Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kategoria "C" Jakakolwiek praca , bez kursu przewozu rzeczy ?


gacekmen1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W urzędzie chciałem sie zapisać na darmowe szkolenia dokładnie a prawo jazdy kat. C ale usłyszałem że musze mieć zakład który oferuje mi prace jako kierowca C po czym miły pan powiedział że nigdzie mnie nie zatrudnia z ta kategoria bo bez przewozu rzeczy sama kategoria C nic mi nie daje, i żebym za swoją kase zrobił C to oni zasponsorują dopiero mi kurs przewozu i wtedy bedzie mozliwosc znalezienia pracy.

Ja sie troche z tym nie zgadzam , i myśle ze musi być jakaś możliwa praca z samym C , myślałem np. Jako kierowca śmieciarki ( potrzebny kurs przewozu rzeczy ?) albo ewentualnie pobliska firma poszukuje kierowcy na C jako rozwoziciel węgla , pomóżcie mi znalezc jakąś prace z samym C abym mógł dostac takie zaswiadczenie do urzędu , licze na wasze pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurs przewozu rzeczy?ale jakich rzeczy?bo jako rozwoziciel wegla wozisz wegiel,a wiec rzecz.a jezdzac ciezarówka muszisz co kolwiek wozic.czyli ciezko bedzie znalesc taka prace zeby jezdzic a nic nie wozic.:grin:

pierwsze słysze o takich rzeczach.ja mam C i tez musze ten kurs zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kursu na przewóz rzeczy nikt ciebie nie zatrudni i możesz jezdzić tylko w celach własnych a nie zarobkowych. Jak masz C zdane bodajże przed rokiem 2008 to kurs kosztuje ok 700 zł a jak po 2008 to 3-4 tyś. Mogę się mylić co do daty ale na pewno coś takiego jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego musisz mieć kurs na przewóz rzeczy i tyle jedna z rzeczy w transporcie bez której ani rusz

bez tego to możesz jeździć sobie z prawkiem c ale tylko hobbystycznie a nie zarobkowo

dziwi mnie to trochę bo mój bracki zrobił w przeciągu 1,5 roku c, c+e i kurs i to wszystko z urzędu tyle że mój teściu - teraz pracodawca brata - sam się za nim stawiał w urzedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z rozporządzeniem nr 561 gdzie nie trzeba mieć kwalifikacji na przewóz rzeczy lub osób:

Niniejsze rozporządzenie nie ma zastosowania do przewozu drogowego:

a) pojazdami używanymi do przewozu osób w ramach przewozów

regularnych, których trasa nie przekracza 50 km;

B) pojazdami o dopuszczalnej maksymalnej prędkości nie przekraczającej

40 km/h;

c) pojazdami będącymi własnością sił zbrojnych, służb obrony

cywilnej, straży pożarnej i sił odpowiedzialnych za utrzymanie

porządku publicznego, lub wynajmowanych przez nie bez kierowcy,

gdy przewóz wykonywany jest w związku z zadaniami powierzonymi

tym służbom i pozostaje pod ich kontrolą;

d) pojazdami używanymi w razie wypadków lub do prowadzenia

działań ratunkowych, w tym pojazdami używanymi

w niehandlowym przewozie pomocy humanitarnej;

e) pojazdami specjalistycznymi używanymi do celów medycznych;

f) pojazdami specjalistycznymi pomocy drogowej poruszającymi się

w promieniu 100 km od swej bazy;

g) pojazdami poddawanymi próbom drogowym do celów rozwoju technicznego

lub w ramach napraw albo konserwacji oraz pojazdami

nowymi lub przebudowanymi, które nie zostały jeszcze dopuszczone

do ruchu;

h) pojazdami lub zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 7,5 tony używanymi do niehandlowego przewozu

rzeczy;

i) pojazdami użytkowymi o statusie pojazdów zabytkowych zgodnie

z przepisami państwa członkowskiego, w którym są użytkowane,

wykorzystywanymi do niehandlowych przewozów osób lub rzeczy.

Całość np jest tu: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDcQFjAB&url=http%3A%2F%2Feur-lex.europa.eu%2FLexUriServ%2FLexUriServ.do%3Furi%3DOJ%3AL%3A2006%3A102%3A0001%3A0013%3APL%3APDF&ei=czFkUfb2FsnXswaM8IHADw&usg=AFQjCNGmb--1A-Kr0COaKXgBenTLrcWVUA&sig2=Q3Yp_NnmWfA8hZz2TD2M5A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jeździłem parę lat temu mercedesem 809D bez jakiegokolwiek kursu - rozwoziłem sprzedany towar do klientów, z tym że transport był bezpłatny. W aucie zawsze miałem papier dot. zezwolenia przewozu do własnych potrzeb czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem prawko z urzędu, złóż wniosek na kurs na C oraz na przewóz rzeczy.... pochytaj sobie gwarancje zatrudnienia w jakimś zakładzie pracy ... u mnie było to umowa na min. pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei zrobiłem C,C+E + kwalifikacje z projektu unijnego dla osób, pracujących którzy chcą podnieś swoje kwalifikacje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józek, mogłbys wkleic jakies szersze info o tym projekcie z ktorego robiles prawko, moze bedzie jakas kolejna edycja i na warm-maz bym sie zalapal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był projekt u mnie w pomorskim, pow. chojnicki. Sam się dowiedziałem przez przypadek o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...