Treść opublikowana przez FabbioA4
-
Ile bezpiecznej mocy / Nm dla dołu w AFNie ?
Co najgorsze przed zgonem żadnej oznaki - nic nie klepało, zapalił ładnie, przejechał ok 70 km przed autostrada, potem 40 km po autostraszie i BUM. Jechał normalnie jak zawsze aż tu nagle wystrzał... 5 bieg, 140 km/h Nigdy nie lubię i chyba nikt inny tego nie lubi w motoryzacji jak się coś sypie bez przyczyny większej - bo takiej nie było...
-
Ile bezpiecznej mocy / Nm dla dołu w AFNie ?
Jechałem standardowo jak po autostradzie ok 140-150 km/h, przejechałem od wjazdu jakies 40 - 50 km i normalnie przy jednostanej jeździe był huk i tak jakby się coś zerwało, oczywiście w takiej sytuacji odruch naturalny - zgaszenie silnika, potem już tylko pobocze i zepsuty humor
-
Ile bezpiecznej mocy / Nm dla dołu w AFNie ?
Witajcie, dół mojego AFNa po "upadku" - wystrzał na A1 przy 145 km/h
-
[B5 AEB]"A4 avant na CLS" Strona 15...
ładne b5, szacun i powodzenia w modach !!!!
-
Ile bezpiecznej mocy / Nm dla dołu w AFNie ?
WItajcie, motorownia poskładana i wszystko dopieszczone, chodzi pięknie, ale zastanawiam się teraz nad softem - zmieniać czy nie zmieniać ? obawa pozostanie
-
podswietlane Klamki
mam podobnie u siebie - bardzo sie przydaje szczegolnie w nocy
-
Zapaszki do auta
California Scents - dobre i długo trzymają poczciwe Wunder Baumy - też ok Jednak nic nie zastąpi czystego, zadbanego i świeżego wnętrza. Zapach to dla mnie zawsze wisieńka na torcie
-
Filtr sportowy powietrza diesel audi a4 b5
filtr bez sensu, lepiej zrobić virusa, ewentuanie inne turbo, wtryski, FMIC itd itp
-
Blow off do 2.5 TDI V6 . Czy jest to wgl możliwe, jaki efekt ???
nie polecam, bez sensu i beznadzieja - szkoda kasy, kiedyś widziałem tdi z blowem i porażka, taki psss oszukany w układzie turbo powodował, że auto traciło moc, syczało, puszczało wielki dym i tak w kółko. Efekt komiczny. Nie popełniaj takiego błędu - lepiej kupić np fajny tłumik, usunąć KAT i wtedy będziesz mial ciekawsze, zdrowe dźwięki dla TDI
-
Drganie kierownicy na postoju
hej. Miałem podobnie kiedyś u mnie w AFNie i okazało się poduchy (czasami wygladją dobrze a nie pełnią już funkcji), pamiętaj, że masz olejowe. Była duża poprawa po wymianie poduszek - od razu wymień 2 szt. Jeżeli chodzi o dwumasa to nie jest najtaniej, najlepiej kup sobie zestaw ze sztywnym kołem zamachowym (jednomas) + tarcza + docisk = ok 1400 pln nówka z Valeo, ok. 800 pln jakiś shit. Po wszystkim powinno być nie do poznania pod względem wibracji. Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu rozwiązań
-
Ile bezpiecznej mocy / Nm dla dołu w AFNie ?
U mnie jest seryjny MAP, mam 3bar ale nie podłączony - nie zdążyłem...
-
Ile bezpiecznej mocy / Nm dla dołu w AFNie ?
