Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Korek oleju, wali powietrze

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam nie znam sie zabardzo na autach, ale z tego co wiem to jak odkręce korek oleju silnika, to nie powinno dmuchac tak ?? czy jak to jest

Bo u mnie wali mocno jak poloze korek (nie zakręcony) to az podskakuje

Opublikowano

no to raczej troszkę za mocno :cool:

Opublikowano

zdeniu, moze kolega ma odme przytkana :?:

Opublikowano

no tak też podejrzewam ale to musiałby chyba

Opublikowano
  • Autor

Jaką odmę ??:D

Opublikowano
  • Autor

:)

A coś sie moze stac przez takie cos ??

Opublikowano

ja miałem przytkaną odmę ale tą ze skrzyni korbowdowej.Poprostu ten przewód co idzie od bloku silnika do przewodu powietrza był zagięty i ogólnie było tam trochę szlamu.

Sprawdzałem u siebie-też podskakuje jak się go nie zakręci ale tak powinno chyba być i się tym nie przejmuje.

  • 3 lata później...
Opublikowano

stary temat ale odkopię go ponieważ mam podobnie, jak odkręcę korek wlewu oleju i zostawię luźno to podskakuje ? to normalne czy nie ? bo do tej pory nikt nie stwierdził w temacie czy to norma czy nie ?

Opublikowano

Jak się nie znasz na auta za bardzo to po co odkręcasz korek ?

Na forum Ci nikt nie pomoże, co najwyżej zaszkodzi wypisywaniem bzdur .

Jedź chłopie do mechanika jak Ci silnik źle pracuje .

Jaka odma ? Jaja sobie robisz ?

Pozdrawiam

warnwarn.gif OT w temacie

Opublikowano

Jak się nie znasz na auta za bardzo to po co odkręcasz korek ?

Na forum Ci nikt nie pomoże, co najwyżej zaszkodzi wypisywaniem bzdur .

Jedź chłopie do mechanika jak Ci silnik źle pracuje .

Jaka odma ? Jaja sobie robisz ?

Pozdrawiam

Ty się chyba w głowę uderzyłeś :chytry: nie podoba ci się coś :?: co to ma być pomoc innemu userowi :chytry: nie wydaje mi się :no: nie podoba ci się na forum (bo przecież tutaj tylko wiedzą jak szkodzić) to idź zapytaj się mamy może ona ci pomoże :angry: (Ps. Kolego to można podciągnąć pod OT w temacie :chytry:)

Opublikowano

Witam

Nawet nowe silniki mają minimalne przedmuchy spalin do skrzyni korbowej i dlatego między innymi mają odpowietrzenie zwane odmą,która jest podłączona do układu dolotowego silnika(filtr kolektor ssący).Silnik o większym przebiegu będzie miał większe przedmuchy i jeżeli dojdzie do zaślepienia, lub przydławienia odpowietrzenia to w skrzyni korbowej powstaje ciśnienia.

To że przy starszych silnikach minimalnie podskakuje niezakręcony korek to nie znaczy że z silnikiem jest coś nie tak.

Niepokojące jest jak silnik zaczyna wypluwać olej np. przez bagnet do pomiaru poziomu oleju i inne nieszczelności skrzyni korbowej.

Pozdrawiam

Opublikowano

HENRYKUS bzdury to Ty piszesz.widac ze znasz sie na silnikach ale od pralki FRANI tylko.

a chlopaki sie nie myla wkoncu ekipa zgrana,jak nie wiesz to nie wypowiadaj sie w ogole.

mstan dobrze opisal temat :) wiec wyjasnil co niektorym troche

pozdro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.