Skocz do zawartości

lukisz

Pasjonat
  • Postów

    54
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lukisz

  1. Ok. Racja zostanę przy syntetyku. Auto jest na lpg, już 150 tys. - może coś w tym być, że się grzeje. Chyba wybiorę między Motul 5w40, a Lotos 5w40.
  2. Panowie jest pytanko, 3.0 ASN 311 tys przebiegu. Od kilku lat jeździ na Motulu 5w30. Ostatnio zaczął pobierać 1 litr oleju / kilka tys km. Myślę, że pora na zmianę na coś gęstszego, np. 10W40. Castrol, Mobil, Lotos ? Co polecacie ?
  3. Witajcie Panowie Podepnę się pod temat doboru wtryskiwaczy: Ja na swoim mam tylko takie numery: 059 130 080624 SB5DEGZ 0445116 Jak przeglądam oferty to widzę, że te numery są dłuższe, np . 059 130 277AP, 059 130 277 BE, 059 130 277 AR
  4. Witajcie, Czy trzeba dawać jakiś smar pomiędzy obudowę łożyska a zwrotnicę / piastę a łożysko / piastę a tarczę ? Pytam, bo spotkałem się z wieloma opiniami, a zaraz będę wymieniał.
  5. lukisz

    3.0 tdi falujące obroty

    W końcu pojawił się błąd: P0638 Throttle Actuator Control Range/Performance B1 Przepustnica padła ?
  6. lukisz

    3.0 tdi falujące obroty

    Skrzynia do tiptronic. (quattro) Pierwszy raz to wystąpiło po tym jak kilka razy przyśpieszyłem na autostradzie na pełnym gazie, ciągnąc do ok 4 tys. (2 i 3 bieg). Zjechałem w zjazd z autostrady i przy dojeżdżaniu do świateł obroty zaczęły skakać, aż w końcu silnik zgasł. Kolejnego dnia pojawiło się to zaraz po odpaleniu silnika. Skrzynia cały czas była na "P". Przy jeździe powyżej 2 tys. wszystko jest ok. Problem się zaczyna gdy auto zaczyna hamować silnikiem, a obroty są ok 1.5 tys, albo gdy skrzynia wrzuca na luz. Problem się więc pojawia przy niskim ciśnieniu paliwa ( może coś nie tak z pompą ? )
  7. lukisz

