Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kupno samochodu bez tablic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

Panowie mam zamiar kupić autko bez tablic - przywiezione z Niemiec i mam pytanie:

Musze wykupić tablice próbne w tym przypadku żeby zrobić przegląd ? oraz czy można na tych tablicach jeździć ?

Opublikowano

Jeśli auto jest juz w PL i nie ma tablic to żeby zrobic przegląd to możesz auto zawieźć na lawecie. Żółte tablice na 5 dni kosztują ok 500zł, więc nie ma sensu kupować.

Opublikowano
  • Autor

tak, jest w PL

no to trochę droga inwestycja jak na początek :(

chyba sobie odpuszczę temat

Opublikowano

Ja kopiłem swoja A4 z Niemiec bez tablic auto było w Polsce ja przyjacielem nim na kolach do domu na tablicach niemieckich ( jakichś przypadkowych ) , miałem oświadczenie ze auto zostało sprzedane bez tablic W rejestracji pojazdów płacisz 60 zł a nie 500zł za próbne tablice na 30 dni nie 5 i na tych tablicach robisz przegląd po 30 dniach idziesz normalnie rejestrujesz pojazd na normalna tablice i dowód 60 zł to nie majątek tym bardziej ze za te 60zł możesz miesiąc jeździć na dowodzie próbnym ;). Jechalem 240 km na niemieckich blachach choć nie powinienem , patrol policji zatrzymał mnie ale pościli wolno jak wyjaśniłem o co chodzi ;) to tez są ludzie.

Opublikowano
  • Autor

o widzisz to nowe informację

a powiedz mi te oświadczenie jest wypisane przez kogo ?

Opublikowano

Przez osobę która samochód do polski sprowadziła czyt. np. komis / handlarza itp.

Opublikowano
  • Autor

a jeżeli jest to osoba prywatna ? i kto wie czy nie ma umowy na połówkę - wtedy kaplica ?

Opublikowano

raczej nie kaplica wydaje mi się ze osoba prywatna lub 2 właścicieli tez może to wystawić jeżeli tablice zostały zdane , napewno jest jakies wyjscie z tego :)

Opublikowano
  • Autor

ok ;)

muszę w poniedziałek zadzwonić do WK i popytać co i jak

narka dzięki za info bo było przydatne

pozdrówko Przemek

Opublikowano

nie ma za co ;) ja kupiłem od handlarza i on mi taka kartkę zwykła z napisem ze auto zostało sprzedane bez tablic podbił pieczątka , podpisał i to wystarczyło ;)

Opublikowano
Ja kopiłem swoja A4 z Niemiec bez tablic auto było w Polsce ja przyjacielem nim na kolach do domu na tablicach niemieckich ( jakichś przypadkowych ) , miałem oświadczenie ze auto zostało sprzedane bez tablic W rejestracji pojazdów płacisz 60 zł a nie 500zł za próbne tablice na 30 dni nie 5 i na tych tablicach robisz przegląd po 30 dniach idziesz normalnie rejestrujesz pojazd na normalna tablice i dowód 60 zł to nie majątek tym bardziej ze za te 60zł możesz miesiąc jeździć na dowodzie próbnym ;). Jechalem 240 km na niemieckich blachach choć nie powinienem , patrol policji zatrzymał mnie ale pościli wolno jak wyjaśniłem o co chodzi ;) to tez są ludzie.

Ale po co to wszystko? Jeśli auto juz masz to tylko zawozisz je na przegląd, bez tablic. W US, UC i WK niepotrzebne. Po 2-3 dniach rejestrujesz i normalnie leganie jeździsz.

nie ma za co ;) ja kupiłem od handlarza i on mi taka kartkę zwykła z napisem ze auto zostało sprzedane bez tablic podbił pieczątka , podpisał i to wystarczyło ;)

A to po co? :doh:

Opublikowano

Ja kupiłem auto sprowadzone z Belgi też bez tablic.Tzn tablice miał ale papierowe :facepalm: tylko po to żebym mógł dojechać do domu .Przegląd zrobił sprzedający,ale podejrzewam że auto nawet nie widziało stacji diagnostycznej :decayed: .

Też miałem wpisane na fakturze że auto przyjechało bez tablic,ale po co to nie wiem :eusathink:

Opublikowano

Od listopada 2012 obowiązuje przepis który mówi o tym że jeśli sprowadziłeś auto bez tablic to musisz najpierw dokonać w WK rejestracji czasowej (70zł za czerwone numery), wtedy na tych blachach jedziesz na przegląd, wyrejestrowujesz auto z blach tymczasowych i idziesz zarejestrować na normalne. Ot taki patencik na wyciągnięcie dodatkowych 70zł od podatnika...

Ale o tym na forum było już kilkanaście razy...

Opublikowano
Od listopada 2012 obowiązuje przepis który mówi o tym że jeśli sprowadziłeś auto bez tablic to musisz najpierw dokonać w WK rejestracji czasowej (70zł za czerwone numery), wtedy na tych blachach jedziesz na przegląd, wyrejestrowujesz auto z blach tymczasowych i idziesz zarejestrować na normalne. Ot taki patencik na wyciągnięcie dodatkowych 70zł od podatnika...

Ale o tym na forum było już kilkanaście razy...

Rzeczywiście wszedł taki chory przepis :facepalm:

...by żyło sie lepiej...

Opublikowano

Kolego, dowiedz się w swoim WK czy musisz brać tablice próbne, bo jak to w naszym pięknym kraju bywa , co urząd to inna interpretacja przepisów, są urzędy gdzie wystarczy że napiszesz oświadczenie że auto wjechało na lawecie , są takie ze wystarczą tablice namazane flamastrem na kawałku tektury która od razu ląduje w koszu , a są oczywiście takie które z marszu każą wykupić próbne tablice za 70 zł:kwasny:

Opublikowano

jak samochód z Niemczech to wystarczą ich blachy bez znaczków i nie liczy się im że samochód tam jest wyrejestrowany ale masz blachy i tyle

Opublikowano

kolego , teoretycznie masz rację, w praktyce czasami wygląda to inaczej , wszystko zależy od "widzimisię" urzędasa :cool:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.