Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 3.0 ASN Quattro Manual


lukisz

Rekomendowane odpowiedzi

Po półrocznym poszukiwaniu udało mi się w końcu kupić B6 3.0 + Quattro, manual 6 biegowy ;-)

Zrobiłem nim na razie 200km i jestem w szoku: spalanie przy spokojnej jedzie to 8.1/100, przy trochę szybszej (ok 120, do 140 przy wyprzedzaniu) - 9/100. Szok ! Pali tyle to moja stara Primera 1.8.

Teraz kilka rzeczy które wymagają poprawy:

1. Auto 'pływa' - przód buja góra - dół, a także myszkuje, muszę cały czas korygować tor jazdy.

- Jest na zawieszeniu 1BR (Comfort rough-road suspension), auto wydaje się lekko podniesione, amorki przód mają 70 i 71%, tył 68 i 71%. Na razie skłaniam się ku wymianie amorków na standardowe 1BA (1BE i jest dla mnie za twarde). Nie wiecie, czy wystarczy wymienić amorki, czy trzeba również sprężyny? Miał ktoś w ogóle styczność z 1BR?

- Jest na oponach Continental 215/55/16. Wydają mi się, że mają miękkie boki i są za szerokie. Chętnie bym założył 205/55/16. Nie jestem zwolennikiem szerokich opon. Ważniejsza jest dla mnie precyzja prowadzania niż trzymanie w zakrętach. W mojej starej Pimerce raz kupiłem 195 i nie dało się tym jeździć, auto chodziło na boki, szybko zmieniłem na 185 i auto znów jechało jak po sznurku. Na oku mam albo Dunlopy, albo Goodyeary.

- Wydaje mi się, że na jednej końcówce drążka jest luz, oraz, że nie ma zbieżności. Skręcone koła same się nie prostują podczas jazdy.

2. Podczas szybkich ruchów kierownicą (na postoju) pojawiają się stuki, podejrzewam, albo końcówki drążków, albo magiel.

3. Przede mną wymiana rozrządu i oleju. Jakiej firmy założyć rozrząd, jaki olej? (skłaniam się ku Valvoline).

4. Chcę założyć lpg: Stag + Hana - będzie ok ?

Będę wdzięczy za wasze rady i wskazówki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55/R16 mam na zimę taki budżetowy rozmiar :) na lato 225/45/R17 Bridgestone Potenza RE050 bardzo fajnie mi się na nich jeździ

a jeśli chodzi o rozmiar to wole większe koło i szersze te 17 to chyba taki optymalny rozmiar :) większość forum jeździ na 17" i wiekszych

dodaj foto autka zew. i wew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj koniecznie foty

A co do rozrządu to pamiętaj aby bez blokad nawet do niego nie podchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie foty i to spalanie jakoś bajecznie niskie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie foty i to spalanie jakoś bajecznie niskie :whistling:

dokładnie, cos bardzo mało pali to Twoje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko stoi u mechanika w kolejce do zrobienia lpg i rozrządu. Fotki porobię jak odbiorę auto.

Po przejechaniu pierwszych 100km zrobiłem zdjęcie telefonem ( bo sam nie mogłem uwierzyć w spalanie )

2013_05_01_00_04_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak swoim nie deptam w podloge na trasie (co sie nie czesto zdarza) to tez mam podobne :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko stoi u mechanika w kolejce do zrobienia lpg i rozrządu. Fotki porobię jak odbiorę auto.

Po przejechaniu pierwszych 100km zrobiłem zdjęcie telefonem ( bo sam nie mogłem uwierzyć w spalanie )

http://s23.postimg.org/mduao3fpj/2013_05_01_00_04_02.jpg

A z baku jak zeszło?? Tel 8L?? Ale ok. Mi fis,pokazywał też 8L ale to autostrada

Daj fotki auta żeby było co pochwalić. jedną prędkość a z baku i tak 9-9.5szlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko stoi u mechanika w kolejce do zrobienia lpg i rozrządu. Fotki porobię jak odbiorę auto.

Po przejechaniu pierwszych 100km zrobiłem zdjęcie telefonem ( bo sam nie mogłem uwierzyć w spalanie )

http://s23.postimg.org/mduao3fpj/2013_05_01_00_04_02.jpg

A z baku jak zeszło?? Tel 8L?? Ale ok. Mi fis,pokazywał też 8L ale to autostrada

Daj fotki auta żeby było co pochwalić. jedną prędkość a z baku i tak 9-9.5szlo.

Tak jak mówiłem była to bardzo spokojna jazda na trasie. Przeważnie 6 bieg i ok 100km/h.

Na fotki musicie cierpliwie poczekać. Doszykuje autko na tip top i wtedy będę się chwalił ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co sie dziwisz jesl ijechales 100 km/h ze tak mal owzial to nie v8

jak kiedys sie wyglupilem i tyle tez jechalem to u mnie bylo 7,7 nizej juz nie moglo spac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co sie dziwisz jesl ijechales 100 km/h ze tak mal owzial

No dziwie się, bo moja Primera 1.8 przy spokojnej jeździe na trasie (100 km/h) też pali 8 Pb, a 9 lpg.

1.8 a 3.0 - różnica jednak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojezdzisz po wawie to spalanie ci sie unormuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...