Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana osłony przeguba zewnętrznego


kuzarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie!

Mam pytanko odnośnie wymiany osłony gumowej na przegubie. Otóż wymienilem wszystko wg procedur podawanych na forum ale po wymianie na nową gumę podczas eksploatacji ta guma strasznie mi się poskręcała-zassało ją do środka. jestem już po trzeciej wymianie i cały czas to samo. Nie wiem czy oslona plastikowa nie byłaby lepszym rozwiązaniem. proszę o pomoc:facepalm:

---------- Post dopisany 18-04-2013 at 09:44 ---------- Poprzedni post napisany 17-04-2013 at 10:34 ----------

Znalazłem osłonę febi zrobioną nie z gumy ale z materiału zwanego hytrel - 70zł . Mechanicy z WV i audi mówią że są bardzo trwałe, bo te gumowe to na rok lub góra 2 lata i znów wymiana. Dzwoniłem do skody ale ori kosztuje 116 zł. A na to mnie nie stać! Proszę o opinie, czy ktoś stosował te febi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Mam pytanko odnośnie wymiany osłony gumowej na przegubie. Otóż wymienilem wszystko wg procedur podawanych na forum ale po wymianie na nową gumę podczas eksploatacji ta guma strasznie mi się poskręcała-zassało ją do środka. jestem już po trzeciej wymianie i cały czas to samo. Nie wiem czy oslona plastikowa nie byłaby lepszym rozwiązaniem. proszę o pomoc:facepalm:

---------- Post dopisany 18-04-2013 at 09:44 ---------- Poprzedni post napisany 17-04-2013 at 10:34 ----------

Znalazłem osłonę febi zrobioną nie z gumy ale z materiału zwanego hytrel - 70zł . Mechanicy z WV i audi mówią że są bardzo trwałe, bo te gumowe to na rok lub góra 2 lata i znów wymiana. Dzwoniłem do skody ale ori kosztuje 116 zł. A na to mnie nie stać! Proszę o opinie, czy ktoś stosował te febi?

Witaj ...

Nie robię tu reklamy ale mnie jak strzeliła guma na przegubie to gościu w sklepie poradził mi tej firmy ..(Germany )

cena już nie pamiętam dokładnie ale nie jest wysoka a produkt warty polecenia ...:thumbup1:

SSL27118.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobro miałem w zestawie z przegubem, pękła po 2 dniach. Zassało mi gumę do środka i dalej jestem w ciemnej d... A tą co masz kupiłeś w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A masz foto? Bo tak z ciekawości chciałbym zobaczyć taki przypadek. Wiele razy wymieniałem gumy na przegubach w różnych autach innych marek i nie spotkałem się z przypadkiem "zassania", a zakładałem byle jakie, to co mieli w sklepach na stanie i zawsze trzymały conajmniej 2 lata (możliwe że dłużej bo traciłem kontakt z autem :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobro miałem w zestawie z przegubem, pękła po 2 dniach. Zassało mi gumę do środka i dalej jestem w ciemnej d... A tą co masz kupiłeś w Polsce?

Tak kupowałem u nas w PL.:wink:

Tu masz moją gumę Porównaj sobie numerki z Twoją ...

Ja również jestem skłonny potwierdzić zły montaż tej osłony i dlatego ulega natychmiastowej deformacji i zniszczeniu .....No chyba ze gościu dał Ci jakiś szajs z lezany od lat w magazynie ...Ale nie powinno jej zassać jak to opisujesz ....

SSL27120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu było ok, ale jak pojeździłem trochę to podciśnienie zasysalo tę gumę do środka. Zdejmowałem mały zacisk, wkładałem śrubokręt aby unieść gumę i dalej zaciskałem gumę. Mi się wydaje, że mechanik wpychał mi resztę smaru, oczywiście po wcześniejszym przesmarowaniu przegubu przez otwór gdzie wchodzi śruba nie bezposrednio pod manżete i to może ma ogromne znaczenie. On twierdzi, że to czy smar wciska sie przez otwór po założeniu gumy czy bezpośrednio pod manżetę nie ma znaczenia, ale skoro guma sie zawija to ma znaczenie. Jaka jest wasza opinia?