Obstawiam na słaby motor, ale wiadomo, że później człowiek myśli już o wszystkim na raz. Zobaczę jak będzie po złożeniu wszystkiego. Z dołem jedynie powymieniam zimery wału, uszczelkę miski, góra głowica po regeneracji, nowe zawory, szklanki, poza tym wszystkie uszczelki, rozrząd. Nie chciałem już więcej na tej pompie wyciągać, chociaż jest jeszcze ciut potencjału i można by się pokusić o czujnik 3bar wtedy coś więcej dmuchnąć, ale już naprawdę dobrze jeździ na tym programie. Myślę, że pt/sob odpalę i dam znać co wyszło, następnie zrobię logi. podrawiam !!!!
-
Ile bezpiecznej mocy / Nm dla dołu w AFNie ?
zrobię logi jak się uda w week
-
SPOTY ŻORSKIE oraz okolic - czwartki godz. 19:00 zajazd Szałas przy DK81
witajcie, muszę kiedyś do Was podjechać do tych Żor. A1 mam wygodnie
-
Moc vs spalanie po chipie
Wydaje mi się, że to zależy od stylu jazdy, ja po modach w 1.9 AFN zauważyłem wzrost spalania przy butowaniu, ale przy spokojnej normalnej jeździe nie do końca odczuwalna różnica. Druga strona medalu jest taka, że w mądrze zrobionym i zestrojonym tdi trudno przekroczyć 10-11 l/100 km przy butowaniu. Złota zasada jedna coś za coś, więc dużo mocy = większe spalanie i nie da się inaczej.
-
Ile bezpiecznej mocy / Nm dla dołu w AFNie ?
Nie wiem ile mógł mieć motor, teraz też kupiłem dół i również nie wiadomo, jedynie co to pozostaje trochę zrzucić żeby nie było powtórki z rozrywki. Teraz mam dół z 99r, więc przy prognozie happy - 20 tys/rok = 280 000, przy 25 tys/rok = 350 000, wiec loteria jedna wielka. Psychiki nie ma co męczyć, że silnik ma 160 000. Raz tylko widzialem AFNa made in AU z przbiegiem realnym 145 000 km. Myślę, że w tym tygodniu poskładam do kupy wszystko i zejdę na 140 km bo to chyba jedyny środek zapobiegawczy. Wiadomo, że potencjał jest, ale nie mam czasu na takie grzebanie co 10-12 000 km przy dobrym wietrze.
-
Ile bezpiecznej mocy / Nm dla dołu w AFNie ?
witajcie, tak to wyglądało przed strzałem dołu, teraz nie wiem co zrobić bo człowiek już zniesmaczony, więc pojadę obniżyć moc i niutona tylko pytanie na ile żeby pojeździło ? ---------- Post dopisany at 19:24 ---------- Poprzedni post napisany at 19:22 ---------- hamowane na inercyjnej
-
Ile bezpiecznej mocy / Nm dla dołu w AFNie ?
wrzucę dzisiaj wieczorem wykres na którym się posypał dół
-
silnik AFN 96 r a np 00 r - jakieś różnice ?
dziękuję wszystkim za odpowiedzi ! Kupiłem AFNa właśnie z 99 r z anglika - sam słupek, ponoć ma nalatane 190 000 - ile w tym prawdy to już nikt się nie dowie, ogólnie motor wygląda ok. Poskładam do kupy i zobaczę jaki efekt. U mnie w AFNie z 96 r pewnie było naśmigane tych km, pomodziłem, zrobiłem górę, nowe turbo i dół umarł po 5 tys km. Wiadomo, potem człowiek ma stracha, że znowu padnie i już chyba będę schodził z mocą na jakieś 140 km i wiele mniej Nm. Duże koszty się zrobiły bo to niby sam dół, ale do tego jeszcze wszystko co można przy okazji motoru na stole - zimery, uszczelki etc.
-
Ile bezpiecznej mocy / Nm dla dołu w AFNie ?
