Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 vs 2.0 FSI vs 2.0 TFSI


lukisz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o silniki 2.0 w A4 B7.

Czy 2.0 FSI 150KM, to jest ten sam silnik co 2.0 130KM, a tylko z dołożonym wtryskiem bezpośrednim?

Czy 2.0 TFSI to jest 2.0 FSI z dołożoną turbiną? Czy są jednak jakieś różnice konstrukcyjne między tymi silnikami?

Pytam, bo interesuje mnie głównie, czy silniki 2.0 FSI i 2.0 TFSI mają te same wady i bolączki co 2.0 130KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy silnik ma swoje wady i bolączki. Jeżeli chodzi o 2.0 130KM (ALT) to jeżdżę już nim 6 lat i jak do tej pory poleciał termostat (norma w autach od VW) i cewki zapłonowe (wymiana w ramach akcji serwisowej) - więc awaryjność znikoma. Druga sprawa to zużycie oleju, o którym krążą legendy. Wydaje mi się że wszystko zależy od egzemplarza na jaki trafisz, bo u mnie zużywa 200ml na 15000km i od tego jak jeździsz, bo branie oleju zwiększa się razem z agresja kierowcy. Po kilku latach użytkowania mogę stwierdzić że ten silnik jest w sumie nie taki zły, tyle że został stworzony raczej dla spokojnych kierowców dbających o auto (niemiecki emeryt na prawym pasie autostrady) - osiągi tu nie porywają, co nie znaczy że auto nie jedzie. Ja raczej byłbym sceptyczny do silnika 2.0FSI, bo to już raczej był niewypał - niemcy chcieli zrobić coś na wzór silników hondy, ale im mocno nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 130km to starszy silnik.

2.0 150km to nowa konstrukcja zupełnie inna niz poprzednia

2.0 TFSI to silnik na bazie 2.0 150 km z odpowiednimi modyfikacjami , o których możesz poczytać w tym linku:

:: Zobacz temat - Silnik benzynowy 2.0 TFSi..słów kilka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...