Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chcę obniżyć swoje autko


LUKAS1989

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde lipa, mechanik nie mógł odkręcić śruby przy górnym wahaczu, a auto mi jest potrzebne na weekend, dopiero po weekendzie się z nim umówiłem. Ogólnie lipa była, żeby wszystko poodkręcać, wszystko było zapieczone na amen. Będę jeszcze musiał się wstrzymać.

I od razu przy okazji pytanie. Te sprężyny są Plug & Play? Wyciągmay staer, wkłądamy nowe i koniec, czy trzeba jakieś gumowe dystanse dokładać, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde lipa, mechanik nie mógł odkręcić śruby przy górnym wahaczu, a auto mi jest potrzebne na weekend, dopiero po weekendzie się z nim umówiłem. Ogólnie lipa była, żeby wszystko poodkręcać, wszystko było zapieczone na amen. Będę jeszcze musiał się wstrzymać.

I od razu przy okazji pytanie. Te sprężyny są Plug & Play? Wyciągmay staer, wkłądamy nowe i koniec, czy trzeba jakieś gumowe dystanse dokładać, coś?

No to chyba większość miała problem ze śrubami,dobrze że ja oddałem auto do mechanika i on to jakimś cudem zrobił a chciałem się zabrać za to sam:facepalm:

Wszystko Plug & Play,chyba że masz zużyte gumy pod sprężynami:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie wymienić odboje na krótsze, u mnie tylne zauważalnie dostały po d*p*e

coś więcej ? napiszesz gdzie to kupie ? przód i tył wymienić ? cena ?

Kupisz na allegro używki z zawieszenia s-line, trzeba dzwonić pytać się czy oddzielnie sprzedadzą. Cena różna, zależna od sprzedającego.

Ja kupiłem przód i tył, ale przód nie widać było by dobijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha ja mam to samo, nie moglismy tego odkręcić a auto w weekend potrzebne. w poniedziałek podejście drugie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupilem springi eibach pro kit -30 i zwykle amorki kyb i efekt jest zaj*sty w wygladzie jak i w prowadzeniu.Jak zmienilem zawias w piatek mialem jeszcze zalozone kola zimowe 195/65 r15,dzis zalozylem lato 235/35r19 no i wogole bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się zamontować sprężynki Eibacha -30 mm. Jestem bardzo zadowolony z wizualnego efektu, jak i z komfortu. Komfort praktycznie nie ucierpiał, ba rzekłbym, że jest nawet lepiej. Lepiej wybiera dziury. Zdjęcia na razie w wersji na zimowych 16-stkach, 18-stki muszę pomalować.

Przed:

20130419072716.jpg

Po:

20130426123547.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 już pomalowane, jutro jadę do wulkanizacji zakładać opony, i będzie już można jakoś jeżdzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprężynkami...

Tylko wiesz... musisz się liczyć z tym że będziesz tarł po każdej koleinie...

Ja przykładowo przód podnosiłem 2cm w porównaniu z fabryką.

Moim zdaniem tył jest zawsze wyżej a przód niżej (fabrycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem springi z tej aukcji Sprężyny Eibach Pro-Kit Audi A4 Kombi 8ED / B7 (3165034576) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Obniżają przód i tył o -30 mm. Na seryjnych springach miałem 68 cm od krawędzi nadkola do ziemi, teraz jest 65 cm zarówno z przodu jak i z tyłu, czyli usiadło tyle samo z przodu co z tyłu. Dałem mechanikowi do wymiany, wymienił tylko sprężyny (stare wyciągnął, założył nowe), reszta było tak jak w oryginale (tj, jakieś gumy, czy co tam jest :P). Cieszę się z tego, że tył i przód usiadły tak samo. Kolega kupił jakieś używane springi, niby też -30, to tył usiadł bardziej, co wyglądało jakby ktoś mu wrzucił do bagażnika dwa worki z kartoflami :P

Jak tylko zmienię felgi na letnie (musiały pójść do poprawki lakierniczej, bo tak pomalowali, że opona nie chciała się wślizgnąć, bo krawędź felgi byłą chropowata :/), to wstawię fotki. Miałem obawy co do obniżenia autka, i cieszę się, że wybrałem ten zestaw. Dwa razy tańszy od najtańszych gwintów, a efekt jest naprawdę dobry (inni powiedzą, że koza, ale ja nie jestem zwolennikiem betonów :P). Tak jak pisałem nie ma tragedii z muldami, czy wysokimi krawężnikami, nic nie obciera, komfort jazdy praktycznie w ogóle nie ucierpiał (zobaczymy jak będzie na 18" :P), ale porównując jazdę na 1BA i Eibachach na 16" wydaję mi się, że Eibach lepiej wybiera nierówności i nie ma takiego łupania, jak się wjedzie w dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Łukasz nic więcej nie ruszałeś oprócz wymiany sprężyn żadnych odbojów i innych rzeczy ?

ile się płaci mniej więcej za wymianę sprężyn u mechanika ? chciałbym mieć porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tylko sprężyny, nic więcej. U mnie było przesrane, bo musiał wiercić śruby w górnych wahaczach, bo nie chciały ruszyć, więc męczył się z tym dwa dni. Za wymianę zapłaciłem 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tylko sprężyny, nic więcej. U mnie było przesrane, bo musiał wiercić śruby w górnych wahaczach, bo nie chciały ruszyć, więc męczył się z tym dwa dni. Za wymianę zapłaciłem 200 zł.

Bo B6/B7 ma aluminiowe zwrotnice i przez to zapieka się ta śruba trzymająca górne wahacze. Ja zawsze jak to rozkręcam to psikam odrdzewiaczem, ładuje smaru ile się da i potem nie mam problemów żadnych przy rozkręcaniu. B5 ma zwrotnice żeliwne to tam nie ma problemów z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz. Tylko wiesz, od nowości tam nic nie było ruszane, więc nawet psikanie płynem penetrującym nic nie dało. Na szczęście jakoś się udało to zrobić i wymienić sprężynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jest letni Setup z 18-stką na pokładzie ;)

20130514173305.jpg

20130514173318.jpg

20130514173337.jpg

20130514173253.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...