Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria układu wspomagania


Kohmornik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem dzisiaj mały problem... Mianowicie po krótkiej jeździe samochodem usłyszałem dziwne syczenie, okazało sie że znika po kręceniu kierownicą. To mnie zdziwiło, a że jestem przeczulony na punkcie każdych dziwnych dźwięków w samochodzie to od razu wybrałem sie w drogę do mojego kumpla mechanika. No i był problem z dojechaniem, raz było wspomaganie a raz nie. przy skręcaniu kierownica zaczeła albo chodzić ciężko albo skokami. Po dotarciu okazało się że płyn od wspomagania był aż zagotowany i konsystencji wody. Kurczę nie wiem co jest obstawiam pompę wspomagania. Kumpel powiedział że zajży do niego dopiero za tydzien więc postanowiłem was koledzy się spytać o powód tej awarii .

Dzieki za wszelakie odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek wymien płyn na nowy mineralny zielony

jezeli to nic nie da pompa do wymiany

a na koniec maglownica :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płynu nie ubyło. Tylko po odkręceniu korka ewidentnie parował i śmierdział przegrzanym olejem i zero lepkości spływał ze wskaźnika jak woda. Było też w samochodzie słychać jakby ciągłe syczenie może spowodowane faktem że upuszczane było ciśnienie z ukł wspomagania.

---------- Post dopisany 27-04-2013 at 07:25 ---------- Poprzedni post napisany 14-04-2013 at 21:42 ----------

Płyn został wymieniony, pompka nowa założona no i ......

Dalej ten sam problem. Krótko po odpaleniu silnika słychać syczenie lub szumienie w okolicach kierownicy i lewej strony auta. Wspomaganie działa mało płynnie raczej szarpie lub czasami nawet zanika.Płyn staje się gorący a pompa zaczyna po kilkunastu minutach głośniej chodzić. Myśle maglownica,ale mechanior u którego stoi auto szuka innych przyczyn ale na razie bez rezultatu. A mnie już szlak trafia bo samochód 3 tydnie unieruchomiony. Więc proszę o pomoc bo po 1 zależy mi na czasie ,a po2 po co pchać się w niepotrzebne koszty.

Z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...