Skocz do zawartości
IGNOROWANY

gdzie jest termostat


mike22285

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam wielki problem.dzis przestalo dzialac ogrzewanie wiec dolalem wody i jeszcze raz wody i nic.gotuje sie w zbiorniczku a termostat nie otwiera.wiec gdzie jest ten termostat?i jak go wyciágnac dzieki za odpowiedz pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wymieniałeś rozrząd? Termostat jest pod alternatorem. Jak idzie rura od wody metalowa i schodzi weżyk w dól pomiedzy kolektorem ssacym to troszeczke w dol i masz termostat:wink: napewno znajdziesz :hi:

Troche pomyliles dzial:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrzád wymienialem jakies 5000mil temu no bo jestem w anglii.jeszcze tych dzialów nipotrafie rozkminic.dzieki wielkie i sorki za pomylke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę wody wymieniałeś? Miałem to samo u siebie i wirnik na pompie pękł:facepalm: z ogrzewania lipa i płyn się gotował:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystko wymienione.podejrzewam ze termostat poprostu niechce odtworzyc.zobaczymy jaka bedzie jutro angielska pogoda,zrzuce i zobacze wiec potem dam znac dzieki wielkie za pomoc.....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w rezaniu:decayed: Najlepiej wymontuj alternator (tylko zablokuj napinacz jakąś śrubą bo potem trudno napiąć) i odkręć dwie śruby na klucz 13 od kolektora ssącego są po prawej stronie bo inaczej nie będzie chciał wyjść metalowy przewód wchodzący do termostatu, a co za tym idzie nie wyjdzie termostat:kwasny: jak będziesz miał problemy to pisz ... przerabiałem to wiem co i jak i służe pomocą:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam jednak termostat koszt to 90 funtów :(.wąż na dole jest zimny jak holera dzis zamówilem wiec jutro wezme sie za to z góry dzieki za porady.bede pisal jak cos pójdzie nie tak pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego profilu wnioskuję że masz silnik o oznaczeniu ALT i w tym przypadku termostat znajduje się w miejscu które na fotkach oznaczyłem czerwonym kółkiem

Audi_a4_b6_110_termostat.jpg

Audi_a4_b6_112_termostat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jednak termosta wáz zimny jak holera zamowilem nowy jutro zakladam......dzieki za porady

---------- Post dopisany 18-05-2013 at 15:36 ---------- Poprzedni post napisany 17-05-2013 at 23:44 ----------

witam dzieki wielkie za porady jak wymienic termostat,wymienilem i dalej niema ogrzewania.wáz na dole chlodnicy zimny.chlodniczka czysta wentylator sie wlacza i dalej nic moze wiecie czemu?pozatym czy ze srodkowych nawiewów ma leciec tez powietrze?dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uklad chlodzenia silnika ALT

aaa.jpg

Ogrzewanie kabiny jest na malym obiegu czyli termostat nie bierze udzialu. Mozliwe ze jest zapowietrzona nagrzewnica lub caly uklad.

Cieple lub zimne powietrze musi leciec ze wszystkich kratek, podlacz Vaga ( 08 Auto HVAC ) i sprwdz bledy, mozliwe ze uszkodzil sie silniczek od sterowania klapami nawiewu.

Za chlodzenie silnika odpowiada termostat i wentylatory, dolna rura to powrot wiec powinna byc znacznie chlodniejsza od gornej zasilajacej. Czujnik zalaczajacy wentylator na chlodnicy znajduje sie na dole przy powrocie gdy temperatura powrotu jest za wysoka uruchamia sie wentylator by pomoc chlodnicy. Sprawdz reka chlodnice od strony silnika czy rownomiernie sie nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo dzieki wielkie za podpowiedz.nie dalo mi to spokoju poszedlem jeszcze raz pojechalem na autostrade na kazdym biegu do odcinki i zaczelo grzac.na wiekszych obrotach grzeje jak holera na wolnych tez goráco ale nie az tak tylko cieple nie leci przez srodkowe.jedyny blad mi wyszedl ze blad climatronica blad sporadyczny.juz myslalem ze uszczelka padla dzieki wielkie i pozdrawiam....co ja bym bez was zrobil:)pozdrawiam jutro bede walczyl dalej.....

---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 21:30 ----------

pozatym mam vaga 4.9.ale niewiem jak to sprawdzic czasami niema polaczenia pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...