Witajcie, po modach (Hybryda+230+FMIC+sztywne koło+Virus) osiągnąłem w moim AFNie 173 KM i 380 Nm, jednak po 6 tys km padł dół motoru - wystrzeliło korby. Komplikacje straszne, koszty, praca itd itp. Nie ukrywam, że przeraziła mnie ta awaria jak żadna wcześniej bo wiadomo, że nie o to chodzi przy modach żeby mieć moc na kilka tys km. Kupiłem dół AFNa z Anglika z ponoć 190 000 km przebiegiem i składam wszystko do kupy tak żeby miało to ręce i nogi, natomiast mam obawy co do pozostania przy tym programie i na pewno zdecyduję się na obniżenie mocy. Dlatego pytanie kieruję do Was - jakie macie doświadczenia, ile dla AFN to bezpieczne połączenie frajdy z jazdy do żywotności dołu silnika ? Według Was, według waszej opinii. Nie muszę mieć 100% wysilonej jednostki, bardziej mi zależy na zdrowym podejściu. Dziękuję i pozdrawiam !
-
silnik AFN 96 r a np 00 r - jakieś różnice ?
Witam szukajki użyłem, ale nigdzie nie znalazłem w jednym miejscu jasnych odpowiedzi. Padł mi motor w moim a4 b5 afn 110 km z 96 r i planuję kupić afna ale młodszego - najlepiej 99/00 r tylko mam obawy: - wtyczki i reszta będzie pasować czy coś się zmieni ? - kupując afna z vw jw. będzie pasować czy jakieś różnice ? w aucie są mody i obecnie było 170 km/ 360 Nm, ale dół nie wytrzymał, po wymianie silnika na pewno zejdę na 140-150 km / 300 Nm Znacie jakieś dobre metody na mocnego AFNa ? Myślałem o AWX, ale nie znam nikogo kto robi takie cuda i koszt o wiele wyższy przy tej zabawie. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich klubowiczów !
-
jakie macie spalanie? pytanie tylko do posiadaczy AFN
witam przed modami 6-7 l/100 mieszany, 5,5 trasa pry 120-130 km/h po modach 7-9 l/100 mieszany, 6 trasa przy 120-130 km/h mniej więcej
-
Drgania na wolnych obrotach.
Witaj Witek ! 1. Jak Kolega pisze - sprawdź ten tłumik 2. Poduchy silnika - są olejowe i jak nigdy nie były wymieniane to może mimo tego, że dobrze wyglądają nie są już ok, ja wymieniałem u siebie i okazało się że były już całe sparciałe i do kitu, a wyglądały na ok. Sprawdź jeszcze czy telepie budą przy zapalaniu i gaszeniu. 3. Dwumas może się sypać. (gdybyś potrzebował to mam do sprzedania jednomas+sprzęgło - zestaw prawie nowy z valeo oraz sam dwumas używany po przebiegu 250.000 km do AFNa) - jak co pisz do mnie. podrawiam
-
ZAwiecha po 120 km/h :D POMOCY
Witaj temat rzeka - na forum i google znajdziesz encyklopedie na ten temat. Puenta i streszczenie jest jedno - turbina do czysczenia na 99 %, ten 1% to możliwość innej usterki (bo tego nigdy nie da się wykluczyć). Nie raz jest tak, że czyszczenie pomaga na "chwilę", a czasami na "dłuższą chwilę". Na pewno najtańsza opcja - czyszczenie, a droższa wymiana. Zrób to szybko bo w takich sytuacjach turbina mocno przeładowuje dlatego łapie not lauf'a. (wtedy dostaje mocno w du...e) Spróbuj zrobić taki test: Jadać na 2 biegu ok 30-40 km/h wrzuć 4 bieg i pedał do podłogi, wtedy na pewno wpadnie w tryb awaryjny, po restarcie silnika - wszystko wraca do normy - jeżeli tak to opcja na 99,9 % Życzę powodzenia przy usuwaniu usterki. Pozdrawiam !
-
Dziwne ćwierkanie przy kręceniu kierownicą POMOCY !!
Witaj Ja bym sprawdził jeszcze wspomaganie czy pompa się nie buntuje przy skrętach kołem na postoju. Życzę udanej i trafnej diagnozy !