Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ZAwiecha po 120 km/h :D POMOCY


kuszu87

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko koledzy mam problem z moim samochodem wydaje mi sie ze wchodzi w tryb awaryjny i spada moc silnika

Czytajac fora i inne takie wydaje mi sie ze sa to zapieczone lopatki w turbo i chcial bym to wyczyscic ale nie wiem jak/

I tu pytanie do was koledzy czy byl by ktos chetny kto to juz robil w swoim samochodzi i zrobil by mi to lub pomogl

w naprawie tego Oczywiscie jakos sie odwdziecze ale to oczywiscie do dogadania Moj audiczka to a4 b5 2000 r 1.9 tdi

116ps. Mieszkam w wałbrzychu dolnyslask.

POMOCY AUDI UMIERA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem w Octavii podobny problem. Wyjąłem turbinkę i czyszczenie mechanik mi za 50 zł zrobił :wink: Myślę, że nie jest to dużo więc śmiało możesz podpytać miejscowego speca :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem w Octavii podobny problem. Wyjąłem turbinkę i czyszczenie mechanik mi za 50 zł zrobił :wink: Myślę, że nie jest to dużo więc śmiało możesz podpytać miejscowego speca :grin:

BRAWO!!! jeśli sam ja wyciągnołeś i po tym dałes do mechanika to jesteś 50PLN w du... :facepalm: bo czyszczenie jest banalne :decayed: wystarczy tylko pomoc z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

temat rzeka - na forum i google znajdziesz encyklopedie na ten temat.

Puenta i streszczenie jest jedno - turbina do czysczenia na 99 %, ten 1% to możliwość innej usterki (bo tego nigdy nie da się wykluczyć). Nie raz jest tak, że czyszczenie pomaga na "chwilę", a czasami na "dłuższą chwilę". Na pewno najtańsza opcja - czyszczenie, a droższa wymiana.

Zrób to szybko bo w takich sytuacjach turbina mocno przeładowuje dlatego łapie not lauf'a. (wtedy dostaje mocno w du...e)

Spróbuj zrobić taki test:

Jadać na 2 biegu ok 30-40 km/h wrzuć 4 bieg i pedał do podłogi, wtedy na pewno wpadnie w tryb awaryjny, po restarcie silnika - wszystko wraca do normy - jeżeli tak to opcja na 99,9 % :)

Życzę powodzenia przy usuwaniu usterki.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...