Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Pytanie, wyłączony klimatronik, brak powietrza...


Grzegorz76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Dlaczego przy wyłączonym klimatroniku nie leci powietrze zewnętrzne do środka? To normalne, tak ma być?. Nawiewy działają tylko jak działa klima?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Klima Ci działa tylko wtedy jak masz włączoną "gwiazdkę, śniezunkę". Jak to jest wyłączone to nie działa sprężarka i wtedy leci sam nadmuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówisz o klimatroniku czy o manualnej klimce? Bo u mnie nie ma przycisku "śnieżynki" Jest tylko przycisk OFF, którym wyłączam klimatronik, wtedy nie dociera powietrze zewnętrzne do samochodu. W każdym innym przypadku klima się włącza, ustawiasz temp na wyświetlaczu i powietrze wieje za pomocą dmuchawy. I albo chłodzi jak jest ciepło albo grzeje jak jest zimno. Kiedy nacisnę OFF, powietrze nie leci z nawiewów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz śnieżynkim, bo masz uto po lifie :) To chyba normalne :mysli:.... Bo u mnie też tak jest :>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam model po lifcie i takze zastanwia mnie ta kwestia. Panel klimatronika wlaczyc moge kilkoma przyciskami np.Off, auto, "-" , "+" lub któras z kratek nawiamu- symbol. Czego uzywac , aby nie byla wlaczona klima tylko ssalo powietrze z zzewnatrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dzięki jacekm, z tym, że powietrze wieje do środka za pomocą dmuchawy a nie jak w aucie bez klimy samym pędem powietrza zewnętrznego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dzięki jacekm, z tym, że powietrze wieje do środka za pomocą dmuchawy a nie jak w aucie bez klimy samym pędem powietrza zewnętrznego..

Też sie nad tym zastanawiałem :mysli:... I wydaje mi się że nie da się tak :(....

Może się myle :)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stary klimatronik (95') i nawiew można wyłączyć poprzez zmniejszanie siły nadmuchu aż do wyłączenia dmuchawy. Wtedy klapa obiegu zamkniętego podnosi się zatykając dojście powierza z zewnątrz, dlatego, podczas jazdy powietrze nie wlatuje do kabiny siłą pędu. U was w nowszych rocznikach pewnie jest tak samo. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...