Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z doborem amortyzatorów pod 1be


pandamix

Rekomendowane odpowiedzi

mam z tyłu 1be i chce do tego kupić amortyzatory,i według katalogu wychodzi że będzie do mnie pasował sachs 170 814,w jednym katalogu jest opisany jako do wersji sport a w drugiem nic o tym nie ma,miałem w rękach dwa amortyzatory właśnie ten i drugi monroe do seryjnego zawieszenia i z wyglądu niczym się nie różnią,może ktoś potwierdzić że ten Sachs jest na pewno pod 1be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem niedawno problem z doborem amortyzatorów do mojego 1BE w B5 Avant z 1999r. 1BE to specyficzne zawieszenie i ciężko dobrać elementy. W Twoim roczniku z ETKI wychodzi na to, że z tyłu były amorki o numerach 8D0 513 031E (Boge), 8D0 513 031C (Monroe) lub 8D9 513 031A (Boge), 8D9 513 031C (Monroe). Musisz podnieść koło i sprawdzić jaki masz numer ori amorków. U mnie w wersji po liftingu były oryginalnie Monroe 8D0 513 031 D i wymieniłem je na Bilstein 19-103471. Powodzenia w szukaniu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować taki:

katalog części

ale na pewno lepiej byś zastosował Bilstein B6, tylko cena znacznie wyższa :wink:

---------- Post dopisany at 07:46 ---------- Poprzedni post napisany at 07:44 ----------

coś takiego:

katalog części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniłem bilsteiny, jeden wylał, na sachsa /170 815/-taki numer jest na opakowaniu amorków. Bilseteiny miałem B8-sprint, wg katalogu od Tomasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę Kayaba Ultra SR . Mam takie na tyle od ok. 2 lat i jest super. Na przód też kupiłem jako komplet . ale jeszcze nie założone bo Boge jeszcze żyją.

KYB ? Katalog

wg katalogu:

przód "351700" 351700 • Amortyzator, Ultra SR • KAYABA • 238 zł • e-autoparts.pl

tył "353014" 353014 • Amortyzator, Ultra SR • KAYABA • 218 zł • e-autoparts.pl

Nie wiem tylko jak z dostępnością będzie tych Ultra SR , kolega Dzik ściągał mi 2 lata temu specjalnie z Niemiec .

---------- Post dopisany at 11:09 ---------- Poprzedni post napisany at 11:03 ----------

Ja ostatnio wymieniłem bilsteiny, jeden wylał, na sachsa /170 815/-taki numer jest na opakowaniu amorków. Bilseteiny miałem B8-sprint, wg katalogu od Tomasza.

B8 można regenerować jak pamiętam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...