Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie macie spalanie? pytanie tylko do posiadaczy AFN


swiezak84

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie. ile Wam pali? zaczne od siebie. jak jeżdżę tylko po miescie, pali mi ok 8. w cyklu mieszanym 6,5-7. na trasie najmniej mialem 5.8 (np. do krakowa albo do żywca jadac - nigdy nie przejechałem całego baku np. na autostradzie), ale liczmy ok 6. mam 4 biegowy automat i od wiosny do do jesieni uzywam klimy caly czas (w zime sie nie da bo sie sama wyłącza :wink: ), oponki 205/60/15. po miescie i w stylu mieszanym jezdze sam, w trasie zawsze 4-5 osób + bagaż. nie mam fisa, wiec splanie zawsze obliczam na podstawie tego ile weszlo do baku i jaki dystans na tym przejechałem, zawsze lejąc pod korek. co ciekawe, miedzy paliwem ON verva lub BP ultimate a ropką z Auchan czy neste, różnicy w zasiegu brak. jestenm ciekaw jak to u innych wyglada, zwlaszcza posiadaczy automatów. pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że w zimę spalanie będzie większe niż w lato nawet z klimą której używam zawsze ale tak ogólnie nie jest zle ,da się przeżyć miałem wcześniej vw vento na gaz i stwierdzam że diesel jest lepszy tak ogólnie :witch: pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wciąga w mieście tak między 6,5-8 a trasa koło 6. Najniższe odnotowane spalanie 4,4l ale to był PSJ ponieważ zapaliła mi się kontrolka oleju i musiałem śmignąć ok 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie z Niemiec 4,8, po mieście zimą na krótkich odcinkach 8-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie. ile Wam pali? zaczne od siebie. jak jeżdżę tylko po miescie, pali mi ok 8. w cyklu mieszanym 6,5-7. na trasie najmniej mialem 5.8 (np. do krakowa albo do żywca jadac - nigdy nie przejechałem całego baku np. na autostradzie), ale liczmy ok 6. mam 4 biegowy automat i od wiosny do do jesieni uzywam klimy caly czas (w zime sie nie da bo sie sama wyłącza :wink: ), oponki 205/60/15. po miescie i w stylu mieszanym jezdze sam, w trasie zawsze 4-5 osób + bagaż. nie mam fisa, wiec splanie zawsze obliczam na podstawie tego ile weszlo do baku i jaki dystans na tym przejechałem, zawsze lejąc pod korek. co ciekawe, miedzy paliwem ON verva lub BP ultimate a ropką z Auchan czy neste, różnicy w zasiegu brak. jestenm ciekaw jak to u innych wyglada, zwlaszcza posiadaczy automatów. pozdrawiam :hi:

Witam,

też chciałem pytać o spalanie z automatyczną skrzynią, bo jednak nie ma co porównywać 4-biegowego automatu a 5-biegowego manualu i w automacie zawsze spalanie będzie wyższe. Mam motor AHU 90PS. Powiem Ci Kolego że mam bardzo zbliżone spalanie do Twojego. Teraz w mieści wychodzi 7,8l, w cyklu mieszanym max. 7, a w trasie wychodzi mniej bo niecałe 6,5l ale za to w wakacje jechałem 600km autostradą (Austria-Czechy) a potem 350km przez Polskę (Cieszyn-Bielsko-Wadowice-Kraków-Tarnów-Rzeszów), więc znów jakieś 80km autostradą, to wyszło mi spalanie 5,2l (ON tankowane w Austrii). Jeśli chodzi o paliwo to widziałem zasadniczą różnicę w porównaniu Verva ON albo Diesel Gold z paliwem z Auchana. Więc tankuje tylko Verve albo Diesel Gold ze Statoil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: takich watków juz jest kilka na forum.jak przeczytacie z 50 stron tematu to bedziecie wiedziec ile pali AFN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wydaje Ci się że zaz dużo pali, to sprawdź czujnik temperatury, termostat i kat wtrysku :)

nie o to chodzi :wink: po prostu i tu na forum, i w różnych ogłoszeniach albo np. na stronie autocentrum.pl gdzie sa raporty spalania, różne dziwne rzeczy mozna wyczytac :decayed: ale teraz widze ze to nie mój duzo pali, tylko inni walą scieme az miło. zastanawialo mnie zwlaszcza spalanie w trasie, bo czasami mozna wyczytac ze komus 4 litry pali i nie wiedzialem czy to wina mojej skrzyni czy co inne, bo mi sie nigdy nie udalo zejsc w okolice 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w passacie b5 afn którym jezdzi ojciec kolegi spalanie po miescie 5.5-6 l z tym że nie przekracza 2.5 tys obrotów ;/ na trasie to i do 5 sie wyrobi ale co to za jazda ...

na krótkie dystanse po miescie moja stara audi nawet ponad 8 łykała w lecie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od ponad roku mam problem taki ,że na liczniku średnie spalanie pokazuje mi ok 4-4,5 a naprawdę pali ok 1-1,5 litra więcej , a spalanie w danym momencie przy 100km7

---------- Post dopisany at 12:16 ---------- Poprzedni post napisany at 12:14 ----------

pokazuje 3,2 a kiedyś 4,3-4,4. Może miał ktoś z was coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczyłem po km i zalanym paliwie lanym od października do stycznia:

Trasa głównie miasto,na nie dogrzanym silniku,czasem wypad za miasto ogólnie 75/25% wyjszło 6,8 litra.

Uważam że to nie jest wiele.

Zaś latem przy wyjeździe na wakacje spalił poniżej 5litrów.Prawie cały czas klima,do tego 140 nie mniej i załadowany grubo:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto 6,5-7,5 . W trasie raz udało mi się zejść do 4 podczas spokojnej ,samotnej jazdy nocą na odcinku 400km. Generalnie więcej niż 5 nie bierze. Teraz na odcinkach praca-dom (4km) po mega zaśnieżonych drogach 9,2 :kwasny:. Oponki na lato 215/55/16, zima 195/60/15. Oczywiscie lato -klima, zima-ogrzewanie załączane tak jak światła :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu 2012 do Norwegii i z powrotem wyszło 2600km, trzech chłopa i bagażnik załadowany po dach spalił 5,1l (autostrada tempomat 120km/h przez 1000km a reszta to góry tunele i zwykłe drogi), jazda po mieście też we wrześniu spalił 6,2l. Teraz w zimie jeszcze nie tankowałem (rzadko jeżdżę) a paliwo mam przejściowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...