Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż ramion wycieraczek


biellun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję zdemontować ramiona wycieraczek aby wyjąć plastikowe podszybie. Potrzebuję dostać się do skrzyneczki ze sterownikami ( z tyłu jest śruba). Zdjąłem plastikowe kapselki na nakrętkach po czym odkręciłem nakrętki ale ramiona nie chciały zejść. Posiadacie może schemat jak do tego się zabrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję zdemontować ramiona wycieraczek aby wyjąć plastikowe podszybie. Potrzebuję dostać się do skrzyneczki ze sterownikami ( z tyłu jest śruba). Zdjąłem plastikowe kapselki na nakrętkach po czym odkręciłem nakrętki ale ramiona nie chciały zejść. Posiadacie może schemat jak do tego się zabrać ?

tu jest potrzebny ściągacz (albo dedykowany albo jakiś mały do łożysk) a nie schemat. Problemem są bowiem ramiona zapieczone na trzepieniach. Można próbować czymś podważać ale trzeba być ostrożnym bo chwila nieuwagi, ręka się omsknie i po szybie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poruszać ramieniem we wszystkie strony może puści.

U siebie też nie mogłem zdjąć pomógł mały ściągacz.

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna sprobowac tez psiknac obficie WD i poczekac przez noc, ewentualnie pare dni takiej imprezy z wd i moze zejda bez uzywania mechanicznych narzedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co czekać parę dni skoro wystarczy wziąć mały młotek, uderzyć kilka razy w trzpień i same odskoczą. Robiłem tak w dwóch B6 i bez problemu, ściągaczem za to łatwo porysować plastik ten poniżej szyby.

weź ten młotek i się w głowę uderz, więcej pożytku będzie. I z młotka i z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polej trochę octem , odczekaj 15min , poruszaj ramionami , powinny zejść. Patent z poprzedniej epoki (Sprawdzony!), więc się proszę nie śmiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę wypróbować z tym octem bo tez mi nie chcą zejść ramiona a mam do założenia nowe aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co czekać parę dni skoro wystarczy wziąć mały młotek, uderzyć kilka razy w trzpień i same odskoczą. Robiłem tak w dwóch B6 i bez problemu, ściągaczem za to łatwo porysować plastik ten poniżej szyby.

weź ten młotek i się w głowę uderz, więcej pożytku będzie. I z młotka i z głowy.

Skoro jedyne wyobrazenie mlotka przez Ciebie to 10 kilowy mlot i napi*rdalanie ile wlezie to moze ty sie jebnij takim mlotkiem. Albo lej wd-40 i czekaj tydzien jak glupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co czekać parę dni skoro wystarczy wziąć mały młotek, uderzyć kilka razy w trzpień i same odskoczą. Robiłem tak w dwóch B6 i bez problemu, ściągaczem za to łatwo porysować plastik ten poniżej szyby.

weź ten młotek i się w głowę uderz, więcej pożytku będzie. I z młotka i z głowy.

Skoro jedyne wyobrazenie mlotka przez Ciebie to 10 kilowy mlot i napi*rdalanie ile wlezie to moze ty sie jebnij takim mlotkiem. Albo lej wd-40 i czekaj tydzien jak glupi...

do mnie mówisz głupi... a to ty nie masz pojęcia jak działa ściągacz skoro piszesz o tym, że można coś porysować. Na oczy go nie widziałeś w takim razie i nie wiesz jak działa. Bardziej boisz się, że ściągacz coś porysuje niż to, że młotkiem można niechcący przywalić w szybę, można uszkodzić gwint na trzpieniu (potem fajnie się nakręca nakrętkę...) albo obłupać z farby ramię wycieraczki. doprawdy, to ja jestem głupcem...

btw, napierdalanie, jebnij, głupi - bardzo wyszukane słownictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...