Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.6 i szerokość opony 225?


pablo85pg4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a więc mogę kupić po okazyjnej cenie ładne felgi 17 z bardzo ładnymi oponami. Opony mają szerokość 225. A mój silnik to niestety tylko 1.6. dlatego zastanawiam się czy nie będą za szerokie takie opony do tak małego silnika. Czekam na rady, bo już sam nie wiem co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zakładają nawet opony 235 do 1.6 i twierdzą ,że im się dobrze jeździ i złego słowa nie powiedzą :doh:

opony 225 nic poza lepszym wyglądem w1.6 nie dają. Auto zmuli, będzie więcej palić i na dodatek będzie wozić w koleinach.

Ale jak ładne felgi i opony w dobrej cenie to bierz:decayed: Jak sam jednak stwierdzisz ,że się źle jeździ to zamienisz opony na 205.

Tyle z mojej strony :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :good: Najwyżej zmienisz oponki :good:

Ja aktualnie mam 215/50R17 i już czasem pociągną w koleinach. Na mocy oczywiście niewielki spadek jest zauważalny choć nie ma tragedii :decayed:

Pojeździsz na nich 2 tygodnie i się przyzwyczaisz, a jak nie to ładny komplet zawsze sprzedasz bez większej spiny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w mojej poprzedniej audi mialem 1.6 zimowi 195..../r15 i jezdzilo mi sie baja jak zakladalem na lato 225... /r17 to bylo bardzo odczuwalne spalanie na r15 okolo 10 L GAZU na r17 z klimą okolo 12 L GAZU ale bardzo odczuwalna byla szerokość opon. mialem kiedys w starych kolach 205 /../r17 i bylo spoko radze wsadzić 205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wrzucał. Trochę na pewno to odczujesz, ale efekt będzie Ci to rekompensował. Tylko jak później będziesz chciał przejść na 205 to pamiętaj, że będziesz miał dużo mniejszy wybór niż w przypadku 225. A jaka jest w ogóle szerokość felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam głupoty piszecie 225 to jest moim zdaniem dobry rozmiar i nic nie buja itd. jak masz wbite z tyłu amorki to ma prawo rzucac po całej drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam głupoty piszecie 225 to jest moim zdaniem dobry rozmiar i nic nie buja itd. jak masz wbite z tyłu amorki to ma prawo rzucac po całej drodze

Nie no nie pierdziel, czasem w koleinie pociągnie :wink:

Moje 215 w 17-stkach przy ET35 pociągną czasem na koleinie, ale fakt faktem że ja zauważam to dopiero jak przesiadam się z drugiej A4 która jeździ na 15-stkach :wink:

225 to dobry rozmiar, ale przy ADP im węższa tym lepsza :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...