Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Klapa bagażnika w avancie nie chce się domknąć


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Klapa bagażnika w Avancie nie chce się całkiem domknąc. Zamyka się ale nie do końca i FIS pokazuje ją otwartą ,a w czasie jazdy słychac jak telepie. Żeby ją zamknąc muszę naprawdę z całej siły kilkakrotnie nią trzasnąc. Miał ktoś może podobny problem i wie jak go rozwiązac ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś ściągnąc plastik ten który jest na krawędzi dolnej bagażnika i pod nim jest takie "ucho" które wchodzi do zamka. Przykręcane jest na nakrętki do wystających śrub i tam można regulowac. Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to miałem ten sam problem, bo klapa domykała się ale nie do końca i na dziurach latała że szok. Wystarczyło odkręcić nakrętki, dosunąć tą blachę z "uchem" , wyregulować jej położenie i dokręcić porządnie. Od tego czasu spokój. Co prawda mam inny rok autka ale mocowanie zamka i zasada zamykania jest chyba taka sama, choć mogę się mylić... Spróbuj.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę- pojutrze spróbuję to zrobić.[br]Dopisany: 08 Lipiec 2008, 21:52_________________________________________________Mam jeszcze pytanie . Czy zamek tylnej klapy z A4 1998 taki http://www.filipekauto.pl/produkty/?uid=7264 będzie pasował do wersji A4 B5 Avant po II lifcie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien pasować :cool1: klapa w b5 przed liftem i po jest niemal identyczna :good: chociaż ten zamek , który chcesz kupić jest od sedana,więc najlepiej zadaj pytanie sprzedającemu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie tamten był od sedana, a ten jest od Avanta http://www.filipekauto.pl/produkty/?uid=4255

Może jeszcze niech ktoś mnie uświadomi czy taki zamek z A4 1996 roku będzie pasował do mojej A4 B5 Avant po II lifcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten powinien pasować :good: tylko że jeśli kupujesz części używane ,to musisz liczyć się z tym ,że zamek może nie działać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie już ta niedomykająca się klapa bagażnika. Dziś rozebrałem tapicerkę w klapie,popsikałem wszędzie WD 40 i nadal nie mam pojęcia czemu się nie domyka. Spróbuję w najbliższym czasie jeszcze rozebrać listwę dolną - może coś tam da się wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja tego zamka to najrozsądniejsze co można zrobić :good: jeżeli to nie pomoże to wtedy dopiero rozejrzyj się nad nowym zamkiem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZY ale gdzie szukać tej regulacji : W klapie bagażnika czy w dolnej części przy zderzaku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZY ale gdzie szukać tej regulacji : W klapie bagażnika czy w dolnej części przy zderzaku ???

Musiałbyś ściągnąc plastik ten który jest na krawędzi dolnej bagażnika i pod nim jest takie "ucho" które wchodzi do zamka. Przykręcane jest na nakrętki do wystających śrub i tam można regulowac. Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to miałem ten sam problem, bo klapa domykała się ale nie do końca i na dziurach latała że szok. Wystarczyło odkręcić nakrętki, dosunąć tą blachę z "uchem" , wyregulować jej położenie i dokręcić porządnie. Od tego czasu spokój. Co prawda mam inny rok autka ale mocowanie zamka i zasada zamykania jest chyba taka sama, choć mogę się mylić... Spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki - jutro spróbuję to wyregulować. Zauważyłem jednak jedną zależność - jak przekręcę kluczyk w otwartej klapie bagażnika w prawo i wyjmę go zostawiając zamek w takim położeniu to zamykając klapę zamek pięknie domknie ją do samego końca ale żeby ją póżniej otworzyć to trzeba użyć kluczyka. Jeśli kluczyk został wyjęty w położeniu pionowym to zamykając klapę nie można jej domknąć do samego końca no chyba ,że strzelimy klapą z całej siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozwiązłaeś może ten problem z niedomykającą się klapą, bo mnie już powoli zaczyna szlak...., daj znać co i jak

dzięki

Ok dzięki - jutro spróbuję to wyregulować. Zauważyłem jednak jedną zależność - jak przekręcę kluczyk w otwartej klapie bagażnika w prawo i wyjmę go zostawiając zamek w takim położeniu to zamykając klapę zamek pięknie domknie ją do samego końca ale żeby ją póżniej otworzyć to trzeba użyć kluczyka. Jeśli kluczyk został wyjęty w położeniu pionowym to zamykając klapę nie można jej domknąć do samego końca no chyba ,że strzelimy klapą z całej siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...