Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AVG] Spadek mocy tylko na 5-tym biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Sytuacja jak w temacie powarza sie nagminnie od 2 tygodni. Auto po czyszczeniu kierownic turbiny, nie bierze oleju, nie dymi.

Na pozostałych biegach nic się nie dzieje (np. na 4-tym spokojnie idzie np. do 3800 obr), natomiast po wrzuceniu 5-tki

od razu zrzut mocy, lub po jakiejś chwili niezależnie od obrotów 2800-3200 obr.

Czasami przejadę autostradą na 5-ce 140-150km/h przy obr 3000-3200 ze 20 min i wtedy nastepuję odcięcie.

VAG pokazuje błąd:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-00 - -

Tylko czemu dzieje się to tylko na 5-tym biegu?

Opublikowano

zle wyczyszczona/zlozona turbosprezarka ... :mysli:

ale najpierw jak masz mozliwosc to podmien N75 ...

zapnij 3 bieg i pociagnij furmanke do 4500 rpm ...

jak bedzie szedl bez oporow to logi zrob na 4-tym biegu

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Własnie czekam na zaworek N75, ma być w poniedziałek. Zrobię podmiankę i zobaczę co i jak. Z logami będzie trochę gorzej - jak na razie nie mam dostepu do VAG'a, chyba że ktoś z okolic Zgorzelca lub Jeleniej Góry by się zaoferował ? [br]Dopisany: 10 Lipiec 2008, 11:50 _________________________________________________Witam.

Na N75 nadal czekam. Logów nie mam gdzie zrobić (również czekam aż kolega wróci z urlopu).

Przegoniłem furmankę na 3-ce do 4500 obr i wszystko było OK.[br]Dopisany: 17 Lipiec 2008, 09:03 _________________________________________________W końcu dostałem zawór N75 lecz trochę różni się od mojego:

- w aucie siedzi: Pierburg 1H0 906 627A 7.21903.25,

- dostałem: Pierburg 1K0 906 627A 7.00868.00.

I teraz nie wiem czy to jakiś odpowiednik mojego czy całkiem inny (inaczej sterowany)?

Zakładać go czy wymieniać?

Opublikowano

a sprawdzales czy w rurkach podcisnienia nie ma dziury? albo moze dolot jest zle zlozony i jest nieszczelny, logi by to wykazaly.

piaty bieg ma najmniejsze przelozenie wiec na nim spadki mocy sa najbardziej widoczne

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj sprawdzę rurki i dolot (dam znać wieczorem)...

Opublikowano
  • Autor

Rurki podciśnienia sprawdzone - OK.

Dolot sprawdzony - OK.

Zawór nie pasuje, po pierwsze inna wtyczka (u mnie jest kwadratowa - patrz post kolegi "gadi"), po drugie zawór ma inną budowę: u mnie są 2 wyloty skierowane w górę i jeden OUT w dół, w nowym wszystkie trzy wyloty są skierowane do góry. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w sterowaniu przepływami? Proszę o info jeśli ktoś coś wie na ten temat, ponieważ nie wiem czy przerabiać wtyczkę i montować, czy szukac drugiego?

Opublikowano

Wg katalogu jeżeli u Ciebie siedzi 1H0 906 627A 7.21903.25 to obecnie jest w sprzedaży N75 o dokładnie tym samym numerze czyli 7.21903.75.0 - jest dostępny w Inter Cars - cena detaliczna około 300 zł.

Na allegro masz kilka prawidłowych zaworów i tam możesz też kupić.

Nie wiem jak wpadłeś na pomysł żeby kupować N75 o całkiem innym numerze.

Opublikowano

a może brudny filter paliwa ? ja miałem coś podobnego . tylko że benzyniak

Opublikowano
  • Autor

Wg katalogu jeżeli u Ciebie siedzi 1H0 906 627A 7.21903.25 to obecnie jest w sprzedaży N75 o dokładnie tym samym numerze czyli 7.21903.75.0 - jest dostępny w Inter Cars - cena detaliczna około 300 zł.

Na allegro masz kilka prawidłowych zaworów i tam możesz też kupić.

Nie wiem jak wpadłeś na pomysł żeby kupować N75 o całkiem innym numerze.

Zaworek pożyczył mi mechanik na podmiankę, a że nie miał czasu go zamontować powiedziałem że sam to zrobię i wtedy okazało się, że u mnie siedzi całkiem inny...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.