Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problemy z dogrzaniem silnika


enrike2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam audi a4 b6 ALT i mialem ostatnio problem po wymianie czujnika temperatury znajdujacy się za silnikiem zaczal mi nie dogrzewac termostat mi nie puszczal na duzy obieg jak sie okazalo nowy czujnik byl walniety i powstawieniu drugiego wszystko bylo juz ok termostat puszczal na duzy obieg i sie nie gotowal czy ktos moze mi powiedziec czy to ma jakies znaczenie ten czujnik czy moze termostat tez szwankuje?? dodam ze termostat jest nowy jak go wyjalem. Dziekuje wszytskim za sugestie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz bardziej czytelnie sprecyzować problem :facepalm:. Raz piszesz że ci się auto niedogrzewa innym że się już nie gotuje.

Awaria termostatu ma dwa oblicza. Jeśli pozostaje stale otwarty to skutkiem tego jest niedogrzany silnik i słabe ogrzewanie wewnątrz kabiny i drugi przypadek o wiele grożniejszy to taki kiedy termostat nie otwiera się i wtedy następuje przegrzanie silnika i gotowanie się płynu.I jeszcze jedno nie da się ocenić sprawności termostatu oglądając go tylko po wyjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaczne od poczatku. Mam swojego vaga podpialem i wyszedl mi czujnik temperatury wiec wymienilem na nowy oryginalny ten za silnikiem od tamtego szasu temperatura miszwankowala nie dochodzila do 90 stopni i z kazdym dniem coraz mniej grzalo normalnie i chlodzilo tez normalnie wiec mysslalem ze termostat a jak sie okazalo to ten czujnik wsyztski pierniczyl teraz juz termostat puszcza duzy obieg i wlanczaja sie wentylatory wiec nie rozumiem czego przez ten czujnik wlasnie wszytsko sie dzialo.

---------- Post dopisany at 22:56 ---------- Poprzedni post napisany at 15:23 ----------

I powiedzicie mi za co sa odpowiedzialne 3 czujniki temperatury bo nie wiem po co ich tyle??? i jesli mozecie mi powiedziec to ile wynosi norma brania oleju w tym modelu?? ja leje olej 5w40 castrol magnatec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik żre olej na potęgę :decayed:

Co do czujnika to w 1.8T i 2.0 jest elektroniczny termostat, która otwiera się i zamyka dzięki czujnikowi G62 więc jak on jest uszkodzony to może nie dogrzewać/przegrzewać.

Ja raz kupiłem niby nowy czujnik a ASO i ciągle niedogrzany był silnik więc wsadziłem stary, który myślałem, że jest uszkodzony i działa jak należy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego wielkie pomogłeś mi ale mi chodziło też o jakieś normy brania oleju od ilu do ilu może brać żebym wiedział że nie dzieje się z nim nic poważnego. Z góry dzięki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enrike2 ciężko tu mówić o normach; z tego co ja najczęściej zauważyłem czytając różne posty to normą w ALT będzie pewnie 300-500ml na 1000km. Oczywiście są tutaj tacy którym bierze np.: 1L/15000km a zdarzają się tacy którym bierze 1L/1000km tak jak to miało miejsce u mnie. Zależy od Twojego stylu jazdy, ja jak ostro pogoniłem swojego ALTa to ponad 1L/1000km wciągnął. Poczytaj tutaj, to całe kompendium wiedzy na temat walki z pochłanianiem oleju przez ALT: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/b6-alt-propozycja-rozwiazania-problemu-oleju-silniku-2-0-alt-149198/

Twój ALT ile wciąga oleju?

---------- Post dopisany at 16:10 ---------- Poprzedni post napisany at 15:57 ----------

Pisząc o "normie" brania oleju na poziomie 300-500ml/1000km miałem na myśli, że z tego co ja zauważyłem to najczęściej tyle ALTy pobierają; nie myl tego z tym że jest to prawidłowe. Być może przy takim poborze oleju nic nie będzie się działo a może po pewnej ilości km wyjdzie jakiś krzak, ale na ten temat to muszą się wypowiedzieć koledzy którzy mają takie branie oliwy np.: ile lat już tak jeżdżą, ile km pokonali itd.

W tym wątku możesz nie uzyskać takiej odpowiedzi ponieważ jak chodzi o olej to główna dyskusja toczy się w wątku do którego link dałem Ci powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyszlo 0,75l na 1000 km ale mialem uszkodzona odme moze dlatego żygało mi olejem zobacze teraz jak bedzie po wymianie ile bedzie bralo ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...