Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupno Eibach pro kit -30mm


kamilek161290

Rekomendowane odpowiedzi

Felgi 18" czekają już na moje auto.

Wiem że pewnie bedziie koza (1BA) i mysłałem żeby obniżyć ją eibach pro kit -30mm ale mam jedno pytanie..czy przy wyborze takich sprężyn trzeba kierować sie klasą wagową auta? trzeba to dopasować czy po prostu kupić i założyć i bedą spełniać swoją role?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

springi eibaha można dobrać na ich stronie i dobrać konkretnie do modelu i wersji silnikowej. Co do zbieżności to przy -30 nie odczujesz, ale na urządzeniu już widać różnicę. Zmieniają się kąty i warto to sprawdzić żeby nie tracić opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam zrobienie geometrji, szkoda opon.

Co do sprezyn to zalorzylem takie w sobote i jak narazie lala.

Nic nie dobieralem wagowo.

Tak jak pisza wyzej: rocznik, silnik, wersja nadwozia.

Eibach twierdzi ze -30mm z normalnymi amorkami bez problemu.

Jak kupowalem przez InterCars. Czekalem jakies dwa tygodnie. Eibach podawal podobny termin realizacji zamowienia. Ja w IC mialem taniej.

Pozd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie rozkręci kompletnie tylnych wahaczy to od razu nie trzeba jechać na ustawianie. Jest tam śruba do regulacji i najlepiej było by jej nie ruszać :decayed: .

Śmigam już dłuższy czas bez ustawiania i opony nie ruszone, nie robiłem z braku czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAT1000, a co ma do tego rozkręcenie wahaczy ???? obniżając auto zmieniasz kąty i geometria całego auta. Przy -30 może być tak że nie odczujesz tego a wytnie w ciągu roku opony. Geometrię należy w takim przypadku zrobić. Jeśli nie masz kasy lub czasu lub masz to w...to po prostu nie robisz. Ja zmieniam wysokość zawieszenia 2-3 razy w roku i za każdym razem robię geometrię i widzę jak się to zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAT1000, a co ma do tego rozkręcenie wahaczy ????

Jak ruszysz tą śrubę:

ŚRUBA MIMOŚRODOWA TYLNEGO WAHACZA QUATTRO AUDI A4 (3151040149) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

i złożysz na pałę, to nie trzeba tysięcy kilometrów by ścięło opony z tyłu, więc warto zwrócić na nią uwagę.

Ja jej nie odkręciłem i napisałem, że nie trzeba od razu jechać na geometrię. Wiem jak rozregulowane zawieszenie potrafi szybko ściąć opony do drutów i wiem że warto to zrobić nie tylko ze względu na opony.

Trzeba też uważać na specjalistów myślących, że się znają na ustawianiu wielowahacza :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy regulowanym Q to masz racje, ale kamilek161290 ma w opisie FWD ;) A co do ustawień to powiem Ci że nie tylko wielowahacza. Mam na co dzień styczność z mechanikami, którzy uważają że jak kupią drogie urządzenie to ono samo wszystko zrobi a geometria to naprawdę głęboki temat i trzeba mieć sporo wiedzy.

Jak byś potrzebował to w Wawie to znam warsztat gdzie gość jest "mistrzem świata" w tym temacie i nie jest stosunkowo drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy regulowanym Q to masz racje, ale kamilek161290 ma w opisie FWD ;) A co do ustawień to powiem Ci że nie tylko wielowahacza. Mam na co dzień styczność z mechanikami, którzy uważają że jak kupią drogie urządzenie to ono samo wszystko zrobi a geometria to naprawdę głęboki temat i trzeba mieć sporo wiedzy.

Jak byś potrzebował to w Wawie to znam warsztat gdzie gość jest "mistrzem świata" w tym temacie i nie jest stosunkowo drogi.

Na 100% się odezwę, tylko znajdę czas, bo teraz więcej czasu spędzam w Krakowie a auto w garażu czeka.

U mego brata nówki opony, po ustawieniu geometrii, u nowego właściciela po trasie Polska-Belgia wyszły druty :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...