Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dzwoniący wydech


kadela69

Rekomendowane odpowiedzi

witam kiedyś lekko mi dzwonił wydech ze ledwo było słychać, teraz dźwięk sie zwiększył i dzwoni już głośno:(

myślałem że to tłumiki więc je wymieniłem środkowy i końcowy tłumik,ale ku mojemu zdziwieniu wydech dzwoni dalej.auto dzwoni tylko na małych obrotach.gdy złapie za wydech to przestaje dzwonić co to może być katalizator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same coś u siebie też by mnie to interesowało:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to się dzieje w ciepłe dni, kiedy temperatura jest powyżej 15 stopni, na wolnych obrotach dzwoni jakby jakaś puszka aluminiowa albo rura obijała o budę, może jakieś gumy pod temperaturą się rozmiękczają i przez to tak obija o budę? Jak nacisnę na końcówki tłumika butem to przestaje. Jadąc, czy dając większe obroty tj. powyżej 1000 ustaje również. Ktoś wie co to może być i co należy wymienić, bo wstyd na światłach i parkingu jak cholera. :facepalm: Silnik 1.9 TDI 110 KM AFN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzaliście osłony termiczne nad wydechem? Bardzo lubia sie luzowac, wyginać itp. Jak przylgną do wydechu to mamy efekt oldskulowego budzika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie jak kolega ''cptolgierd'' też dzwoniło itp. ustawało gdy nie jak kolega naciskałem trampkiem,tylko jak przytrzymałem w środku końcówki tłumika rurkę która dzwoniła jak dzwony kościelne:wink: obspawałem rurkę dookoła końcówki i przestało dzwonić:wink: u mnie tam taka była przyczyna:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez dzwoni okazuje sie ze to katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak właśnie zgubiłem sporą cześć kata :facepalm: to co z niego zostało gościu dał mi za to 70 złotych:facepalm: a dzwoniło jak dzwon Zygmunta:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj próbowałem odkręcić kata ale nie dałem rady bo nie chciałem śrub ukręcić.a ze nie posiadam palnika zeby podgrzać śrube to zostawie to fachowcą:) ale pukałem ręką po katalizatorze i coś w środku lata także to chyba będzie przyczyna ale to sie okaże na dniach jak w tygodniu sie przejade do fachowców:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie co nie co temat

Mam podobny problem, u mnie dzwoni na rozgrzanym , jak się wychylałem z auta i nasłuchiwałem to na wysokości przednich foteli

Tłumik i osłony wyglądają w porządku

Na zimnym silniku.. no i i układzie wydechowym nie słychać żadnych odgłosów, dzieje się to także na wolnych obrotach i na biegu skrzynia automatyczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty wszystkie trzymają dobrze? :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

Wchodziłem pod auto jak było na kanale, ale że bylo na przeglądzie to nie chciałem sprawdzać akurat na włączonym silniku i wsio w koło tłumików było okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. U mnie był metaliczny dźwięk, wydech środkowy był wypalony, kat pusty :) Dla slokojnosci powymieniałem wszystko i teraz mam spokój :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem na przeglądzie, kolo szybko robił bo miał mało czasu

Ale weszliśmy do kanału i tłukliśmy w wydech i wydaje się jak by coś było w środku...

Najlepsze że po wyjechaniu z przeglądu zaczaiłem że coś jest nie deges z układem wydechowym.. bo nie widziałem tam kata.... czyli ktoś przede mną bawił się z układem wydechowym.

Niedługo chyba będę dawał do robienia skrzynię, więc przy okazji niech się zajmą tym wydechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...