Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe hamulce słabo hamują.


mlodyabc

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wymieniał mi mechanik tarcze i klocki oraz zalewał nowy płyn. Perypetie zaczęły się od razu, najpierw podstawiałem mu auto 2 razy bo żle odpowietrzone, pedał wpadał głęboko. W końcu odstawiłem do innego mechanika, który odpowietrzył dobrze i dodatkowo mówił, że gumki były założone złą stroną. Teraz wydaje mi się, że pedał chodzi dobrze. Ale dalej utrzymuje się sytuacją bardzo słabych hamulców. Tak jakby się ślizgały mimo mocnego naciśnięcia, auto poprostu bardzo słabo hamuje mimo, że tarcze i klocki sa nowe. Gdzie szukac przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiorniczek został oprózniony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie to ja zadaje tutaj pytania ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to podziekuj mechanikowi :facepalm:

i powiedz mu: ode mnie oczywiscie, że jest pier**loną ciotą która nie ma pojecia o układach hamulcowych z ABS

masz zapowietrzony blok ABS i żadne ''pompowanie" nic tutaj nie zmieni

żal ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deva.. już mu to powiedziałem.. oczywiście troche łagodniej ale przekazałem sedno. Ten drugi mechanik, który teraz mi odpowietrzał mówił, że odpowietrzył układ abs bo był zapowietrzony. Co robić? Hmm ale znowu jak w koncu mocno zahamowałem na mokrym to jakby abs się nei włączył bo auto się ślizgało;/;/

---------- Post dopisany 09-05-2013 at 21:20 ---------- Poprzedni post napisany 07-05-2013 at 22:10 ----------

A czy przed założeniem nowych tarcz i klocków powinno się z nich zmyć jakąś powłokę zabezpieczającą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj nowe tarcze są nasmarowane oliwą więc powinno się je oczyścić. Posprawdzaj vagiem błędy jeśli są i pokasuj je. teraz musisz wymusić pracę ABSu. Zmuś go do pracy na mokrym na przykład, po tym zabiegu trzeba próbować odpowietrzyć układ tradycyjnym sposobem. Tak jak Dev radzi tylne zaciski w ręku (potrząsając).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z klocków nie trzeba niczego zmywać? Błędów nie ma. Hamulce podobno są już odpowietrzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja jechałem autem młodego abs przy hamowaniu włączył się bez problemu. Hamulce nie są zapowierzone pedal zachowuje się normalnie. Hamulce mogły nie być dobrze odtluszczone przez to mogą być słabsze. Chociaż według mnie hamują dobrze.

Ps można przeszlifowac tarcze i klocki papierem sciernym potem porządnie odtluscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobię tak jak mówisz i podstawie auto do mechanika, który robił hamulce i niech przeszlifuje i odtłuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobię tak jak mówisz i podstawie auto do mechanika, który robił hamulce i niech przeszlifuje i odtłuści.

kup jakiś odtłuszczacz ,ściągnij koła po kolei i zpsikaj tarcze....facet ,który Ci zapowietrzył abs jest w stanie kolejną robotę też źle zrobić....

vag'iem próbowałeś odpowietrzyć ?? w b6/b7 jest taka opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 tez ale musi byc ESP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat - jak się odpowietrza ABS jeżeli nie można się połączyć poprzez VAG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...