Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałas z okolicy aparatu zapłonowego


Ja_Sha_Taan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po rozgrzaniu auta i jakieś niewielkiej trasie coś mi hałasuje, dzwięk podobny do uszkodzonego napinacza i narastający wraz z obrotami. Jednak wsłuchałem się wczoraj w silnik i dzwiek dochodzi prawdopodobnie z aparatu zapłonowego. Co o tym myslicie, jakies smarowanie czy wymiana? Chwilowo pozbyłem się oszczędności bo auto po poważnej awarii ale chciałbym zaplanowac kolejne wydatki.

Ogólnie to nie pytałbym i poprostu wywalił apartat jednak pamietam ile to było roboty gdy wymieniałem halla i najpierw staram sie znaleśc osobe co może miała podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy hałas na pewno dochodzi z apartu ?? Ja mam taka sytuacje ze cykaja mi klapki w kolektorze ssacym powyżej 1.5 tys obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na 100% nie jestem pewien, myśle by ściągnąc cały pas przedni i lepiej osłuchać aut ewentualnie pasek alternatora zdjac jeszcze. W chwili obecnej dzwięk wydaje sie dochodzic spod przepustnicy.

Palec jest oki, chociaz obejrze jeszcze raz. Moze to z alternatora sie niesie az pod grodź :\

---------- Post dopisany 20-05-2013 at 09:00 ---------- Poprzedni post napisany 18-05-2013 at 07:33 ----------

auto osłuchane wczoraj, jednak aparat, trzeba będzie wziąść się za to w wolnej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aparacie przeciez jest lozysko wiec to moze byc trop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oska sie na czyms musi krecic :P

Też rozbierałem aparat i jako takiego łożyska tam nie ma :naughty: Z resztą zdjęcie aparatu w adp i sprawdzenie to jakieś 12-20 minut roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie ma dziś rozbierałem

Nasmarowałem jednak całą ośke, jeśli auto odpali to może będzie ciszej :]

---------- Post dopisany 25-05-2013 at 17:23 ---------- Poprzedni post napisany 24-05-2013 at 23:44 ----------

Na chwile obecną faktycznie ciszej, jednak auto pochodziło zaledwie 30 minut. Na szczęście już chodzi i ma się dobrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...