Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzona lampa czy da się ją naprawić


drdala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nie wiem czy dobry dział jeśli zły proszę o przeniesienie.

Kupiłem 2 lampy z allegro w grudniu ale okazało się że jedna ma popękane te części...

a99e16aff180.jpg

39300aafa444.jpg

da radę to naprawić? wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna to wymienic ale musisz wyjac projektor zeby dostac sie wiertlem do ulamanego elementu.Rozwierc to i wyjmij.Widze po przeslonie ze lampka zdatna pod ksenon:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego pod ksenon? ja mam hidy w samochodzie... a ta lampa jest zdatna pod oryginalny ksenon? czyli jest lepsza od standardowej jakie wychodziły w a4 b6?

---------- Post dopisany at 15:31 ---------- Poprzedni post napisany at 15:27 ----------

Jak to wymienić? Jak tam później włożyć tą część? Czy można gdzieś to kupić np. na allegro? Jak tak w ogóle się to się nazywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dostaniesz tego kolka w sklepie - jedynie z uszkodzonej lampy - mam takie cos

Demontaz - rozwierc pozostala czesc - do 8mm jest bezpiecznie :decayed: - 10mm to juz ryzyko

Nowa czesc wciskasz i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomnial poprzednik kolek mozesz wyjac ze starej lampy.Raczej nie kupisz tego nigdzie.

Lampki wB6 maja miejsce na przetwornice pod spodem i to maja wszystkie.Natomiast nie wszystkie maja odpowiednia przeslonke przy soczewce.U Coebie na focie widze odpowiednia.Posiada mozliwosc przestawienia na ruch lewostronny oraz formuje swiatlo tak jak w ori ksenonie.Mozna poznac po wystajacym druciku kolo odblysnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jak serwis to robi bez rozwiercania?:) jakoś muszą wkładać ten biały plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie robi serwis tylko producent lampy

Gdy montuja to pierwszy raz nie maja zlamanego kolka w lampie.Ten kolek dziala tak ze wciskasz go i juz sie blokuje w otworze.Dlatego musisz rozwiercic bo inaczej go nie wyjmiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a ile za te części byś chciał?

---------- Post dopisany 02-05-2013 at 23:34 ---------- Poprzedni post napisany 29-04-2013 at 21:33 ----------

nie tak łatwo to wyjąć.. ma ktoś jakis pomysł jak to zrobić? nie tak łatwo lampę rozebrać... wydaje mi się że plastik popęka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...