---------- Post dopisany at 14:55 ---------- Poprzedni post napisany at 14:51 ----------

Taką właśnie jak na obrazku właśnie mi porwalo. A czy ktoś z was wymieniał na febi - koszt ok. 70 zł (tworzywo sztuczne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga tak się dzieje jeśli smar władowałeś tylko w przegub a guma jest pusta wtedy zakładając opaski i jeżdząc podciśnienie zasysa gumę i szybko pęka lub się skręca a jak dostanie powietrza po pęknięciu to wraca ponownie do swojego kształtu i jest niby ok.

Musisz smarem nabić pełny przegub a do osłony wbić standardowe opakowanie jakie dają do przegubów smaru czyli 90 g wciskasz do gumy i wtedy jak masz w gumie smar to podciśnienie już jej nie zassa pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie tam podcisnienie powstaje, znaczy skad sie bierze ?

pytanie troche glupie, ale i tak nikt nie odpowiada, a szkoda, bo ciekaw bylem ;)

ta oslona, ktora pokazales to GKN Eurodrive... zamiennik, cos mi sie zdaje, ze niewlasciwy. Tak na moje oko to pekaja oslony w dwoch przypadkach

1. w/w zle zalozenie, co jest dosc trudne, bo jak niby to mozna zle zalozyc, mozna za mocno scisnac opaske, ktora przetnie oslone, ale samej oslony zle zalozyc sie raczej nie da, chyba, ze ktos ma wyjatkowy dar.

2. oslona przeznaczona na przegub wewnetrzny jest nalozona na przegub zewnetrzny.

obstawiam druga wersje, bo ta wewnetrzna jest zwyczajnie inna, przegub zewnetrzny ma wieksza "swobode" ruchu, przez co rozrywa oslone przeznaczona na przegub wewnetrzny.

proponuje w intercarsie nabyc odpowiednia oslone i raczej malo prawdopodobne, ze sie zniszczy, przynajmniej nie w ciagu dwoch lat.

Edytowane przez wachu01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Mam pytanko odnośnie wymiany osłony gumowej na przegubie. Otóż wymienilem wszystko wg procedur podawanych na forum ale po wymianie na nową gumę podczas eksploatacji ta guma strasznie mi się poskręcała-zassało ją do środka. jestem już po trzeciej wymianie i cały czas to samo. Nie wiem czy oslona plastikowa nie byłaby lepszym rozwiązaniem. proszę o pomoc:facepalm:

---------- Post dopisany 18-04-2013 at 09:44 ---------- Poprzedni post napisany 17-04-2013 at 10:34 ----------

Znalazłem osłonę febi zrobioną nie z gumy ale z materiału zwanego hytrel - 70zł . Mechanicy z WV i audi mówią że są bardzo trwałe, bo te gumowe to na rok lub góra 2 lata i znów wymiana. Dzwoniłem do skody ale ori kosztuje 116 zł. A na to mnie nie stać! Proszę o opinie, czy ktoś stosował te febi?

Witaj ...

Nie robię tu reklamy ale mnie jak strzeliła guma na przegubie to gościu w sklepie poradził mi tej firmy ..(Germany )

cena już nie pamiętam dokładnie ale nie jest wysoka a produkt warty polecenia ...[emoji106]1:

SSL27118.jpg

:polew:

Umarłem jak zobaczyłem to zdjęcie . Fakt robią graty na pierwszy montaż do Fiata , VW , Porsche itp . Ale maja siedzibę w Oleśnicy i akurat w niej produkują pół osie , przeguby i wały napędowe :wink: Takie to Germany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te osłony "niby Lobro" - bo czy to lobro czy nie ciężko mi powiedzieć. Tak czy siak wytrzymała mi bardzo długo - standardowe podjeby które normalnie sprzedają w sklepie siadały po pół roku, guma po prostu pękała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...