Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka airbag


jacek70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc .Od paru dni pali się kontrolka airbag , czasami gaśnie ale znów się zapala.Vag pokazuje błąd 028E.Wiem co oznacza ten błąd lecz nie mam pojęcia co dalej robić? Proszę o pomoc i ewentualnie na speca w Krakowie.Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd oznacza uszkodzenie zapalnika napinacza pasów. Spróbuj wyczyścić styki kabli, które idą do napinacza pasów. Częsty przypadek z błędami poduszek to zabrudzone styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mialem okazalo sie ,ze byl akumulator padniety i po naladowaniu kontrolka przestala sie juz swiecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie akumulator jest nowy,kostki i łączenia sprawdzone a kontrolka dalej raz świeci raz gaśnie.Co robić?

---------- Post dopisany 29-05-2013 at 10:27 ---------- Poprzedni post napisany 27-05-2013 at 09:50 ----------

Problem rozwiązany brak styku na wtyczce napinacza w słupku kierowcy.Styki wyczyszczone , błąd skasowany, jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjąć nakładkę plastikową obok fotela kierowcy.Potem podważamy plastik ten na słupku i mamy rolkę na którą zwija się pas.Na górę rolki przychodzi fioletowa wtyczka z dwoma pinami-to jest napinacz.Ja wykręciłem fotel aby było więcej miejsca przy okazji sprawdziłem wtyczki pod fotelem te w podłodze ina fotelu od spodu ,wtyczka żółta od bocznej poduchy.Podczas rozpinania wtyczek wyłącz stacyjkę,załącz dopiero gdy wszystkie wtyczki ponownie pospinasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...