Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie macie spalanie? pytanie tylko do posiadaczy AFN


swiezak84

Rekomendowane odpowiedzi

a ktoś moze sprawdzal, wie, pamieta jakie ma obroty przy 100km/h (licznikowych) na ostatnim biegu? u mnie jest to +/- 2100 rpm, moze jak na manualu jest to powiedzmy 1800 albo cos to by wyjaśnialo wieksze spalanie w trasie u mnie. chcociaz bardziej prawdopodobne jest to ze w dluzszych trasach nie uskuteczniam nigdy ekojazdy :decayed: Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś moze sprawdzal, wie, pamieta jakie ma obroty przy 100km/h (licznikowych) na ostatnim biegu? u mnie jest to +/- 2100 rpm, moze jak na manualu jest to powiedzmy 1800 albo cos to by wyjaśnialo wieksze spalanie w trasie u mnie. chcociaz bardziej prawdopodobne jest to ze w dluzszych trasach nie uskuteczniam nigdy ekojazdy :decayed: Dzięki za odpowiedzi!

Ja mam na 16 kołach 2000obr a na 15 lekko ponad 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Paska i spalanie w cylku mieszanym 6,2-7l w trasie około 5l. Jak jeździłem taty A4 to w trasie schodził ado 4,3l bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś moze sprawdzal, wie, pamieta jakie ma obroty przy 100km/h (licznikowych) na ostatnim biegu? u mnie jest to +/- 2100 rpm, moze jak na manualu jest to powiedzmy 1800 albo cos to by wyjaśnialo wieksze spalanie w trasie u mnie. chcociaz bardziej prawdopodobne jest to ze w dluzszych trasach nie uskuteczniam nigdy ekojazdy :decayed: Dzięki za odpowiedzi!

Ja mam na 16 kołach 2000obr a na 15 lekko ponad 2000

mi spala od 5 do 7 l

przy 100km/h mam 2050 obr/min niezależnie od wielkości kół bo one nie mają wpływu na przełożenia w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę w ten sposób teraz zimą pełen zbiornik do zapalenie sie rezerwy to jakieś 800 km czasami nawet nie

latem nawet 900 km do zapalenie sie rezerwy mam program plus wtryski 216 śmigam w miarę dynamicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195-65-15R czy 205-55-16R to jest ten sam rozstaw na osi więc nie wpływa to na obroty ani prędkość. Ja ostatnio założyłem 205-50-16R i mam o ok 3 km mniej niż normalnie. Przy 100km miałem 2050obr . tak jak powiedział damian 12759.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi po mieście na krótkich dystansach niedogrzana + radio swiatla i ogrzewanie pali okolo 10L srednio wychodzi 8.5 -9.5 L a latem z klimą po miescie pali około 6-6.5 L (jeźdzę dynamicznie) a na trasie po autostradzie 2 x 300Km spaliła 5.4 L/100 przy prędkościach do 130km/h a jak goniłem prawie pod 200km/h to 8L zjarala :) nie jest źle :) wiadomo zimą pali więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi spala średnio 6,0 l ON na 100km, na trasie 5,0-5,5l ON na 100km a w mieście to myśl, że nawet koło 7l ON, dodam, że nie posiadam klimy w aucie i nie jeżdżę bardzo szybko, zimą 0,5 do 1l ON więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 po mieście mi paliła jak miałem jeszcze AFN-a :P Trasa tak do 6 :) I śmiało mogę powiedzieć że w trasie Awx-em jak i w mieście mniej mi wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFN Manual.

Wg moich obliczeń spalanie wynosi 7 litrów po mieście (w miarę odśnieżonym). Tankuję na orlenie za 100 zł olej napędowy w cenie ok 5,4 zł/l (styczeń 2013) i przejeżdżam ok 250 km.

Na trasie spalanie wychodzi mi niewiele ok 5 litrów. Jak w Lublinie zatankuje do pełna to w Świecku mam równą połowe baku (trasa 640km, pojemność baku 62 litry). Jak włącze klime to niewiele ponad 5 litrów. Klima zużywa mi ok 0,5 litra na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie.. bak ma 62 litry? dziwne.. mi wchodzi na luzie ponad 65 litro.. raz jakis misgtrz na Shellu mi zatankowal 71 litrow..

Ale na pelnym baku przy normalny tankowaniu do 1szego odbicia, jestem w stanie na trasie zrobic spokojnie 1100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wtrace sie jaki czujnik temperatury trzeba by sprawdzic zeby mniej palil? i jak wtrysk leje to znaczy ze nie widac tego z wierzchu ze np leje sie po silniku tylko ze do silnika za duzo leje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wtrace sie jaki czujnik temperatury trzeba by sprawdzic zeby mniej palil? i jak wtrysk leje to znaczy ze nie widac tego z wierzchu ze np leje sie po silniku tylko ze do silnika za duzo leje ?

jak wtrysk leje to chyba mocno kopci i ciezej pali na ciepłym - ale to bym zweryfikował bo sie nie znam tak całkiem

mój AFN

na trasie od 5.5 do 6.5

miasto 7-8.5

na pełnym zbiorniku udało mi się zrobić 900 km na trasie

na pewno na trasie 900 km zrobiłeś? Nie na mieście? Bo na trasie to spokojnie 1100km się robi.

ja nigdy nie dobiłem do 1000km :thumbdown:

---------- Post dopisany at 15:42 ---------- Poprzedni post napisany at 15:40 ----------

Zastanawiam sie.. bak ma 62 litry? dziwne.. mi wchodzi na luzie ponad 65 litro.. raz jakis misgtrz na Shellu mi zatankowal 71 litrow..

raczej niemozliwe... ja najwiecej ile wlałem to 62 pod sam korek, a na rezerwie z 50km zrobiłem... chyba ze masz bak z B6 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...