-
Auto zastępcze z OC sprawcy, a szkoda z mojego AC.
mogłeś auto wziać od takiej wypozyczalni co gwarantują że za auto nic nie zaplacisz. Ubezpieczalnia sprawcy wypłaci Ci za fakture ale czy całą , czy uzna stawkę dobową lub ilość dni to nie wiadomo:)
-
Samochód zastepczy z OC sprawcy.
Po drugie sprawdź sobie jakie będziesz miał OC wynajmując samochód bo nie należy do najtańszych
-
stłuczka ?
zwracać zawsze mozesz ale czy będzie to uwzglednione to inna kwestia. Dostaniesz go na emaila, chociaż u mnie z hestii drukują go od razu przy ogledzinach więc może też tak będziesz miał. Ty go nie musisz akceptować, oni wyliczają swój koszt naprawy. Dopiero gdybyś chciał go zmienić to im przesyłasz swój i to oni go akceptują lub nie.
-
Prośba O Wycene Uszkodzeń
Calkowita jest wtedy gdy ubezpieczyciel policzy sobie naprawa na stawach ASO i koszt jej przekroczy wartość samochodu. Dla Ciebie oznacza to tylko tyle, że inaczej policzą Ci odszkodowanie - ale to poczekaj na kosztorys bo może będzie częściówka. Koszt ciężko określić ale nie wyglada to źle. Nie wiem jak stawki na podkarpaciu ale kupując używany zderzak to powinno wyjść kilka stówek. Najlepiej pojeździj po warsztatach i popytaj bo naciągniecie tyłu może róźnie kosztować
-
Kolizja I Ucieczka , Prośba O Pomoc
Nr polisy i ubezpieczyciela można sprawdzić po numerze rejestracyjnym na stronce UFG, więc to nie problem.
-
Wypadek Z Winny Kierującego Koparką
Troche dziwne, że policja nie wytłumaczyła Ci jak wygląda sprawa o osobami, które nie mają OC. Ta koparka była firmowa czy prywatna? bo jeśli na firmę to może właściciel ma OC ogolne na cały sprzęt, który posiada. Jeśli nie to tak jak Ci pisali do Funduszu się zgłasza. Masz tutaj podstawowe informacje: https://www.ufg.pl/web/guest/szkoda-komunikacyjna-sprawca-nieubezpieczony Jakbyś potrzebował auta zastępczego na czas szkody to też masz prawo je sobie wynająć.
-
Prośba O Wycene Uszkodzeń
Ciężko stwierdzić, bo jeśli masz gdzieś jeszcze auto porysowane to mogą Ci obniżyć wartość auta i zrobią szodę całkowitą (bo pewnie im wygodniej będzie w kosztorysie przyjąć że podłoga bagażnika do wymiany). Jeśli zrobią całke to możesz i tak auto naprawić do wartości sprzed szkody.
-
Czy Czasem Kosztorys Nie Został Zaniżony Pomocy
roboczo godzina powinna byc 90 zł a materiał obniżyli do 67 proc. Więc przy takiej szkodzie to jest niewiele
-
Nastepny MISZCZUNIO ...
Jeśli ktoś lubi takie klimaty to polecam serie Polskie Drogi na youtubie:) co kilka tygodni pojawia się nowa kompilacja sytuacji na polskich drogach. Pierwszy odcinek:
-
Kolizja, nie z mojej winy i naprawa bezgotówkowa
1. Możliwości jest wiele, od nienaprawiania tego, poprzez kupienie w kolorze zderzaka i samodzielną wymiane lub oddanie auta do warsztatu. Co do tych dwóch pierwszych rozwiązań i tak masz prawo otrzymać pieniądze za oryginalne części. - Co do belki to najlepiej jak Ty lub warsztat ściągniecie zderzak i wezwiecie na drugie oględziny rzeczoznawce tak aby zrobił zdjęcia uszkodzonej belce. 2. 99 proc warsztatów blacharsko-lakierniczych zrobi Ci to bezgotówkowo. 3. Możesz to naprawiać nawet za rok, jednak te drugie oględziny dobrze byłoby zrobić w najbliższym czasie.
-
Kolizja, nie z mojej winy i naprawa bezgotówkowa
To że samochód możesz zabrać z warsztatu jeśli chcesz. Bo nic przy nim nie zrobią dopóki nie będzie oględzin. Auto zastępcze - sprawdź umowe najmu jaką podpisałeś to będziesz wszystko wiedzieć. Auto też możesz oddać jeśli coś byłoby nie tak z umowa.
-
Ubezpieczenie Skrzyni Automatycznej
raczej nie ubezpieczysz skrzyni od mechanicznej usterki (jej zużycia), chyba że ulega samozapłonowi to wtedy jeszcze może jakoś to przejść
-
Kolizja służbowym autem ze starszą Panią - wniosek do sądu
gdyby to było skrzyżowanie o inna sprawa, a tak raczej Sąd uzna Ciebie za winnego, obojętnie kiedy włączyłeś kierunkowskaz:kwasny:
-
Szkoda z własnej winy a AC
przeczytaj sobie ogólne warunki ubezpieczenia Ac ( na pewno dostałeś je do umowy), tam się wszystkiego dowiesz co i jak:wink:
-
Kupione uszkodzone A4 - czy wystrzeliły poduszki?
zaślepki są zrobione albo z twardych plastików ( oryginalne są elastyczne) albo oryginały są obklejane tworzywem (wtedy widać przy znaczku jakieś niedoróbki). Najłatwiej ściągnąć poduche z kierownicy i sprawdzić
jugo
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta