Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Problem z bixenonami w B7


proximpuh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Mam problem z bixenonami w b7, nie zawsze mi się zapalają, czasami jeden nie zapali, czasami obydwa, zostały wstawione w miejsce zwykłych lamp. Rozmawiałem telefonicznie z fachowcem z Warszawy, mówił, że należy zmienić kod w komputerze, tylko wtedy nie będę miał długich, podobno trzeba pociągnąć nowy kabelek do przesłony i będzie Ok. Może znacie jakiegoś dobrego elektryka(firmę) z Trójmiasta lub okolic który by się podjął tej robótki ???? może ktoś z kolegów z 3-miasta?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelek z kufateca :

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p467_Adapter-Xenon-Scheinwerfer-Audi-A4-B7.html

no i zaprogramować bixenony (to oczywiste)

howtos:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=118615&highlight=kufatec+pins+harness

http://forums.audiworld.com/a4b7/msgs/93217.phtml

kabelek ma iść z bixenonów do modułu pod kierownicą - trochę roboty jest...

AFS = aLWR = to są bixenony skrętne (tak słowo wyjasnienia tylko), też możliwy mod :naughty:

PS. Dlaczego sprzedawałeś tę kierownicę trójramienną na allegro ? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację Przemas

Hmm..w zasadzie przejściówki nie są mi potrzebne, elektryk gdy mi montował, uciął wtyczki i zamontował nowe (ori z servisu wraz z pinami), wystarczyłoby tylko pociągnąć kabelki i podłaczyć :) :>

Znasz może kogoś z naszych okolic, kto by się tego podjął ? :wink4: no i zaprogramować xenony, oczywiście (nie znam nikogo kumatego :mysli:)

Ad. kierownicy, chyba największy rynek zbytu (jeżeli byłeś zainteresowany, to trzeba było wysłać e-maila ew. zadzwonić, na pewno byśmy się dogadali, kupił koleś z w-wki do a8)

Ps. gdybyś mógł podaj nr tel. na priva [email protected]

Pozdrawiam

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz może kogoś z naszych okolic, kto by się tego podjął ?

zadzwoń do vass serwis :

http://www.a4-klub.pl/smf/gdynia_vass_serwis-t9465.0.html

Tylko jestem ciekaw ile sobie zażyczą.... :mysli:

Zaprogramować też chyba to zrobią, a jak nie to uderz kiedyś na spota to się powalczy :)

Telefon dałem na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Mam nadzieję, że się podejmą, dam Ci znać.Trochę mnie już wkurzają te xenony raz się zapalające raz nie.

Kiedy i gdzie jakiś następny spocik organizujecie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest w przypadku zwykłych ori xenonów? też trzeba coś rzezać czy tylko wystarczy podłaczyć p&p???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chrapke na bixenony ale sam sobie z podłączeniem nie poradze, może się ktoś znajdzie kto by się tym zajoł oczywiście nie za małe pieniądze :P jestem z okolic bytomia jak by co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma nikogo kto ma jakieś zdjęcia dokładnie gdzie trzeba podłączyć te kabelki ?? do ktorego modułu? i czy to jest konieczne?? mam u siebie normlane lampy ale zamierzam kupić bixenon, potrzebuje konkretnej odpowiedzi co gdzie jak, skoro tak dużo osób już to przerabiało możecie pomóc początkujących kolegów. I na koniec pytanie... Czy A4 B7 wychodzily z xenonami czy bixenonami zy takie i takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie o co chodzi z tym pomarańczowym kierunkiem czy to samemu jakoś trzeba zmieniać czy były lampy z białym seryjne i takich szukać, jak rozpoznać czy Xenony są prawdziwe xenony czy bixenony czy pod zwykłe H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma jakiejś mega filozofii żeby przerobić instalację z h7 na bi-xenon lub bi skętne, czy tam nawet przeróbka z zwykłych bi na skrętne juz to przerabiałem kilka razy,

wymiana kostek pod xenon

i kilka kabelkow do srodka do MCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma jakiejś mega filozofii żeby przerobić instalację z h7 na bi-xenon lub bi skętne, czy tam nawet przeróbka z zwykłych bi na skrętne juz to przerabiałem kilka razy,

wymiana kostek pod xenon

i kilka kabelkow do srodka do MCE

No dobra - a jak z podłączeniem samopoziomowania? ... Mam zwykłe lampy i zwykły zderzak ... zacząłem liczyć:

Lampy bixenon (da się zrobić skrętny?), okablowanie, zderzak + przeróbka zbiornika do sprysków, ... i nie wiem, czy da się jakoś zrobić samopoziomowanie....

Poprawcie mnie, jeśli coś źle napisałem ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... da sie zrobic samopoziomowanie :cool1: potrzeba dwa czujniki :) jeden na wahaczu dolnym z przodu drugi na tylnym trapezowym , modul swiatel pod bixa , pare wtyczek kilka metrow kabli , piny schematy i jedziesz z modem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy A4 B7 wychodzily z xenonami czy bixenonami zy takie i takie?

Takie i takie, były też bez xenonów.

W żadnym A4 B7 nie było xenonów tylko bi-xenon

Określenie bi oznacza że palnik xenon spełnia dwie funkcje mijania i długich. Funkcja długich jest uruchamiana poprzez selenoid który opuszcza przysłonę soczewki . Przysłona gdy jest zamknieta daje śwatło/cień dla mijania.

W b6 był zwykły xenon (tylko mijania) a długie miało swoje lustro (to co w B7 jest zastąpione DRL-em)

Tu macie schemat podpięcia dla bixenonów

Zwyk_e_xenon_B7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...