Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja w bagażniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z fabryczną nawigacją którą mam zamontowaną w bagażniku po lewej stronie w moim Avancie. Problem jest taki że bardzo rzadko napęd oddaje mi płytę czasami muszę naciskać po 50 może 100 razy nie liczę ale czasami mnie tak irytuje że odpuszczam wyciągnięcie płyty. A czasami płyta dość szybko wysunie się z napędu. A mój drugi problem to czytanie płyty od nawigacji często nie widzi płyty więc wtedy muszę ją wyciągnąć i wsadzić jeszcze raz i jest OK nawigacja działa i tak wkoło nie można wyciągnąć płyty której napęd nie widzi. Prosze o pomoc i wskazówki jak rozwiązać problem może trzeba zdemontować nawigację, może coś wyczyścić przesmarować sam nie wiem od czego się zabrać i jak to rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne laser brudny i jest do czyszczenia.

Temat znajdziesz w tym dziale.

Ewentualnie po czyszczeniu nagrać nową płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A problem z wyjęciem dalej zostaje jak wyżej pisałem jak w końcu uda mi się płytę wydostać z napędu wsadzę ja jeszcze raz to działa. Jak zdemontować to wszystko i może idzie jakoś naprawić Navi ze płyta nie zawsze wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latka ma oczywiście ja już jeżdżę 5 lat i praktycznie nie używałem bo mnie szlak miał trafić przy wyciąganiu płytki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, że jak mechanizm się pogubi i nie może odczytać płyty, to się z nią męczy i to jest dla niego priorytetem i dlatego ignoruje naciśnięcie przycisku eject bo procesor jest zajęty czymś innym. Trzeba zacząć od czyszczenia lasera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może być prawda, a czym wyczyścić laser ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może być prawda, a czym wyczyścić laser ?

tu masz wszystko opisane

http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/all-czyszczenie-soczewki-lasera-napedu-nawigacji-fotostory-142222/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...