Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Metaliczny stuk przy wcisnietym sprzegle

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Od pewnego czasu jak wcisne sprzeglo to slychac metaliczny dzwiek, jak puszcze halas znika. Bylem u mechanika i wymienil mi lozysko na sprzegle (faktycznie bylo zuzyte), jednak po zlozeniu halas nadal jest ;/ Przy dodaniu gazu i puszczaniu sprzegla czuc takie chropotanie. Dodam ze autem nie szarpie, sprzeglo jest twarde, wiec co to moze byc? Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam. Przegladam bo mam podobny problem...

Na twoja przypadlosc jest informacja serwisowa. Mowi ona ze jest zrypane lozysko walka ze skrzyni, chodzi o to lozysko ktore jest wcisniete w wale silnika(to igielkowe)

Nie koniecznie tu lezy wina, mechanik powinien na to zwrocic uwage przy wymianie lozyska na sprzegle...

Podepne sie przy okazji. Moj pacjent to 2.0tdi (caga) na wpol wcisnietym pedale powstaja odglosy takie jak z dwumasa, nic przy gaszeniu ani na biegu jalowym, tylko i wylacznie na wpol wcisnietym sprzegle. Ktos sie spotkal z taka przypadloscia?

Pozdrawiam.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Tez wlasnie to lozysko podejrzewam. Powinien wlasnie zwrocic a dlaczego tego nie zrobil to nie mam pojecia ;/ takich mamy mechanikow ;/ ehh... szkoda gadac.

majster151 dzieki za pomoc :D

Pozdrawiam

Opublikowano
:hi: coś w temacie ruszyło? ja czasem tez słysze coś podobnego, a sprzegło 100% sprawne...:eusathink:
Opublikowano

Panowie ,obstawiam na dwumasy.

Opublikowano
  • Autor

Mysle ze jak by to byl dwumas to by szarpalo delikatnie przy puszczaniu sprzegla, a tak nie jest, wszystko plynnie chodzi. Sprobuje wymienic to lozysko, jak nie pomoze to pozostaje tylko dwumas niestety.

Opublikowano
Mysle ze jak by to byl dwumas to by szarpalo delikatnie przy puszczaniu sprzegla, a tak nie jest, wszystko plynnie chodzi. Sprobuje wymienic to lozysko, jak nie pomoze to pozostaje tylko dwumas niestety.

Daj znać jaki rezultat operacji :wink:

Opublikowano

Ja w moim przypadtku wymienilem dwumas, pomoglo. Apropo tego lozyska, ono jest wcisniete w dwumas.

Przy wyciagnietej skrzyni trzeba wszystko dobrze sprawdzic, tarcze, docisk lozyska. Trzeba pamietac o ustawieniu zacisku w punkcie wyjscia!

Kurde, te sruby do skrzyni sa aluminiowe, pierwszsy raz cos takiego widzialem, w VW sa metalowe ;P. Ciekawe po ilu razach trzeba je wymienic ;P

Opublikowano
Ja w moim przypadtku wymienilem dwumas, pomoglo. Apropo tego lozyska, ono jest wcisniete w dwumas.

Przy wyciagnietej skrzyni trzeba wszystko dobrze sprawdzic, tarcze, docisk lozyska. Trzeba pamietac o ustawieniu zacisku w punkcie wyjscia!

Kurde, te sruby do skrzyni sa aluminiowe, pierwszsy raz cos takiego widzialem, w VW sa metalowe ;P. Ciekawe po ilu razach trzeba je wymienic ;P

Robiłes to w b8?

Opublikowano
Mysle ze jak by to byl dwumas to by szarpalo delikatnie przy puszczaniu sprzegla, a tak nie jest, wszystko plynnie chodzi. Sprobuje wymienic to lozysko, jak nie pomoze to pozostaje tylko dwumas niestety.

I tak obstawiam na dwumasa , u mnie tez nic nie szarpało wszystko było ok tylko zeszenie na luzie .

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Dwumas wymieniony (kpl) a metaliczny stukot podczas jazdy na luzie dalej jest.... ma ktos odpowiedz? Dodam ze jest tolko podczas jazdy na luzie, jak sie zatrzymam stukotanie przestaje, dlatego ciezko je zlokalizowac, pojawia sie tez czasem przy ruszaniu!

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4

Opublikowano
Dwumas wymieniony (kpl) a metaliczny stukot podczas jazdy na luzie dalej jest.... ma ktos odpowiedz? Dodam ze jest tolko podczas jazdy na luzie, jak sie zatrzymam stukotanie przestaje, dlatego ciezko je zlokalizowac, pojawia sie tez czasem przy ruszaniu!

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4

a czasem nie masz tak ,ze jak jedziesz i odpuścisz gaz to stuka ??

czy na równej drodze tez masz stuki czy moze tylko na dziurawej ??

Opublikowano
Dwumas wymieniony (kpl) a metaliczny stukot podczas jazdy na luzie dalej jest.... ma ktos odpowiedz? Dodam ze jest tolko podczas jazdy na luzie, jak sie zatrzymam stukotanie przestaje, dlatego ciezko je zlokalizowac, pojawia sie tez czasem przy ruszaniu!

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4

a czasem nie masz tak ,ze jak jedziesz i odpuścisz gaz to stuka ??

czy na równej drodze tez masz stuki czy moze tylko na dziurawej ??

Na rownej tez, poprostu dzieje sie to jak jade na luzie, jak sie zatrzymam, to cisza, jak na biegu jade cisza, tylko na luzie, nie ma znaczenia czy sprzęgło wcisniete czy nie..... podejrzewan albo przeguby albo cos w zawieszeniu, bo sprzeglo nowe kpl, rozrzad nowy, nawet sprzegielko alternatora. Jak otworze okno to slychac jakby ktos kluczem o klucz stukal..

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4

Opublikowano

u mnie jest tak ,ze jak bieg ciągnie to jest ok ale jak odpuszcze i na nierównej drodze to puka

Opublikowano
u mnie jest tak ,ze jak bieg ciągnie to jest ok ale jak odpuszcze i na nie równej drodze to puka

To u ciebie stawiam na swozen ten wymienny...

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.