Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie lampy ( wysokość )


Treys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , po ostatniej wymianie H7 na nowa zauwazyłem że moje lampy jakby spadły troche w dół nie świecą tak jak wcześniej , cholernie zły kąt padania jest i nie dobrze się jeździ wieczorem , mam manualne poziomowanie jest ono na 0 czyli najwyżej jak się da a jednak dalej źle to świeci :/ znajomy gadał mi coś że niby z boku lampy jest jakieś poziomowanie na Imbusa/Torxa ale nie słyszałem o takim czymś , czy można jakoś samemu ustawić lampe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdej lampie masz dwa pokretła do ustawiania lampy, góra doł i prawo lewo. ( biał plastikowe gniazda na inbus. przyjrzyj sie dokładniea zobaczysz napewno.

to bliżej chłodnicy odpowiada za góra doł , a to przy kierunku prawo lewo.

do wymiany zarówek wyciągałes lampy?

jesli nie to sprawdz czy zarówki dobrze siedza w gniazdach. bo przy samej wymianie zarówek nie powinny zacząc swiecić niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyciągałem całe lampy i wymieniałem wszystkie H7 , jednak nie zauważyłem nic takiego do ustawienia wysokości lamp , będe musiał później sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz na stacje kontroli pojazdów tam ustawia ci poprawnie światła za grosze albo i darmo. Jak sam zaczniesz kombinować, podnosić to będziesz oslepial innych kierowców .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, najlepiej podjechać na stację diagnostyczną i tam ci ustawią tak jak to powinno być. Jak byłym na stacji, na której robię przeglądy to nic za ustawianie świateł nie brali, a tak to 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem tą regulacje ale nic jeszcze nie robiłem , wieczorem postaram się wrzucić jak świeca moje lampy i sami ocenicie czy wymagają regulacji czy nie... mi niestety słabo oświetlają droge

---------- Post dopisany 30-04-2013 at 14:40 ---------- Poprzedni post napisany 28-04-2013 at 17:01 ----------

sorry za opuźnienie , zdjęcia nie najlepszej jakości ale tak to wygląda na drodze wieczorem :/

http://img89.imageshack.us/img89/3963/img0104zvo.jpg

http://img90.imageshack.us/img90/5669/img0105uq.jpg

http://img339.imageshack.us/img339/2416/img0108je.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych zdjęć nic nie wynika. Zrób zdjęcie stojąc przodem do ściany a najlepiej to podjedz na stacje i sprawdź. Ps jakie żarówki wlozyles ? Jak kiedyś wlozylem do b5 żarówki marketowe to masakra nic przed autem nie widziałem dopiero philipsy załatwiały sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych zdjęć nic nie wynika. Zrób zdjęcie stojąc przodem do ściany a najlepiej to podjedz na stacje i sprawdź. Ps jakie żarówki wlozyles ? Jak kiedyś wlozylem do b5 żarówki marketowe to masakra nic przed autem nie widziałem dopiero philipsy załatwiały sprawę.

jakieś za 9-15 zł miałem

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 18:34 ----------

zmówiłem H7 OSRAM NIGHT BREAKER PLUS !! WYSYŁKA 24H !! (3195978707) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. zobaczę jak po ich wsadzeniu będzie świeciło ( wymienię też długie na te które były przy kupnie samochodu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem te Osramy trochę szybko się pala jak za ta cenę, wsadziłem teraz hidy 4300 i tez u mnie wystąpił ten problem wymontowałem całe lampy a po ponownym montażu świecą za nisko, dzisiaj będę regulował tymi pokrętłami.

Jaki tam imbus potrzeba ? bo muszę zakupić taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...