Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile bezpiecznej mocy / Nm dla dołu w AFNie ?


FabbioA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

po modach (Hybryda+230+FMIC+sztywne koło+Virus) osiągnąłem w moim AFNie 173 KM i 380 Nm, jednak po 6 tys km padł dół motoru - wystrzeliło korby.

Komplikacje straszne, koszty, praca itd itp.

Nie ukrywam, że przeraziła mnie ta awaria jak żadna wcześniej bo wiadomo, że nie o to chodzi przy modach żeby mieć moc na kilka tys km.

Kupiłem dół AFNa z Anglika z ponoć 190 000 km przebiegiem i składam wszystko do kupy tak żeby miało to ręce i nogi, natomiast mam obawy co do pozostania przy tym programie i na pewno zdecyduję się na obniżenie mocy.

Dlatego pytanie kieruję do Was - jakie macie doświadczenia, ile dla AFN to bezpieczne połączenie frajdy z jazdy do żywotności dołu silnika ? Według Was, według waszej opinii. Nie muszę mieć 100% wysilonej jednostki, bardziej mi zależy na zdrowym podejściu.

Dziękuję i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jednomas mu nie pomogl,bo dwumas bierze na siebie część drgan.A tak maja wieksze obciazenia korby i wał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, tak to wyglądało przed strzałem dołu, teraz nie wiem co zrobić bo człowiek już zniesmaczony, więc pojadę obniżyć moc i niutona tylko pytanie na ile żeby pojeździło ?

audi.jpg

---------- Post dopisany at 19:24 ---------- Poprzedni post napisany at 19:22 ----------

hamowane na inercyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dół masz normalny u mnie w 1.9tdi jest zdecydowanie więcej koksu z dołu i motorownia daje rade :grin: a jaki przebieg miał silnik na którym dół popłynął :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor byl zmeczony i tyle...

Czego oczekujecie koledzy...statystyczny AFN ma grubo ponad pol miliona km najechane (realnie)....

Dowalacie mu +80% mocy no i...coraz wiecej bedziemy slyszec o takich awariach.

Taki soft to lajt dla zdrowego AFN...wypuszczalem na mocniejszych nastawach i auta dzielnie przebiegi znosily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no koledzy, tak jak mówi Robert... ewidentnie silnik i tak kończył żywota, moc pomogła oczywiście.

Przy takiej modyfikacji aż dziwie się, że tak mało chciałeś wyciągnąć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej, doł jest lajtowy. podejrzewam ze i seria tez by padła ale nie po 6 a moze po 20 tys. mody tylko przyspieszyły proces

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile mógł mieć motor, teraz też kupiłem dół i również nie wiadomo, jedynie co to pozostaje trochę zrzucić żeby nie było powtórki z rozrywki. Teraz mam dół z 99r, więc przy prognozie happy - 20 tys/rok = 280 000, przy 25 tys/rok = 350 000, wiec loteria jedna wielka. Psychiki nie ma co męczyć, że silnik ma 160 000. Raz tylko widzialem AFNa made in AU z przbiegiem realnym 145 000 km.

Myślę, że w tym tygodniu poskładam do kupy wszystko i zejdę na 140 km bo to chyba jedyny środek zapobiegawczy. Wiadomo, że potencjał jest, ale nie mam czasu na takie grzebanie co 10-12 000 km przy dobrym wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast obniżać coś co nie jest przesadzone zrób logi bo może prócz sędziwego słupka czip jest typowym kilerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile mógł mieć motor, teraz też kupiłem dół i również nie wiadomo, jedynie co to pozostaje trochę zrzucić żeby nie było powtórki z rozrywki. Teraz mam dół z 99r, więc przy prognozie happy - 20 tys/rok = 280 000, przy 25 tys/rok = 350 000, wiec loteria jedna wielka. Psychiki nie ma co męczyć, że silnik ma 160 000. Raz tylko widzialem AFNa made in AU z przbiegiem realnym 145 000 km.

Myślę, że w tym tygodniu poskładam do kupy wszystko i zejdę na 140 km bo to chyba jedyny środek zapobiegawczy. Wiadomo, że potencjał jest, ale nie mam czasu na takie grzebanie co 10-12 000 km przy dobrym wietrze.

wroc do serii i po problemie:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi na złożonym silniku, jak masz silnik i tak w remoncie to odrazu powymieniaj wszystko co mozna a bedzie żył:wink:

mam bardzo podobny wykres i auto 3 rok zapierdziela, poza jedyną awarią uszczelki pod głowicą, ale tego bym nie łączył w wine programu:wink:

kowimod.jpg

setup masz i tak na max 17Xkm przy bardzo zdrowej pompie, na wiecej ta pompa nie pozwoli w tym aucie, jeśli jej nie dłubniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi na złożonym silniku, jak masz silnik i tak w remoncie to odrazu powymieniaj wszystko co mozna a bedzie żył:wink:

mam bardzo podobny wykres i auto 3 rok zapierdziela, poza jedyną awarią uszczelki pod głowicą, ale tego bym nie łączył w wine programu:wink:

http://img51.imageshack.us/img51/2369/kowimod.jpg

setup masz i tak na max 17Xkm przy bardzo zdrowej pompie, na wiecej ta pompa nie pozwoli w tym aucie, jeśli jej nie dłubniesz

Obstawiam na słaby motor, ale wiadomo, że później człowiek myśli już o wszystkim na raz.

Zobaczę jak będzie po złożeniu wszystkiego. Z dołem jedynie powymieniam zimery wału, uszczelkę miski, góra głowica po regeneracji, nowe zawory, szklanki, poza tym wszystkie uszczelki, rozrząd.

Nie chciałem już więcej na tej pompie wyciągać, chociaż jest jeszcze ciut potencjału i można by się pokusić o czujnik 3bar wtedy coś więcej dmuchnąć, ale już naprawdę dobrze jeździ na tym programie.

Myślę, że pt/sob odpalę i dam znać co wyszło, następnie zrobię logi.

podrawiam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie zmieniał czujnika to max co mogło być to 1,55:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie zmieniał czujnika to max co mogło być to 1,55:wink:

2570 to tylko zakres pomiaru map o moglo byc wiecej:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...