Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Korek oleju, wali powietrze


dave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie znam sie zabardzo na autach, ale z tego co wiem to jak odkręce korek oleju silnika, to nie powinno dmuchac tak ?? czy jak to jest

Bo u mnie wali mocno jak poloze korek (nie zakręcony) to az podskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem przytkaną odmę ale tą ze skrzyni korbowdowej.Poprostu ten przewód co idzie od bloku silnika do przewodu powietrza był zagięty i ogólnie było tam trochę szlamu.

Sprawdzałem u siebie-też podskakuje jak się go nie zakręci ale tak powinno chyba być i się tym nie przejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary temat ale odkopię go ponieważ mam podobnie, jak odkręcę korek wlewu oleju i zostawię luźno to podskakuje ? to normalne czy nie ? bo do tej pory nikt nie stwierdził w temacie czy to norma czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie znasz na auta za bardzo to po co odkręcasz korek ?

Na forum Ci nikt nie pomoże, co najwyżej zaszkodzi wypisywaniem bzdur .

Jedź chłopie do mechanika jak Ci silnik źle pracuje .

Jaka odma ? Jaja sobie robisz ?

Pozdrawiam

warnwarn.gif OT w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie znasz na auta za bardzo to po co odkręcasz korek ?

Na forum Ci nikt nie pomoże, co najwyżej zaszkodzi wypisywaniem bzdur .

Jedź chłopie do mechanika jak Ci silnik źle pracuje .

Jaka odma ? Jaja sobie robisz ?

Pozdrawiam

Ty się chyba w głowę uderzyłeś :chytry: nie podoba ci się coś :?: co to ma być pomoc innemu userowi :chytry: nie wydaje mi się :no: nie podoba ci się na forum (bo przecież tutaj tylko wiedzą jak szkodzić) to idź zapytaj się mamy może ona ci pomoże :angry: (Ps. Kolego to można podciągnąć pod OT w temacie :chytry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nawet nowe silniki mają minimalne przedmuchy spalin do skrzyni korbowej i dlatego między innymi mają odpowietrzenie zwane odmą,która jest podłączona do układu dolotowego silnika(filtr kolektor ssący).Silnik o większym przebiegu będzie miał większe przedmuchy i jeżeli dojdzie do zaślepienia, lub przydławienia odpowietrzenia to w skrzyni korbowej powstaje ciśnienia.

To że przy starszych silnikach minimalnie podskakuje niezakręcony korek to nie znaczy że z silnikiem jest coś nie tak.

Niepokojące jest jak silnik zaczyna wypluwać olej np. przez bagnet do pomiaru poziomu oleju i inne nieszczelności skrzyni korbowej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HENRYKUS bzdury to Ty piszesz.widac ze znasz sie na silnikach ale od pralki FRANI tylko.

a chlopaki sie nie myla wkoncu ekipa zgrana,jak nie wiesz to nie wypowiadaj sie w ogole.

mstan dobrze opisal temat :) wiec wyjasnil co niektorym troche

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...