Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny problem ze spalaniem na FISie


xlukk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem wczoraj po południu. Dziś rano się potwierdziło (jak i również po południu).

Po nocy, gdy rano ruszałem do pracy, uruchomiłem samochod, wysiadłem i zamknąłem brame. Zawsze mam ustawione średnie spalanie na liczniku 1. No to jedziemy. Początkowo wskazywało 0.0l (zawsze tak jest), a po około 50 metrach wskoczyło 15.4l. I tu zaczyna sie problem gdyż wraz z pokonywaną odległością. FIS skakał sobie 15.4-15.9-15.1-15.9-15.7 itd. Co sekunde inny wynik w zakresie 15l. Po przejechaniu około 500-700m uspokoiło sie i wskoczyło na 13.5, aby następnie opadać. Dalej spalanie było już jak zwykle, w normie.

Dam sobie głowę obciąć, że tak przedtem nie było. Wskakiwało te 15l aby zaraz potem przyspieszając na 2 (szczególnie zimą) wskoczyć na 17l, 19l, 20l (zimą, jesli stałem i odsniezałem to nawet do 30 po ruszeniu wskakiwało), po czym po wrzuceniu 3 biegu, a nastepnie 4 ładnie powolutku opadało az do 8-9l.

Co się mogło stać? Jakby jakaś blokada była i nie chciało pokazać nic poza 15l. Jesli po pol godzinie ruszę to jest ok, bo FIS pamieta cały czas średnią sprzed pol godziny. Ale jesli tylko zostawie go na dłużej, aby dac sie mu zresetować to sie dzieje co powyzej.

Jedyna rzecz, która mogę z tym połaczyć to wymiana kół tydzień temu z 195/65/15 na 225/45/17, ale...czy to mogło jakoś zakłamać odczyty sredniego spalanie na FIS podczas pierwszych paruset metrów?

Prosiłbym o jakieś rady, nie jest to może koniec świata bo spalanie suma summarum pokazywane jest ok, ale denerwuje a zarazem ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...