Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Drżenie w przedziale 30-40km/h - Multitronic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Kupilem wlasnie A4 B6 2.5TDI 163km z multitroniciem. O samej skrzyni oczytalem sie juz sporo, zaznacze na wstepie, ze na VAGu nie pokazuja sie zadne bledy skrzyni. Problem polega na tym, ze przy przyspieszaniu, najczesciej w przedziale 30-40km/h, ale zazwyczaj 20-50km/h wystepuje chwilowe drzenie auta (wibracje, cos jakby jechac bo nierownej drodze). Trwa to moze sekunde dwie, pozniej puszcza. Przy wyzszych predkosciach problem nie wystepuje. Wrocilem przed chwila z autostrady i juz po zjezdzie tego drzenia nie zauwazylem, wydaje mi sie ze wystepuje ono czesciej przy zimnym silniku. Z dodatkowych objawow (nie wiem czy powiazanych) przy zwalnianiu pojawia sie czasem efekt "żabki", już praktycznie przy ostatniej fazie zatrzymywania. Nie wiem tez, czy multitroniki tak maja, ale przy jezdzie ze stala predkoscia obroty skacza o 50-100rpm chronicznie raz na kilka sekund. Nie jest to odczuwalne, ale zauwazylem to po prostu na wskazowce.

Czy to cos ze skrzynia? Moze ze sprzeglem albo dwumasem? Bardzo mozliwe tez, ze poduszki silnika, bo na kompie jest blad 1375 (czyli blad zaworu poduszek), a czytalem, ze przy multitroniku jednak sprawnosc poduszek jest dosc wazna. Co myslicie?

Opublikowano
Witam,

Kupilem wlasnie A4 B6 2.5TDI 163km z multitroniciem. O samej skrzyni oczytalem sie juz sporo, zaznacze na wstepie, ze na VAGu nie pokazuja sie zadne bledy skrzyni. Problem polega na tym, ze przy przyspieszaniu, najczesciej w przedziale 30-40km/h, ale zazwyczaj 20-50km/h wystepuje chwilowe drzenie auta (wibracje, cos jakby jechac bo nierownej drodze). Trwa to moze sekunde dwie, pozniej puszcza. Przy wyzszych predkosciach problem nie wystepuje. Wrocilem przed chwila z autostrady i juz po zjezdzie tego drzenia nie zauwazylem, wydaje mi sie ze wystepuje ono czesciej przy zimnym silniku. Z dodatkowych objawow (nie wiem czy powiazanych) przy zwalnianiu pojawia sie czasem efekt "żabki", już praktycznie przy ostatniej fazie zatrzymywania. Nie wiem tez, czy multitroniki tak maja, ale przy jezdzie ze stala predkoscia obroty skacza o 50-100rpm chronicznie raz na kilka sekund. Nie jest to odczuwalne, ale zauwazylem to po prostu na wskazowce.

Czy to cos ze skrzynia? Moze ze sprzeglem albo dwumasem? Bardzo mozliwe tez, ze poduszki silnika, bo na kompie jest blad 1375 (czyli blad zaworu poduszek), a czytalem, ze przy multitroniku jednak sprawnosc poduszek jest dosc wazna. Co myslicie?

Skrzynia do naprawy. Uszkodzoną poduszkę też trzeba wymienić - zależnie od przebiegu do wymiany będzie też koło dwumasowe.

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem, ze do sserwisu? :) Ile taka naprawa moze kosztowac i co konkretnie w skrzyni bedzie do naprawy?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam serdecznie, jestem tu nowy. Wpadłem na te forum ponieważ mam podobny problem z moim multitroniciem, a mianowicie, przy ruszaniu na "dziaduszka" naprawdę spokojnym nie ma najmniejszego problemu, natomiast przy gwałtowniejszym ruszaniu przy prędkości od 80 do 120 km/h występuje uciążliwe drżenie całego auta. Poduszka pod skrzynią jest ok, koło 2 kinetyczne zregenerowane, elektryk obstawia na lejący wtrysk. Auto lekko przydymi przy odpalaniu, na stałe odcięty ma filtr cząsteczek stałych, czy mogą to być wewnętrzne przeguby bądź też poduszki pod silnikiem? może ktoś spotkał się z podobnym problemem, nie chce tracić kroci na naprawy i chciałbym dojść do tego w miarę rozsądnymi kosztami, niestety diagnoza każdego z majstrów jest inna...

Pozdrawiam

Opublikowano

Zacznij od zapoznania się z encyklopedią Multitronica...

Koło dwumasowe zregenerowane? To nie jest dobry pomysł...

Opublikowano

Bartek, zapoznałem się z encyklopedią multitronica a jednak nic z niej nie wywnioskowałem co by mnie interesowało.

Opublikowano
Bartek, zapoznałem się z encyklopedią multitronica a jednak nic z niej nie wywnioskowałem co by mnie interesowało.

Analiza takich tematów nigdy nie jest prosta... Chodziło mi nie tylko o pierwszy post ale o cały wątek. Sprawdź przeguby wewnętrzne.

Opublikowano

Dzięki Bartek, własnie do tego wniosku dochodziłem cały weekend i dziś zabieram się własnie za sprawdzanie przegubów, leży w tym moja wielka nadzieja, dam znać, czy są jakieś luzy, jeśli będą to dam znać czy wymiana na nowe dała jakieś zamierzone efekty.

---------- Post dopisany at 22:14 ---------- Poprzedni post napisany at 09:24 ----------

Niestety moje plany legły w gruzach, stałem się ofiarą bezmyślnych złodziei, którzy w moim Audi jak i kilku innych autach skradli wkłady lusterek, na chwilę obecną nie mogę się poruszać autem ponieważ nie chcę ryzykować utraty dowodu rejestracyjnego, tak więc zaraz jak dotrą nowe wkłady to ruszę do wulkanizacji sprawdzić koła a potem na kanał ocenić stan przegubów.

dodam, że niestety pechowo moje wkłady lusterkowe były fotochromatyczne i jeden taki wkład to koszt 250zł, niestety kupiłem zwykłe podgrzewane by po raz kolejny nie paść ofiarą jakiś debili.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam. Udało Ci się z diagnozować problem szarpania i skoków obrotów? Mam ten sam problem. Podpięcie pod komputer na stacji diagnostycznej nie wykazało żadnych błędów.

Opublikowano
Witam. Udało Ci się z diagnozować problem szarpania i skoków obrotów? Mam ten sam problem. Podpięcie pod komputer na stacji diagnostycznej nie wykazało żadnych błędów.

Skrzynia do naprawy.

  • 3 lata później...
Opublikowano

Witam a u mnie nic nie szarpie obroty nie skaczą ,a występuje drżenie kierownicy i jakby koła.
Jest ktoś w stanie pomóc?
Przypadek opisany tutaj:

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.