Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jak zgasić świecące stale kierunkowskazy przednie (wersja QT USA) ?


WiPi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...Auto (AUDI A4 2.0 QT) sprowadzone jest ze stanów jak wiadomo tam przednie kierunki zawsze się świecą, jaki jest sposób na to żeby się nie świeciły, może ktoś już przerabiał ten problem? czy wystarczy wymienic jakiś moduł czy trzeba przerabiac instalacje? w kierunku napewno jest tylko jedna żarówka która się świeci stale przy zapalonych światłach, a przy włączeniu kierunkowskazu błyska jeszcze jaśniej...z góry dzięki za porady...

* czy jesteś pewien, że to auto to wersja B5 ??? Jeżeli nie, to zmień to proszę w profilu - lukaszr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, tak sie zastanawiam a dlaczego chcesz to zmienic? czyzby bylo to nie zgodne z polskimi przepisami? Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jocker01 a widziałeś żeby jakiekolwiek inne auto w PL jeżdziło ze świecącymi kierunkami ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zatym ze one swieca to napewno tez migaja, dzialaja jak swiatla obrysowe i nie widze nic w tym nie legalnego. kazdy moze miec dodatkowe swiatla obrysowe, i nie rozumiem dlaczego napisales na czerwono? jezeli by nie migaly to bylby problem. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...właściwie to nie wiem czy w polsce jeżdżenie ze świecącymi kierunkami jest legalne czy nie ale na pewno europejskie samochody tego nie mają, jeżdżę tak już kilka miesięcy niby policja mnie narazie nie zatrzymuje za to, ale jednak wolałbym sie nie wyróżniac i zgasic te kierunki tylko nie wiem jak...będę wdzięczny za jakieś "dobre rady"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w TVN Turbo w programie "Uwaga Pirat" policjant za takie kierunkowskazy w Audi TT z USA zatrzymał ślicznej blondi dowód rejestracyjny mimo,że na robionym parę dni wcześniej przeglądzie diagnosta nie przyczepił się do tego i podbił przegląd ;)

Policjant stwierdził - "brak homologacji na Europę" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo_gsm dzięki za radę będę próbował...jak sprawdzę to dam znac co z tego wyszło...[br]Dopisany: 10 Styczeń 2008, 20:46 _________________________________________________jak już jesteśmy przy Vagu to może da sie zmienic tym inne sprawy np. przebieg z mil na km, klime z temperatury F na C , albo zakres działania radia bo w usa są tylko nieparzyste wartości...? olo_gsm co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalatwisz vagiem, co to temperary klimatornika to nie wiem czy jest tak w modelach B7 ale w b5 wlaczasz i przytrzymujesz przycisk recyrkulacji a potem + od podnoszenia temperatury. sproboj. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg z mil na km, klime z temperatury F na C

Można to w FIS-ie zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady Olo_gsm i Jocker01 spróbowałem i jest ok świecące kierunki załatwiłem Vagiem wg instrukcji olo_gsm a w klimie F na C zmieniłem tak jak podpowiedział mi Jocker01 przytrzymując przycisk recylkulacji powietrza następnie + od temperatury w B7 to też działa...zostało mi jeszcze zmienic mile na kilometry i programowanie radia, może ktoś podpowie mi jakie wartości zmienic żeby mile zamieniło mi na km jak już wejde Vagiem do licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź VAGiem do licznika (17 - Instrument), potem ujrzysz kodowanie: 00xx2xx, w miejsce "2" wpisz teraz "0" czyli ma być 00xx0xx, a w miejsce "x" wpisujesz cyfry, które były przed edycją.

W radiu (56 - Radio) najprawdopodobniej będziesz miał kodowanie: 0xx0xx2, zmień je na 0xx0xx1 (x oczywiście zastąp starymi wartościami). Potem wyłącz zapłon i radio, a następnie włącz z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zatym ze one swieca to napewno tez migaja, dzialaja jak swiatla obrysowe i nie widze nic w tym nie legalnego. kazdy moze miec dodatkowe swiatla obrysowe, i nie rozumiem dlaczego napisales na czerwono? jezeli by nie migaly to bylby problem. Pozdrawiam Jocker01

Swiatła odbysowe kolega musza miec barwe z przodu biała a z tylu czerwona wiec jak zauwazyles zadne z tych dwóch kolorów nie pasuje do koloru kierunkowskazów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hack będę próbował zgodnie z Twoją instrukcją...

[br]Dopisany: 14 Styczeń 2008, 18:12 _________________________________________________Odnośnie zmiany wskazań licznika z mil na kilometry Hack trafił w dziesiątkę, już mam w swojej audi wskazania licznika w kilometrach, co do radia nie zmieniłem nic bo niestety po wejsciu do radia Vagiem mam podane jakieś inne wartości kodowania i nadal nie wiem co zmienic u mnie jest kodowanie 01005, czyli o dwie cyfry mniej...(jest to radio AUDI SYMPHONY)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to Ci coś pomoże

{Radiosysteme (Generation II)}

Steuergerät Codierung (Chorus II/Concert II/Symphony II)

STG 56 (Radio-/Navigationssystem) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

?xxxxx: Sonderoptionen

+1 - Satelliten-Radio verbaut

+2 - Digital-Radio verbaut

+4 - Geschwindigkeitsanzeige möglich

HINWEIS: Zur Aktivierung der Geschwindigkeitsanzeige muss beim Einschalten des Radios gleichzeitig die MENÜ-Taste gedrückt werden. Zum Deaktivieren einfach das Radio über den Ein/Aus Knopf ausschalten.

x?xxxx: Deaktivierungs-Optionen

+1 - Diagnose für vordere Lautsprecher abschalten

+2 - GALA-Funktion abschalten

+4 - Empfang Langwelle abschalten

xx?xxx: Klangcharakteristik

0 - lineare Klangcharakteristik (nur Chorus)

1 - Klangcharakteristik für A3 3-Türer

2 - Klangcharakteristik für A3 5-Türer

3 - Klangcharakteristik Typ 1

4 - Klangcharakteristik Typ 2

5 - Klangcharakteristik Typ 3

xxx?xx: Fader/BOSE/Verstärker

+1 - Fader-Anzeige aus

+2 - BOSE-Anzeige ein

+4 - Abschaltung Verstärker bei Anruf

xxxx?x: Ausstattungsoptionen I

+1 - Navigation vorhanden

+2 - Telefon vorhanden

+4 - Sprachbediensystem vorhanden

xxxxx?: Ausstattungsoptionen II

+1 - Antennendiversity vorhanden

+2 - CD-Wechsler vorhanden

+4 - Multifunktionslenkrad vorhanden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, VAG to interfejs komunkacyjny (diagnostyczny to chyba odpowiedniejsze slowo). kupisz takowe na ebay-u badz allegro. profesjonalne sa drogie ale tansze dzialaja prawie tak samo dobrze wystarczaja do "domowych" sprawdzen komputera pod wzgledem usterek i drobnych zmian w kodowaniu etc. do pracy potrzebne jest oprogramowanie sharware, VAG-COM do kupienia w internecie. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...