Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawa wolnych obrotów


wojtek79

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele jest na forum o falowaniu wolnych obrotów i ewentualnych wskazówek też.

W moim przypadku jest jednak troszkę inaczej. Silnik na wolnych obrotach pracuje ładnie i nie mam mu nic do zarzucenia, natomiast w czasie jazdy już jest coś nie w porządku. Chodzi o to że jak dojeżdzam np. do skrzyżowania czy do świateł, naciskam hamulec, potem sprzęgło aby zredukować bieg to silnik nie może się zatrzymać na te 840 obr/min tylko skacze 600-1200 obr/min. Wystarczy jednak że lekko nacisnę pedał gazu i od razu zaczyna pracować normalnie.

Gdy natomiast jadę a następnie wrzucę na luz to też ładnie zejdzie do wolnych obrotów i nie skacze. Wygląda to tak. że jakby falowanie występowało wtedy jak się hamulca używa.

Jak odłączę akumulator na noc to potem wszystko jest OK ale tylko przez około 30-40 km a potem znowu robi się to o czym pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw vag. sprawdz wezyki do serva. przepustnice wyczysc dla pewnosci i adaptacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VAG-u czysto, przepustnica czysta i adaptuje się bez problemu. Też myślałem właśnie że może gdzieś jakaś nieszczelność wężyków skoro właśnie przy hamowaniu się pojawia falowanie ale jak na razie nic podejżanego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...