Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drganie kierownicy na postoju


ddam1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

mam problem taki, że stojąc na luzie lub na biegu czekając na światłach strasznie drży mi kierownica :/ wibracje są bardzo dużo. Ruszając drgania znikają, wystarczy że dodam trochę gazu a przestaje latać kierownica i jest wszystko ok. Nie wiem czy to jest normalny objaw w silnikach diesla ? jest to mój pierwszy diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i myślę że to wina nie oryginalnych poduszek od silnika. Może masz już do wymiany albo nie oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem poduszkę pod silnikiem z pol roku temu ale niestety tylko 1. Moze druga siadła?? Zauważyłem też że jak jest zimny silnik to tak nie trzęsie ale jak jest rozgrzany do 90 stopni to jest tragedia ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem poduszkę pod silnikiem z pol roku temu ale niestety tylko 1. Moze druga siadła?? Zauważyłem też że jak jest zimny silnik to tak nie trzęsie ale jak jest rozgrzany do 90 stopni to jest tragedia ;/

wk***ia to niemiłosiernie. Mi została prawa poducha do wymiany, siedzi tam obecnie Corteco. Po tym zabiegu wymienię jeszcze poduchy skrzyni ale wszystko ori z serwisu.

Po wymianie lewej się poprawiło, choć nie była wylana siedziała Corteco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem poduszki są ok. Nic złego się z nimi nie dzieje. A drgania są coraz większe. Koledzy powiecie mi czy w tym silniku AFN jest kolo dwumasowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź złącze elastyczne tzw plecionkę, też to przerabiałem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telepie Ci budą przy zapalaniu/gaszeniu? Masz drgania podczas ruszania? Telepie Ci budą na 3,4,5 biegu przy dodawaniu/ujmowaniu gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie skrzywiła już się rolka napinająca pasek klinowy ... Ja tak ostatnio miałem skrzywiła się rolka i pasek wyleciał z jednego rowka i telepało autem jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie telepie przy zapalaniu ale telepie przy gaszeniu. Podczas ruszania ustaje jak dodaje gazu, trzęsie tylko na jałowym biegu. Przy zmianie biegów nic się nie dzieje. Jedynie na luzie ;/ boje się że to dwumasa. Już zacznę zbierać kasę, ile taka przyjemność może kosztować ? Pewnie lepiej nową dwumasę brać niż używkę. Jeśli nową to polecacie skąd w rozsądnej cenie ?

---------- Post dopisany at 14:41 ---------- Poprzedni post napisany at 14:40 ----------

Dodam że telepie cała kierownicą oraz skrzynią biegów. a może to poduszka pod skrzynią biegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź sobie to jakiegoś magika od wydechów niech Ci oceni stan plecionki najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak padły poduchy, to podczas ruszania szarpało jakby sprzęgło było walnięte. Czym było zimniej to mocniej. Na rozgrzanym silniku było w miarę ok. Mesio wsadził jakieś zamieniki i przestało szarpać, ale kierownica mocno drży od momentu wymiany. Teraz znowu pojawia się identyczne szarpanie przy ruszaniu. 600 stówek w d*pie, i chyba pojadę do aso po oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie, nie używamy zamienników do amortyzacji silnika/skrzyni. Ja niestety nie miałem wyjścia, ponieważ była sobota godz. 13, moje po wyciągnięciu rozsypały się w mak. W sklepie mieli jedynie zamiennik Meyle (czyt. gówno). Po założeniu tychże poduszek, zaczęła drgać cała kierownica wraz z kolumną, o kluczykach nie wspomnę. Po 2 tygodniach wymieniłem felerne poduszki na oryginały Lemfordera. Problem natychmiastowo znikł, auto prowadzi się teraz jak mawiał Zohan "Silky smooth":grin: Żadnych drgań kierownicy, dodam jedynie, że na poduszkach Meyle drgania były tak silne, że potrafił przeskoczyć pasek od pompy wspomagania i lubiła zapiszczeć:wink: Jeżeli nie słychać metalicznego dźwięku z okolic skrzyni podczas gaszenia auta, to raczej skłaniałbym się ku poduszkom, plecionce, złej dawce paliwa. Najlepszym sposobem będzie zastosowanie słuchawek medycznych i wykluczanie ww podzespołów:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jaki będzie koszt poduszek pod silnik w moim aucie? Silnik AJM. Interesują mnie poduszki dobrej jakości. Nie chcę tanich zamienników.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...