    3.0 tdi falujące obroty

    Jakieś pomysły co to może być ? Zdarza się czasem podczas jazdy, gdy skrzynia wrzuca na luz, lub na postoju. Pojawiaja się to raz na jakiś czas, zupełnie losowo. (te 2.5 tys obrotów to specjalnie przegazowałem)
  8. Panowie czym zalewacie swoje 3.0 TDI ? Szykuje mi się wymiana.. (W zeszłym roku jak jeszcze miałem 3.0 ASN (benzynka) to zalałem płukankę LM - przez 30 minut auto dymiło jak stary trabant...zostawiałem za sobą chmurę. aż myślałem że coś się rozszczelniło w silniku...)
  9. Spalił mi się żarnik w bixenonie (przez pewien czas swiecil na rozowo). Orientujecie się jaki typ zarnika pasuje do mojego autka? D1S czy D2S ? Obstawiam, że 4300K.
  10. Dzięki temu, że zostawiłem auto na chwilę na letnich oponach mogłem zobaczyć jak się zachowuje przy utracie przyczepności. I jak się okazało właśnie pada mit "ogromnej" przewagi quattro nad BMW RWD. Oba auta przy mocniejszym naciśnięciu gazem i utracie przyczepności zamiatają tyłem.. (Tylko proszę nie wysuwajcie argumentów ze quattro super się spisuje przy wyjeżdżaniu z zaspy.. ) Dodatkowo w Audi tył jest dużo mniej dociążony - ciężki silnik jest przed przednią osią. Bardzo jestem ciekaw BMW z xDrive, bo w sytuacji poślizgu xDrive przykłada moment na poszczególne koła tak, aby powrócić do toru jazdy. Nasze Q tego niestety nie potrafi.
  11. Czy do swojej ciężkiej V6 muszę kupować opony z indeksem 94? Czytam po różnych forach i w większości ludzie piszą, że spokojnie wystarczą 91.
  12. Kolego, Specjalnie zostawiłem auto na letnich żeby je wyczuć i zobaczyć jak się zachowuje przy utracie przyczepności. Na zimówkach byłoby to o wiele trudniejsze.
  13. No tak, zapomniałem, że nie ma co pisać tu na forum. Zamiast merytorycznej odpowiedzi, polewka i obrażanie... I nie daj Bóg powiedzieć coś złego o Audi. I żeby być precyzyjnym to nie napisałem, że się dziwie, że nie wychodzi samo z pośligu, a to, że wchodzi w niego jak tylkonapędówka.
  14. Przyszła zima, drogi są oblodzone, mój audik na letnich oponach - postanowiłem sprawdzić co potrafi quattro. Dodam, że to moja pierwsza zima z Q. Pierwszy test: mała osiedlowa uliczka, oblodzona, zakręt o 90st. Na środku zakrętu dodałem gazu, mając nadzieję, że przejadę w miare neutralnie, lub lekko całe auto "wyjdzie" z zakrętu, a tu szok - auto zamiotło tyłem, tak jak by było tylnonapędowe. Tylne koło zatrzymało się na krawężniku. Drugi test: ośnieżona prosta uliczka, ok 40 km/h, jazda na wprost, lekkie ruchy kierownicą. Przy włączonym ESP, cięzko jest postawić autko bokiem - trzyma prostą, ale jak tylko wyłączyłem ESP, to po dodaniu gazu przy lekko skeconej kierownicy - od razu tył zamiata i jadę bokiem i muszę kontrować. Jestem trochę zdziwiony - myślałem, że Q będzie zachowywać się bardziej neutralnie, a tu zachowuje się prawie jak tylnonapędówka. Pytanie do doświadczonych użytkoników Q - w przypadku, gdy tył zaczyna zamiatać - trzymać gaz? odejmować gaz? hamować?
  15. Tu na forum bardzo mocno jest polecany Motul. U mnie się jednak nie sprawdził. Uważam, że dużo lepszym olejem jest Valvoline. Przy takim przebiegu zalej syntetyczny Maxlife i będziesz zadowolony.
  16. sprawdzałem vagiem - błędów nie ma. Robiłem też adaptację całego klimatronika. Mi żadne powietrze nie dmucha, ale ten element jest tak gorący, że nagrzewa się powietrze wokół niego i zaczyna cyrkulować...
  17. A czy przy wyłączonym ogrzewaniu płyn chłodzący powinien przepływać przez nagrzewnicę? Nie ma tam jakiegoś zaworu? Trochę to bez sensu żeby nagrzewnica nagrzewała się w lecie..
  18. Element jak na zdjęciu. Rozgrzewa się w czasie jazdy, a po 2 godz jest tak gorący, że nie da się go dotknąć. O co może chodzić?
  19. Podłącze się pod temat: Wymieniałem olej, a wcześniej zastosowałem płukankę Millersa. Na innych forach znalazłem informację, że płukanka w całości nie ścieka ze starym olejem, a trochę jej zostaje i miesza się z nowym, co powoduje, że olej jest za rzadki. Aby więc wszystko było ok, należy po użyciu płukanki zalać jakiś tani olej, pojeździć na nim chwilę i dopiero zalać właściwy. Co o tym sądzicie?
  20. lukisz

    Dostęp do puszki komputera

    A jak zdjąć wycieraczki? Odkręciłem śruby mocujące ramiona wycieraczek, ale one za nic nie chcę zeskoczyć.
  21. lukisz

    Dostęp do puszki komputera

    Czy aby się dostać do puszki komputera (tzn. zdjąć jej obudowę) trzeba zdejmować wycieraczki i taką plastikową owiewkę pod wycieraczkami? Mam problem z odkręceniem jednej śruby - akurat tej, która jest po wycieraczką.
  22. Nie dość, że stukają popychacze to jeszcze silnik zrobił się wyraźnie głośniejszy. To moja pierwsza i ostatnia przygoda z Motulem. Kolejnym będzie sprawdzony Valvoline.
  23. Zbiorniczek sprawdzony jest ok. Autko było dziś u gościa, który regenerował magiel. Stwierdził on, że kierownica pracuje ciężko przez kiepską pompę. Mówi, że po regeneracji magla i dokręceniu docisku na nim, pompa już nie daje rady. Czy może być to prawda? Przed regeneracją wspomaganie działało elegancko. Nie wydaje mi się, że dokręcenie docisku magla spowodowało, że nie można praktycznie ruszyć kierownicą na postoju. A może to coś z servotronikiem?
  24. Mi po przejściu na Motula X-cess zaczęły stukać popychacze hydrauliczne ;-(
  25. Regenerowałem maglownicę. U jednego mechanika robiłem demontaż i montaż, a u drugiego regenerację. Bo zamontowaniu zregenerowanej maglownicy kierownica chodzi baardzo ciężko, praktycznie nie można jej ruszyć na postoju. Mechanik, który montował magiel twierdzi, że jest źle zregenerowana. W pon mam jechać do gościa, który regenerował na sprawdzenie. Dziś z ciekawości odkręciłem korek zbiorniczka płynu wspomagania i to co zobaczyłem wygląda tak: Macie pomysł skąd taki efekt? Bulgotanie płynu wspomagania audi a4 - YouTube
×
×
  • Dodaj nową pozycję...