Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieszczęsne hologramy, jak się ich pozbyć?


arris_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

robiąc w moim aucie polerkę maszyną rotacyjną narobiłem trochę hologramów które mienią się w słońcu. Przed polerką lakier oczyściłem, odsmołowałem, wyglinkowałem i potraktowałem APC. Potem polerowałem kombinacjami past i padów:

  1. Wełniak + Menzerna FG500
  2. Żółty Urban "Plaster Miodu" + Menzerna IP2000
  3. Czarny Karbowany + Menzerna SF4000

Po każdym przejechaniu padem traktowałem element IPĄ z wodą demineralizowaną 1:1. Ogólnie jestem zadowolony bo rys nie ma prawie kolor jest świeższy lecz widoczne są te hologramy na czarnym lakierze (LY9B). Proszę kolegów o pomoc, bo narazie nie kładę wosku, póki nie pozbędę się hologramów. Co mogło pójść nie tak i jak się pozbyć tego z lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nie czysciles padow w trakcie polerowania. Najczestsza przyczyna powstawania holsow jest "lapanie" pylu, ktory powstaje podczas polerowania lub nieodpoweidnie wykonczenie. Za wysokie obroty, temperetura. Czysty pad finiszowy, menza 4000 i bedzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleć jeszcze raz finiszem , oczywiście tak jak pisze Griffe pad musi być czysty dlatego tak ważne jest dokładne przygotowanie lakieru przed polerowaniem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak podpowiedzieliście: dokładnie umyłem auto pianą aktywną + poprawka na 2 wiadra z Gridd Guardem. Następnie wysuszyłem karoserię ręcznikami. Potem korekta hologramów kombinacją Urban Waffle (czarny karbowany) + Menzerna SP 4000. Efekt brak hologramów. Nałożyłem wosk Dodo Juice Purple Haze z którego jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po Menzie 4000 robiles inspekcje? Umyles dokladnie lakier? Przed woskiem byl jakis cleaner? Jezeli nie, to niestety wielce prawdopodobne, ze holsy zostaly zamaskowane wypelniaczami pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam minimalny problem z hologramami. Czy miękki pad finishowy i menzerna ff3000 dadzą radę czy kupić coś jeszcze bardziej wykańczającego.

Korektę kończyłem miękkim padem i menzerną 2500. Lakier LY9B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno dac rade. Pad musi byc bewzglednie czysty. Dobrze uprany po poprzednim polerowaniu. Nie najezdzaj na miejsca zapylone - to jedna z podstawowwych przryczyn powstawania holo. Pad w czasie pracy nalzey czyscic. Paste wypracowac do konca. Praca na roznych predkosciach. Jesli nie pomoze warto zejsc nizej np do 2500 i pada polerujacego, bo moga byc to pozostalsci bo zlym pierwszym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:hi: mam w jednym miejscy hologramy po poprzednim właścicielu gdzieś około 20 cm na 20 cm da się to ręcznie jakoś wypracować bo nie mam polerki:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:hi: mam w jednym miejscy hologramy po poprzednim właścicielu gdzieś około 20 cm na 20 cm da się to ręcznie jakoś wypracować bo nie mam polerki:facepalm:

mozesz spróbowac UC na tricolorze, albo jak masz to jakims lepszycm cleanerem tez na tricolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...