Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z obrazem w komputerze


hidden22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mala sprawę mam problem z komputerem cos...jak wlaczam go nie chce sie monitor wlaczyc pisze brak sygnalu...ogolnie komputer sie zalacza niby chodzi ale nie ma obrazu... wyjalem juz baterie od biosu i nic to nie dalo:

plyta MSI z77a-55gd

procesor i5 3570

grafika nowa dzisiaj przyszla GTX 670 gigabyte

kiedys juz na starej grafice gtx 660 ti mialem ten sam problem. moze ktos wie czego to mzoe byc wina... grafika na pewno odpada bo na tamtej tez to mialem. moze to wina plyty bo 2 razy wgyrwalem najnowsze biosy...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyjąć pamięć i zobacz czy będzie jakaś reakcja płyty. Jaki masz zasilacz? Może on się sypnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz Bequiet l8 630w komp sie uruchamia caly bo wentylatory chodza od karty i na procku... wiec zasilacz chodzi tylko obraz sie nie chce zalaczyc

[h=1][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że chodzą wentylatory jeszcze nic nie znaczy. Wyciągałeś ram? Płyta wydaje z siebie wtedy jakiś dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagnelem ram jeden i drugi wlozylem 1 ram w kazdy slot i nic to samo...nic nie slsyze bo nie mam glosniczka do plyty...rozebralem juz kompa i plyte oddaje na gwarancje na moje to wina plyty czytalem na forum ze MSI z77a-gd55 czasami psucja sie wlasnie w taki sposob ze obraz sie nie wlacza.. oddam i poczekam zoabczymy co wyjdzie z tego :)msi z77a-gd55 - Pytania do firmy MSI - benchmark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to spróbuj podpiąć mocniejszy zasilacz (koło 800-1000W) bo może zasilacz nie wyrabia na poborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek to podlacz glosniczek.... :facepalm: zawsze po wlaczeniu kompa masz sygnal mozna powiedziec diagnostyczny, jak wszystko ok to piknie i sie wlacza, jak sa bledy to kazda plyta wypikuje co ja boli, a jak nie masz glosniczka to mozesz sobie zgadywac do woli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to jak zlozylem kompa bylo ok po wgraniu biosa uruchomil sie ponownie i wtedy juz nie zalaczyl sie monitor wogole musialem restartowac kombionwoac i zaskoczyl :) nic wysle plyte glowna opisze usterke niech wymienia i tyle i zoabczymy co bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie podobny problem z komputerem. Po włączeniu czasami zdązy sie załadowac win a czasmi juz w trakcie wszystko sie zawiesza, wtedy reset, zapiszczy 2 razy na monitorze ciemno a komputer dalej sie uruchamia tzn windows. Podmieniona grafika, zasilacz i monitor i dalej to samo więc pewnie płyta główna sie ze...ała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnioskujesz, że to wina płyty głównej?

A co moze jeszcze w takim przypadku jeżeli windows startuje a nie ma obrazu i to nie grafika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnij płytę główną. Sprawdź kondensatory czy nie mają wybrzuszeń lub nie mają wycieku elektrolitu. Jak tak. To do wymiany będzie płyta główna.

Bateryjkę od płyty głównej na jak długo wyjąłeś? Nie zawsze update BIOSu jest dobry. Mi się wydaje, że już płyta główna pada..., albo tak jak u mnie w d*pę dawał BIOS i musiałem kupić nową płytę główną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zlozylem kompa wszystko bylo ok, po wgraniu nowego biosu uruchomil sie ponownie i wtedy 1 raz monitor juz nie zalaczyl sie pozniej wyciagnelem baterie na 20 min i bylo ok raz na jakis czas sie tak zdarzalo. sprzedalem sswoja grafe komp stal ok 2tyg nie uzywany bez grafiki zakupilem nowa wlozylem wlaczam kompa i d*pa wyjmuje baterie na 20 min i nic to samioo teraz to juz wogole monitor nie chce wlaczyc sie...komp niby startuje ale nie slysze nawet na glosnikach zeby byl dzwiek wczytywania sie systemu... czytalem o plycie msi z77a-gd55 i juz troche osob mialo problem ze nie chcial obraz wlaczyc sie i plyta byl walnieta... nic czas oddac ja do sklepu i czekac co z tego wyjdzie...plyta ma 6 miesiecy dopiero...:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz oddać ją na gwarancje. Tylko to może długo potrwać. Rozpatrywanie gwarancji itp. itd. Może Ci sprzedali wadliwą płytę główną albo ten model MSI może być zawodny. Powinni uznać Ci gwarancje bez problemu, ale to może długo potrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzizas... to przeciez niekoniecznie musi byc plyta, ludzie czytajcie... jak procek albo pamiec bedziesz mial walniete to tez ci sie obraz nie pokaze... a jak nie masz glosniczka ktory zapika sygnalizujac blad to gowno bedziesz wiedzial, ale jak chcesz to wyslij ta plyte i moze to bedzie to, w sumie to tego Ci zycze, bo problem zniknie... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączasz jednostkę to się wszystko załącza czy tak stoi w miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylatory na karcie i procku kreca sie, diody na plycie tez sie pala. ale nie ma obrazu i nie slychac dzwieku zeby system sie ladowal na pulpit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być że karta graficzna powiedziała papa ;)

Na czuja nic nie zrobisz, wykręć kartę i do kumpla żeby wsadzić i przetestować :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem gtx 660 ti i na niej jesczze wgrywalem nowego biosa do plyty i wtedy juz zaczelo sie to ze monitor nie wlaczal sie, kupilem 5 dni temu nowa gtx 670 i to samo nie chce wlaczyc sie monitor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...