Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pompa centralnego - długo chodzi


_Kuba_

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie drzwi mam wrażenie, że pompa centralnego długo chodzi po przekręceniu kluczyka i przez to jak chcę otworzyć/zamknąć to trzeba odczekać jakieś 15-20s. Kluczyk po prostu nie da się przekręcić jakby było jeszcze ciśnienie. Czy to jest normalne czy proposto coś nie działa, nie ma sygnału położenia rygielków czy coś takiego?

Mam centralny tylko z kluczyka i na wszystkich zamkach jest tak samo. Pompę słychać po przekręceniu kluczyka jakieś 15-20s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jakiś problem z połączeniem wężyków w drzwiach, może być zagięty i będziesz miał takie objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale drzwi się ładnie otwierają (te, które otwieram kluczykiem i te drugie) niezależnie czy robie tak od strony kierowcy czy pasażera. Po prostu jak przekręcę kluczyk to wszystkie rygielki ładnie idą do góry/dołu, pompa dalej pracuje, ale teraz jak chcę zamknąć/otworzyć to tak jak by ktoś zaspawał zamek i trzeba odczekać te 20s by muc przekręcić kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawdz sobie czy wszystkie rygielki sie dokładnie zamykają sprawdzisz to poprzez ściągniecie wężyka od zamykania (obok pompki od centralki) porostu wdmuchaj tam powietrze i zobacz czy wszystko jest ok czy sie dobrze zamykają czy otwiera. Jak dobrze pamiętam jeżeli wdmuchasz powietrze powinno sie zamknąć i jak :wyssiesz; powietrze to sie wszystko otworzy(nie pamiętam dokładnie). Posprawdzaj jeszcze dokładnie czy dobrze podłączyłeś wszystkie kable itd. Rozumiem ze masz zamykanie z kluczyka. Jeżeli wszystko chodzi ok ze tak powiem z płuc napisz tutaj,a jeżeli nie to jak kolega wyżej powiedział posprawdzaj wężyki. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam maly problem jak narazie jest maly i oby nie zmenil sie w powazniejszy, otoz podczas otwierania drzwi slychac jak pompka dlugo pracuje jakies ok 20-30 sekund i tylko wtedy gdy otwieram drzwi przy zamykaniu tego nie ma drzwi szybko i sprawnie zamyka. moje pytanie jest takie czym moze byc spowodowane tak dlugie pompowanie pompki i czy cos jej grozi oby tylko nie przepalenie silniczka np.??? dodam tez ze w drzwiach prawych tylnych slychac podczas zamykania pisk nie wiem czy jest tam jakis silownik i to moze on piszczy i czy to tez moze byc grozne dla zamka i jego zamykania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...