Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szybki kurs CNC - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

cześć Wam

w związku z planowaną zmianą pracy, i dużym zapotrzebowaniem na osoby obsługujące obrabiarki cnc chcialem zapisać sie na taki kurs, jak Wam się wydaje... warto?

Kurs Operator obrabiarek CNC Programowanie frezarki tokarki CNC

jestem zielony w temacie, jak wypytywałem o ten kurs, to mi powiedziano, że znajomość rysunku technicznego mi wystarczy, a z tym aż tak źle u mnie nie jest. Cena takiego kursu to 2200 za te 5 dni. Może ktoś z Was chodził na coś takiego i może napisać coś więcej w tym temacie. Wiem, że wiedze i doświadczenie zdobywa sie latami, no ale od czegoś trzeba zacząć :wink:

Opublikowano

Za moich czasów Operatora obrabiarek skrawających uczyło się trzy lata w szkole zawodowej przy zakładowej pod fachowym okiem. Mówię o obrabiarkach klasycznych. Widać teraz w 5 dni i fachowiec gotowy. Można potem kręcić program ,,Usterka'' dla TVN

Opublikowano
  • Autor
Za moich czasów Operatora obrabiarek skrawających uczyło się trzy lata w szkole zawodowej przy zakładowej pod fachowym okiem. Mówię o obrabiarkach klasycznych. Widać teraz w 5 dni i fachowiec gotowy. Można potem kręcić program ,,Usterka'' dla TVN

za dużo w temat nie wniosłeś :whistling:

Opublikowano

Masz 25 lat to co Ci szkodzi spróbować. Jak jest zapotrzebowanie to czemu nie. CNC to program, naciskasz start i jedziesz. Filozofi nie ma. Poczytaj na forach, nie wiem czy taki kurs 5 dni coś daje. Najważniejsze to próbować i nie bać się, wszystko jest dla ludzi. Dzisiaj maszyny są idiotoodporne. Człowiek tylko kontroluje czy maszyna trzyma tolerancję i zakłada elementy obrabiane.

Opublikowano

5 dni na kurs CNC :polew:, wiesz dobrze mieć taki papier, że ukończyłeś ten kurs. Szczerze nic się tam nie nauczysz.

Jeszcze jak patrze to jest pomieszane frezarki z tokarkami, mogliby się skupić na jednym chociaż :facepalm:. Ogólnie informacje typowo podstawowe, które się nijak mają do rzeczywistości. Druga sprawa, że powinni uczyć programów, które się wykorzystuje w takim przemyśle. Większość maszyn jest opartych na Fanucu, rzadziej Heidenhain. Podstawowe kody każdy się może nauczyć, bo wszystkie są oparte na systemie G.

Niby są idiotoodporne, ale łatwo coś zepsuć, a koszty są olbrzymiew przypadku maszyn CNC. Twoja praca późniejsza zapewne polegałaby na wczytaniu gotowego programu z pendriva, ale musiałbyś go skorygować itp. Nie spotkałem się, żeby ktoś pisał program na maszynie w jakiejś większej firmie. Dany element rysują w jakimś SolidWorksie lub innym programie i generują właśnie kody G na obrabiarke.

Praca dosyć fajna, bo bywa tak, że wczytasz program, poustawiasz wszystko i siedzisz później np. 3h czekając aż maszyna skończy prace :decayed:.

Jak byś nabrał praktyki w jakiejś firmie to odrazu najlepiej wyjeżdżać stąd, bo tu zarobisz jakieś 3- 4 tysiące jak w mirę firma ogarnięta, a za granicą z 2 lub 3 razy tyle :wink:.

---------- Post dopisany at 17:22 ---------- Poprzedni post napisany at 17:19 ----------

Masz 25 lat to co Ci szkodzi spróbować. Jak jest zapotrzebowanie to czemu nie. CNC to program, naciskasz start i jedziesz. Filozofi nie ma. Poczytaj na forach, nie wiem czy taki kurs 5 dni coś daje. Najważniejsze to próbować i nie bać się, wszystko jest dla ludzi. Dzisiaj maszyny są idiotoodporne. Człowiek tylko kontroluje czy maszyna trzyma tolerancję i zakłada elementy obrabiane.

Jakby to była robota, że wciskasz start i stop, to zarobki byłyby na poziomie pakowacza w electroluxie :facepalm:

Opublikowano
  • Autor
5 dni na kurs CNC :polew:, wiesz dobrze mieć taki papier, że ukończyłeś ten kurs. Szczerze nic się tam nie nauczysz.

Jeszcze jak patrze to jest pomieszane frezarki z tokarkami, mogliby się skupić na jednym chociaż :facepalm:. Ogólnie informacje typowo podstawowe, które się nijak mają do rzeczywistości. Druga sprawa, że powinni uczyć programów, które się wykorzystuje w takim przemyśle. Większość maszyn jest opartych na Fanucu, rzadziej Heidenhain. Podstawowe kody każdy się może nauczyć, bo wszystkie są oparte na systemie G.

Niby są idiotoodporne, ale łatwo coś zepsuć, a koszty są olbrzymiew przypadku maszyn CNC. Twoja praca późniejsza zapewne polegałaby na wczytaniu gotowego programu z pendriva, ale musiałbyś go skorygować itp. Nie spotkałem się, żeby ktoś pisał program na maszynie w jakiejś większej firmie. Dany element rysują w jakimś SolidWorksie lub innym programie i generują właśnie kody G na obrabiarke.

