Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana stacyjki i zamków po próbie kradzieży


paulmiller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczorajszej nocy komuś sie zachciało pojeżdzić moja a czwórka..

Jakoś udaje mi się uruchomić tablice rozdzielcza za pomocą kluczyka ale przy próbie uruchomienia miga mi zółta kontrolka z kluczykiem i od razu gaśnie

Co musze wymienic oprócz stacyjki ? za zdjeciu dodaje co znalazłem..

http://www66.zippyshare.com/scaled/54996264/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli mozna przekrecic kluczykiem w stacyjce w pozycje zaplonu i rozrusznika to wydaje mi sie ze nie ma co wkladki wymieniac. napewno do sprawdzenia jest ten krazek plastikowy na zdjeciu. jest to pentla indukcyjna do zczytywania danych z kluczyka. ona wchodzi w sklad instalacji imobilajzera. moze ona byc uszkodzona fizycznie lub nie laczyc na wtyczce dlatego auto zapala i gasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp

nawet srubokretem moge uruchomic wszystko teraz

no ta petla jest połamana i jeden drucik który tam jest uległ zniszczeniu..

co bede musial zrobic jesli wymienie całą stacyjke i dam nowy klucz ?

i jaka stacyjke szukac? musi byc ona dokladnie z mojego modelu [ 2.5 tdi 98 rok ] czy moge włozyć np z innej a4 np benzynowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej znajdz gdzies cały komplet tzn . Stacyjka z wszystkimi wkładkami kluczykami oraz puszka immo.Bedziesz miec to wszystko zgrane pod jeden zestaw kluczyków. mozesz tez znalezc stacyjke sama z kluczykiem ale bys musiał gdzies przerabiac u jakiegos speca z kluczami wkładki chyba ze nie przeszkadzało by Ci to ze masz inny kluczyk do otwierania inny do odpalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli kupisz nowo stacyjke z nowym kluczem to tylko programowanie klucza pod twoje imo, albo przelozenie pestki z twojego starego kluczyka w nowy kluczyk. i to rozwiaznie jest chyba najszybsze. jezeli masz centralny z pilota to nie bawil bym sie w zmiane wszystkich wkladek tylko zrobilbym stacyjke. chociaz gdybys mial mozliwosc wszystkiego kupic w rozsadnych pieniadzach to fajnie miec wszystko ori tak jak chciala miec fabryka. wszystko zalezy od tego jakie masz pieniazki i umiejetnosci manualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz uszkodzoną pentlę immo i od tego zacznij.

Jeżeli masz uszkodzoną jedynie wkładkę stacyjki to można by się pokusić o jej wymianę + dostrojenie do twojego kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem na aukcjach to ta pętla jest razem ze stacyjką do kupienia...

mam centralny z kluczyka wiec zrobie tylko stacyjke..

jezeli dobrze rozumiem.. nowa stacyjka plus petla i wymienic bebechy w pilocie ?

musi byc to byc jakos oznaczona stacyjka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak musi byc odpowiednia stacyjka bo mozesz kupic jakis inny model i nie bedzie za bardzo pasowac tzn mozesz nie miec aktywnej blokady kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...