Treść opublikowana przez olo_gsm
-
[B6 AWX] Dziwne dźwięki pod maską
Gdybyś mimo wszystko szukał sprężarki do klimy to mam takie coś na aukcji tylko nie wiem czy numer części się zgadza http://www.allegro.pl/item660060053_sprezarka_klimatyzacji_audi_a4_8e0_260_805ba.html Ale mimo wszystko nie sądzę żeby sprężarka klimy dawała takie objawy....
-
[ALL B6] Wtyczka do tylnej lampy
Mała żaróweczka wpięta jednytm biegunem do masy (brązowy) a drugim na poszczególnych przewodach wtyczki prawdę Ci powie jak cyganka
-
[ALL B5] Pompa centralnego - długo chodzi
Z pewnością jakaś nieszczelność na przewodach w tych syczących drzwiach lub siłowniku. Poza tym nie odgrzewaj starych kotletów, lepiej załóż nowy temat bo zaraz Cię moderator objedzie
-
[B5 AFN] Jak odłączyć akumulator ?
Immo w tym modelu też potrafi zgubić synchro z ECU po zabawie z akumulatorem chociaż są to sporadyczne przypadki i chyba częściej występujach przy próbach ładowania aku na zapiętych klemach. Oprócz tego w tym modelu sensor AIRBAG jest czuły na skoki napięcia i też lubi z niewiadomych przyczyn wywalić błąd 65535 czyli błąd pamięci sterownika! Ale tak jak pisałem są o żadkie przypadki i odłączenie aku poza zakodowaniem się radia raczej nie przynosi ubocznych skutków.
-
[B5 ADP] Wymiana stacyjki - jakie koszty, co z kluczykami i immo ?
jak wymienisz stacyjkę to w temacie immo nic się nie zmieni. Pętla wokół stacyjki to tylko nawinięty drut i nie ma w nim żadnej magii więc nawet jak wymienisz całą stacyjkę wraz z pętlą to po podpięciu wtyczki do pętli immo będzie działać. A może rozsypała Ci się tylko kostka elektryczna na końcu stacyjki? Wówczas wymiana to 15minut roboty i oczywiście żadnych problemow z immo!
-
[B5 1Z] Czy mam termometr zewnętrzny ?
Możesz mieć tylko zaślepkę termometru na zegarach. W razie gdybyś nie miał termometru a chciałbyś mieć to montaż jest stosunkowo prosty.
-
[B5 ADP] Zanikające wartości cyfrowe z klimatronika
Tyle tylko, że kolega ma a4 z 96r. a tam były troszkę inne panele
-
[B5 ADP] Zanikające wartości cyfrowe z klimatronika
Po 100? Wątpię czy znajdzie do starej a4. Do nowej owszem, do passata i golfa nawet za 50 ale do a4 200zł to chyba okazyjna cena... W tej cenie (100) jeżeli masz sprawdzone i sprawne na 100% to chętnie kupię nawet kilka sztuk Pozdrawiam Olek
-
[B6 AWX] Mrugająca kontrolka ESP i świec żarowych
Obawiam się że jednak żaróweczka postojówek nie była problemem
-
[B5 ADP] Zanikające wartości cyfrowe z klimatronika
Jak rozbierzesz panel klimatronika to masz dwie płyty - główną poziomą i pionową z wyświetlaczami i przyciskami. Obie płyty połączone są chyba 8-pinową taśmą. Często pękają luty przy gniazdach tej właśnie taśmy. Rozbierz też płytę pionową - trzeba poodginać metalowe zaczepy (pozabezpieczane jakimś bialym silikonem dodatkowo) i będzie można wyjąć wyświetlacze. Wtedy będziesz miał dostęp do elementów łączących wyświetlacz z płytką i tam trzeba przemyć. Może pomoże Powodzenia.
-
[B5 AJM] Sensor AIRBAG
Naprawia się chociaż jest to prawnie zakazane. Odezwij sie na priva jak jeszcze potrzebujesz pomocy w temacie.
-
[B6 AVB] Immobilizer a włamanie
Do zrobienia bez problemu i oczywiście bez wymiany kompa. Ehhhh serwisy
-
[B6 AWX] Mrugająca kontrolka ESP i świec żarowych
A nie masz przypadkiem w sterowniku silnika błędu związanego z krańcówką światła stop??? Właśnie ta krańcówka jeżeli daje niepewny sygnał powoduje takie objawy jak uciebie czyli zapala kontrolkę świec i esp...
-
[B5 ADP] Zanikające wartości cyfrowe z klimatronika
Może zabrudzone połączenia wyświetlaczy z płytą (elastomery) ? Przemyj spirytusem, dognij styki. A taśmę łączącą płytki przelutowałes na obu końcach?
-
[B5 ADP] Jak zdemontować immobilizer ?
Wyjmij z kluczyka transponder od immo i sobie go podklej w okolicach pętli wokół stacyjki i masz najtańszy sposób na wyłączenie immo
-
[ALL B7] Jak zgasić świecące stale kierunkowskazy przednie (wersja QT USA) ?
może to Ci coś pomoże {Radiosysteme (Generation II)} Steuergerät Codierung (Chorus II/Concert II/Symphony II) STG 56 (Radio-/Navigationssystem) auswählen STG Codierung -> Funktion 07 ?xxxxx: Sonderoptionen +1 - Satelliten-Radio verbaut +2 - Digital-Radio verbaut +4 - Geschwindigkeitsanzeige möglich HINWEIS: Zur Aktivierung der Geschwindigkeitsanzeige muss beim Einschalten des Radios gleichzeitig die MENÜ-Taste gedrückt werden. Zum Deaktivieren einfach das Radio über den Ein/Aus Knopf ausschalten. x?xxxx: Deaktivierungs-Optionen +1 - Diagnose für vordere Lautsprecher abschalten +2 - GALA-Funktion abschalten +4 - Empfang Langwelle abschalten xx?xxx: Klangcharakteristik 0 - lineare Klangcharakteristik (nur Chorus) 1 - Klangcharakteristik für A3 3-Türer 2 - Klangcharakteristik für A3 5-Türer 3 - Klangcharakteristik Typ 1 4 - Klangcharakteristik Typ 2 5 - Klangcharakteristik Typ 3 xxx?xx: Fader/BOSE/Verstärker +1 - Fader-Anzeige aus +2 - BOSE-Anzeige ein +4 - Abschaltung Verstärker bei Anruf xxxx?x: Ausstattungsoptionen I +1 - Navigation vorhanden +2 - Telefon vorhanden +4 - Sprachbediensystem vorhanden xxxxx?: Ausstattungsoptionen II +1 - Antennendiversity vorhanden +2 - CD-Wechsler vorhanden +4 - Multifunktionslenkrad vorhanden
-
[ALL B7] Jak zgasić świecące stale kierunkowskazy przednie (wersja QT USA) ?
Trzeba zmienić VAGIEM kodowanie w module świateł (09) z wersji USA na Europe. Jeżeli mnie pamięć nie myli to w kodowaniu trzeba zmienić 4 na 1.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich Co prawda na co dzień śmigam A6 AEL Avant Quattro ale w najbliższej rodzinie lata też A4 AFN FWD dlatego pozwoliłem sobie się tu wpisać Jestem w stanie trochę pomóc w autoelektronice (liczniki, immo, klucze, alarmy i zabezpieczenia) głównie w autach z grupy VW/AUDI/SEAT/SKODA. Część osób zna mnie z AKP i rezacze.pl gdzie zawsze i chętnie służyłem pomocą. Pozdrawiam z Włocławka Olek