Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja BNS 4.2 - błąd 65535


lezy1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nawigację BNS 4.2 H05 BNO 0060 FIS między zegarami. Wgrałem polskie menu - software i ostatnio udało mi się nagrać mapy 2012/2013. Niby wszystko działa prawidłowo. Jednak podczas wyszukiwania trasy odległości liczy mi z kosmosu i ciągle mówi że jestem poza trasą. Szukałem rozwiązań na forum jednak bez sukcesu. Jednyne do czego doszłem to że nie łączy mi sięz satelitami - jest w menu navi do sprawdzenia i wyświetla że na 8 jest połączonych zero. Jest jescze jedna opcja w navi - kalibracja czy trzeba coś tam ustawiać ?Przed nagraniem płyty połączyłem się kabelkiem i wyskakiwał błąd sterownika - pomyślałem że napewno jest to związane z brakiem płyty, Jednak teraz jest błąd 65535 - Internal Control Module Memory Error. Czy ktoś z Was miał coś podobnego.Moźe nagrać jescze raz płytę z mapą ? A może jest problem z anteną - ale nie wiem jak do tego sięzabraćżeby sprawdzic (co i gdzie posprawdzać) Proszę o pomoc ewentualnie jakieś sugestie.Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ajkiej grupie masz ten bład?

Uszodzona elektronika, tak na szybko :

65535 P0603 Błąd jednostki kontrolnej lub modułu wewnętrznej kontroli. Błąd pamięci podtrzymującej (KAM) lub brak zasilania jednostki kontrolnej lub zły kontakt z uziemieniem lub nie zapisano żadnych usterek (jeśli MIL nie jest podświetlony) A

65535 Nie zapisano żadnych usterek (jeśli MIL nie jest podświetlony) A

65535 Błąd jednostki kontrolnej – w którymś systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie navi ma bo płytę wsadzam i wyjmuje bez problemu. Dodatkowo ładuje się i moge po menu chodzić. Co oznacza Mil niepodświetlony ?? I co z tym mogę zrobić. Czy navi może ma jakieś bezpieczniki w środku? Jak siędo nie j dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poniżej log z Vaga. Mam podejżenie na właśnie na mapę bo błąd się ksuje, ale z drugiej strony tych satelit nie widzi - moźe cośz anteną . I cały czas ciekawi mnie ta opcja kalibraci o co w niej chodzi ??

Address 37: Navigation Labels: None

Controller: 4B0 919 887 E

Component: BNS 4.2 H05 BNO 0060

VCID: 351DA2D71C59

1 Fault Found:

65535 - Internal Control Module Memory Error

00-00 - -

-------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibrujesz rozmiar kół, żeby płynnie odświeżało pozycje.

Sprawdz podłączenie anteny, może kabel gdzieś przetarty.

Ale bardziej prawdopodobne że navi sie powoli psuje, bez mapy też jest ten błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez mapy pokazuje brak sterownika.A w jaki sposób skalibrować jak mam koła 16.Masz może jakiśschemat gdzi ei jak jest podłączone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO napewno inaczej bo u mnie czytnik navigacj jest w bagażniku, więc kable pewnie z tamtąd idą do anteny na dach i do FISa, rozbiorę łączenia gumowe w klapie może tam coś się przetarło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

otóż mam podobny błąd 65535 wydaje mi się że na nawigacji (mały fis) ogólnie nie działa mi nawigacja nie reaguje na przyciski w tunelu środkowym, napęd wciaga płytę, drugi problem to nie liczy mi średniego spalania, dystansu na paliwie, spalania w danym momencie, zasięg jest cały czas 2000km i nie spada ani nie wzrasta, średnie spalanie cały czas 0.0, momentowe spalanie także 0.0, czas jazdy tylko odlicza i średnią prędkość... Może ktoś miał podobne problemy? Co radzicie?

---------- Post dopisany 09-03-2014 at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany 06-03-2014 at 22:12 ----------

nikt nie mial podobnego problemu? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załuż nowy wątek. Z nawi u mnie dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...