Praca dosyć fajna, bo bywa tak, że wczytasz program, poustawiasz wszystko i siedzisz później np. 3h czekając aż maszyna skończy prace :decayed:.

Jak byś nabrał praktyki w jakiejś firmie to odrazu najlepiej wyjeżdżać stąd, bo tu zarobisz jakieś 3- 4 tysiące jak w mirę firma ogarnięta, a za granicą z 2 lub 3 razy tyle :wink:.

---------- Post dopisany at 17:22 ---------- Poprzedni post napisany at 17:19 ----------

Masz 25 lat to co Ci szkodzi spróbować. Jak jest zapotrzebowanie to czemu nie. CNC to program, naciskasz start i jedziesz. Filozofi nie ma. Poczytaj na forach, nie wiem czy taki kurs 5 dni coś daje. Najważniejsze to próbować i nie bać się, wszystko jest dla ludzi. Dzisiaj maszyny są idiotoodporne. Człowiek tylko kontroluje czy maszyna trzyma tolerancję i zakłada elementy obrabiane.

Jakby to była robota, że wciskasz start i stop, to zarobki byłyby na poziomie pakowacza w electroluxie :facepalm:

w końcu ktoś napisał coś mądrego :wink: Słyszalem tez o kursach sponsorowanych przez UE, ale z tego co wyszukałem to są one dedykowane tylko dla bezrobotnych :kwasny: I taki kurs trwa 3-4 m-ce, więc tam juz jakichś podstaw można się myśle nauczyć :wink: Co do wyjazdu za granice to nie ma takiej opcji, w tej chwili już prawie 4 lata męcze się na zachodzie i chce w końcu sobie tu jakos życie poukładać :wink:

Opublikowano

Cyt. Praca dosyć fajna, bo bywa tak, że wczytasz program, poustawiasz wszystko i siedzisz później np. 3h czekając aż maszyna skończy prace .

A potem kasujesz 12 kafli ? Chuck Norris przebiłeś mnie, fakt. Poza tym ...uj by mnie strzelił gapić się 3 godziny jak maszyna obrabia..

No ale są różne priorytety. Odpowiedziałem już w pierwszym poście co o tym myślę, ale za mało to wniosło.

Opublikowano
Cyt. Praca dosyć fajna, bo bywa tak, że wczytasz program, poustawiasz wszystko i siedzisz później np. 3h czekając aż maszyna skończy prace .

A potem kasujesz 12 kafli ? Chuck Norris przebiłeś mnie, fakt. Poza tym ...uj by mnie strzelił gapić się 3 godziny jak maszyna obrabia..

No ale są różne priorytety. Odpowiedziałem już w pierwszym poście co o tym myślę, ale za mało to wniosło.

Jak robisz kupe to też cały czas patrzysz w wode w kiblu? :facepalm:

Przecież na stanowisku możesz się poruszać, tak chyba jest w większości firm. No w Polsce tyle nie weźmiesz, ale za granicą tak właśnie zarabiają, jak ktoś jest łebski i ogarnia maszyny to takich ludzi cenią :wink:.

Opublikowano

Park Naukowo-Technologiczny "Technopark Gliwice"

Uwaga! Zwolniły się miejsca na szkolenie!

Informujemy, iż zwolniły się 3 miejsca na bezpłatne szkolenia z zakresu Technologii cięcia strumieniem wodno-ściernym (WATERJET) (cykl 6).

Szkolenia rozpoczynają się 3.06 i trwają do 06.07 – odbywać się będą w: poniedziałki, środy oraz niektóre soboty. Jest to ostatnia szansa do skorzystania z omawianych szkoleń, ponieważ nie będą już realizowane w ramach projektu.

Do udziału zapraszamy osoby zatrudnione z wykształceniem co najwyżej średnim, które są zamieszkałe i/ lub zatrudnione na obszarze województwa śląskiego.

Uczestnikom zapewniamy profesjonalne szkolenia, bezpłatne materiały szkoleniowe, catering oraz certyfikat Uczestnictwa.

Szczegółowe informacje oraz zapisy prowadzone są na stronie Euro-Tech: Dołącz do najlepszych! ť  O projekcie

kontakt tel: 32 335 85 13 lub e-mailowy [email protected]

Opublikowano

Uczyłem się obsługi CNC (Fanuc 32) przez 6mscy (3godz w tygodniu) i powiem że nie znam wszystkiego. Praca cały czas ze ściągami z objaśnieniami kodów. Nie jest to strasznie trudne ale w kilka dni to może ogarniesz podstawy, dostaniesz właśnie ściągę z kodami i tyle. A przyjdzie co do czego i napiszesz kiepską sekwencję albo taką która rozwali maszynę za 1mln zł.

Praca rzeczywiście dobra, ale wątpię czy jest to takie hop siup że "start i stop". Możesz trafić tak że będziesz testować nowe narzędzia albo będziesz musiał udoskonalić sekwencję bo właśnie jest zakładane nowe narzędzie o większej wydajności. Tam już wyższa szkoła jazdy, pisanie, testowanie na sucho w programie, sprawdzanie kilkuset linijek kodu.

Pozdro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.