Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dziwne dźwięki pod maską


qqqA4

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko to przwija sie ale u mnie to dosc skoplikowane :wallbash:

mam audi a4 kombi z pazdziernika 2003 silnik 1,9 130 koni automatyczna skrzynia

problem polaga na tym ze przy np. parkowaniu gdy mam na D i nie daje gazu tylko wciskam i puszczam hamulec to cos klekotalo

dalem do srwisu i powiedzieli ze ''compressor klimatyzacji'' jest do wymiany (dodam ze auto jest po calkowitym przegladzie) a wymiana to koszt okoolo 1500euro

pytanie to czy ten halas moze byc faktycznie od tego i czy mogl bym kupic ta czesc w polsce prosil bym o jakis adres z konkretnym do mojego modelu

ja nie mam pojecia o autach mam przawko od 3 miesiecy a auto od 2 mcy

znalazlem sam kilka tych kompresorow ale one sie ruznia wygladem i nie mam pojecia jaki jest mi potrzebny

z gory dzieki za odpowiedzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na odległość to możemy wróżyć z fusów, ale ...

... jak klekocze tylko przy wolnych obrotach, to kompresor klimy chyba nie ma nic do tego.

A czy bez klimy też klekocze, czy nie?

Klekotanie może też być spowodowane słabo naciągniętym paskiem "od klimy" lub zużytą rolką - wszystko oczywiście jeszcze zależy, co mamy na myśli pod pojęciem "klekotanie".

Wsadź kogoś do samochodu i niech popuszcza hamulec, a ty patrze czy czasami jakaś obejma nie puściła.

Może jakaś blacha przy wydechu...można by dużo wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli diagnoza o sprężarce klimy jest błędna.

To, że przestaje klekotać po dodaniu gazu, to raczej normalne - wtedy silnik jest na wyższych obrotach i mniej się "trzęsie".

Jak już pisałem, wsadź kogoś w samochód a sam szukaj skąd dochodzi dźwięk.

Jak znajdziesz przynajmniej miejsce z którego dochodzi i wskażesz paluszkiem mechanikowi, to może znajdzie winowajcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się bo chyba mam to samo...

Klekot jest słyszalny tylko w dolnym zakresie obrotów - bardzo często słyszę go rano gdy auto jest zimne i stoi sobie na jałowym (przy czym wtedy hałas nie jest jednostajny - raz na jakiś czas klekotnie), hałas wzmaga się przy ruszaniu ale tylko w małym piku - powiedzmy w okolicach 900rpm. Po dodaniu gazu i przy normalnej jeździe - cisza. Dźwięk naszybciej można go wygenerować zarzucając ręczny, dać wsteke i delikatnie puścić hamulec - auto nie ruszy a hałas będzie dość wyraźnie słyszalny. Jeśli chodzi o umiejscowienie to ciężko to sprecyzować - nadstawiając ucho przy chłodnicy wydaje mi się że dźwięk dochodzi ze środkowej-prawej strony chłodnicy. Mój mechanior zaglądał i nie mógł sprecyzować co dokładnie jest przyczyną - trzeba rozebrać przód i pokręcić kołami (sprawdzić luzy) które napędza pasek wielorowkowy - może tak dojdziemy co się dzieje. Zanim się za to zabiorę chciałem podpytać się troszkę na forum :wink4: Wstępna diagnoza - coś z pompą wspomagania? Alternator raczej wykluczam - niedawno wymieniałek koło pasowe (INA) więc wszystko powinno być OK (poza tym wirnik po odcięciu zapłonu zachowuje się prawidłowo no i ogólnie objawy są inne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie czekam na info :good:[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2009, 14:54_________________________________________________Poruszyłem temat także na Audi.org - padła podpowiedź że usterka może dotyczyć vacuum pompy. Kazali mi wywołać brzęczenie (ręczny, wsteka) i pompować hamulcem. Hałas rzeczywiście znika ale... w momencie wywołania brzęczenia mam nieco powyżej 800rpm, jak zaczynam pompować hamulcem obroty wędrują w okolice 1000rpm gdzie przy takich obrotach hałas już i tak nie występował... Nie wiem co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wcale sie nie znam w czwartek jade do mechanika dam znac jak cos sie dowiem :([br]Dopisany: 09 Czerwiec 2009, 17:43_________________________________________________wczoraj zerkal znajomy i mowi ze to pompa od wspomagania jest tam luz i to chyba to

dzis jeszcze o 16 do mechanika i jak potwierdzi to nie duze koszta :>

[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2009, 07:50_________________________________________________wrocilem od mechanika i potwierdzil to co serwis powiedzial compresor klimatyzacji cena 550euro + wymiana 100 e

:wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mimo wszystko szukał sprężarki do klimy to mam takie coś na aukcji tylko nie wiem czy numer części się zgadza http://www.allegro.pl/item660060053_sprezarka_klimatyzacji_audi_a4_8e0_260_805ba.html

Ale mimo wszystko nie sądzę żeby sprężarka klimy dawała takie objawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego nie wiem jakie to ma znaczenie moj nr to 8EO 260 805 BJ[br]Dopisany: 12 Czerwiec 2009, 06:29_________________________________________________jutro do mechaniora ale powiem szczerze ze strach jezdzic klekocze i stuka na przemian

zakupilem compresor densona zobaczymy co z tego bedzie

bart-s a ty wiesz juz cos ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nic - wczoraj wróciłem z wesela kumpla a dziś jeszcze miałem obronę :/ Jutro podjade do mechaniora ustalić jakiś termin...

Troszkę postów doszło na audi.org ale narazie jeszcze nie znaleźliśmy rozwiązania...

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?p=1301793#1301793

[br]Dopisany: 17 Czerwiec 2009, 23:31_________________________________________________U innego kolegi stukot powodowało zatarte koło pasowe sprężarki klimatyzacji. Samego koła pasowego ponoć nie można kupić - jest dostępne w zestawie naprawczym.

Jeśli chodzi o mój przypadek - nagrałem dziś kilka filmików aby pokazać źródło dzwięku oraz samo brzmienie. Jak tylko znajdę jakiegoś FTPa, wrzucę linki i ocenicie czy u Was jest to samo. Na 99% jestem pewien że brzdękanie u mnie dochodzi z pompy wspomagania...[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2009, 23:38_________________________________________________Filmiki nagrane aparatem są zbyt duże - wrzucam te które zrobiłem telefonem... Prawie nic na nich nie widać ale w/w stukot jest słyszalny.

http://www.bye-clan.neostrada.pl/A4K/storyline/MOV00002.3gp

http://www.bye-clan.neostrada.pl/A4K/storyline/MOV00003.3gp

Do obejrzenia filmików potrzebny jest QuickTime albo zestawik QuickTime Alternative.[br]Dopisany: 19 Czerwiec 2009, 15:18_________________________________________________Zrobiłem dodatkowy test - mikrofon podpięty do notebooka wpuściłem pod maskę i nagrałem stukot przy pomocy rejestratora dźwięku Windows. Jakość z uwagi na użyty mic jest tragiczna ale, wydaje mi się że najmocniej hałasuje w okolicach sprężarki klimatyzacji...

Jutro spróbuję wykonać podobną próbę z użyciem stetoskopu - muszę tylko dorobić do niego opowiednią końcówkę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje autko po 2 kontrolach w roznych miejscach potwierdzilo sie ze jest to wlasnie sprezarka klimatyzacji

jeden mechanior cos pokombinowal i po wyjeciu okazalo sie ze wlasnie to 'kolo ' ma dziwny luz i wydaje ten stukot

problem mialem tylko z kupieniem identycznej nowej sprezarki i autko stoi w serwisie na srode ma byc gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qqqA4 - skoro problemem jest koło pasowe, po co Ci nowa sprężarka? No chyba że kupujesz używkę całą sprężarkę aby zaoszczędzić 830zł na kole pasowym w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś firmę w Suchym Lesie k/Poznania - za nabicie nowego łożyska na koło pasowe wezmą 250zł. Do tego 100zł za demontaż/montaż sprężarki + 100zł za nabicie. Razem 450zł. Nie lepiej poszukać gdzieś w okolicy firmy regenerującej sprężarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fakk, zapomniałem że nie siedzisz w kraju. Naprawdę nie mają tam serwisu wyspecjalizowanego w klimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję :confused4: Daj znać po naprawie jak sie autko zachowuje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz po zabiegu autko sprawna w 100%

bart a jak u cienie??

pytana 2 z innej beczki co ile muszewymieniac olej 20-30-40 tys????

i kiedy wymiana rozzadu ?? 1 wymiana byla na 120tys czyli teraz 240tys ??[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2009, 20:04_________________________________________________dodam ze byla to sprezarka :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...