Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przepustnica, odma, dolot

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Drodzy koledzy z racji tego, że w audi nigdy nie grzebałem, czy mógłby mi ktoś na zdjęciu silnika (po otwarciu maski od frontu) zaznaczyć w którym miejscu znajduje się:

- przepustnica

- odma

- dolot

Mam problem z falującymi obrotami i muszę to naprawić, ale z audi nigdy nie miałem styczności, ponieważ poprzednim moim autem była corolla

Opublikowano

image.jpg

image.jpg

Opublikowano
  • Autor

To jest wspaniały urok tego forum, że pomoc przychodzi błyskawicznie, dziękuję Wam za zdjęcia i taka jeszcze jedna moja prośba, wskaże mi ktoś

-regulator na listwie wtryskowej?

Opublikowano

Pożyczyłem zdjęcie kolegi Marko42, zielonym kółkiem zaznaczyłem ci regulator :)

qbo3kizzp8u9.png

Opublikowano

A tu regulator w zbliżeniu (zaznaczony kółkiem)

image.jpg

Opublikowano
  • Autor

Bardzo wam dziękuję, jutro kolejny dzień pracy przy aucie, mam nadzieje że efekt końcowy będzie dobry, baaaa bardzo dobry

Opublikowano
Bardzo wam dziękuję, jutro kolejny dzień pracy przy aucie, mam nadzieje że efekt końcowy będzie dobry, baaaa bardzo dobry

a coś się dzieje z regulatorem ? jakieś objawy dziwne?

Opublikowano
  • Autor

Dużo pali, bardzo dużo bo w granicach 12l/100km i z rury wydechowej delikatny biały dymek i zapach paliwa.

Koledzy mówią że to regulator

Opublikowano

Podjedź do jakiegoś mechanika i niech Ci sprawdzi ciśnienie paliwa w układzie wtryskowym. Niech sprawdzi jak sie zmienia ciśnienie paliwa po odpięciu wężyka podciśnienia od regulatora.

Inaczej nie dowiesz się czy regulator jest sprawny, chyba że podmienisz gdzieś na sprawny i pojeździsz kilka dni.

Na ten przykład u mnie mam ciśnienie 3,5 bar a jak odepnę wężyk od regulatora to mam 4 bar.

Opublikowano
  • Autor

U Ciebie jest prawidłowe tak?

Opublikowano

Tak, mam prawidłowe, a dokładnie to mieści się w przedziale w jakim powinno.

U ciebie można by jeszcze sprawdzić czasy wtrysku i można by wyczyścić przepływomierz powietrza bo on też może mieszać.

Opublikowano
  • Autor

Dobra czyli kolejne zadania przedemną, a więc tak:

Jak sprawdzić ciśnienia i czasy wtrysku? przez VAG?

Czyszczenie przepływomierza? Może ktoś krótko opisze i da jedno zdjęcie co gdzie i jak?

Jutro będę walczył z tylną belką i tulejami

Opublikowano
Dobra czyli kolejne zadania przedemną, a więc tak:

Jak sprawdzić ciśnienia i czasy wtrysku? przez VAG?

Czyszczenie przepływomierza? Może ktoś krótko opisze i da jedno zdjęcie co gdzie i jak?

co do przepływki to odpinasz kabelek wyciągasz przepływomierz odkręcasz taką blaszkę - patrz zdjęcia

yaiaw7d2qo6b.jpg

k1bor62yajos.jpg

będziesz miał wtedy widoczne takie druciki psikasz to preparatem do czyszczenia np. LIQUI MOLI ( oczywiście nie dotykając tych drucików niczym innym ) czekasz aż całość wyschnie skręcasz do kupy i gotowe

co do ciśnienia - patrz post wyżej trzeba zmierzyć

Opublikowano
  • Autor

Ok, no to będę miał co robić może nie dzisiaj bo mocno pada, ale jutro :)

Co się stanie jak dotknę drucików?

Opublikowano
Ok, no to będę miał co robić może nie dzisiaj bo mocno pada, ale jutro :)

Co się stanie jak dotknę drucików?

dotykając np palcami czy czymś tam innym mogą ulec uszkodzeniu powodując błędne wskazania przepływu powietrza i przepływa aut

dlatego używa się tego preparatu w spreyu tzw ingerencja bezkolizyjna :wink:

Opublikowano

Ciśnienia w układzie wtryskowym nie da się sprawdzić przez VAG. Sprawdzenie polega na wpięciu manometru w układ wtryskowy.

Co do czyszczenia przepływomierza to ja odpiąłem od niego kostkę z kabelkami a następnie odkręciłem wkręty i wyciągnąłem ten element do czyszczenia. Na zdjęciu zaznaczyłem wkręty te co odkręcałem.

Po wyjęciu popsikaj drucik preparatem ale nie dotykaj niczym żeby nie uszkodzić.

Przep_ywomierz.jpg

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem z tym przepływomierzem tak jak pisaliście, ale cholera przejechałem 100km ostatnio i zalałem znowu do pełna 12l, coś tutaj nie gra.

Używałem tego Liqui Moly Benzin System Pflage, ochrona systemu wtrysku 300ml - LIQUI MOLY

---------- Post dopisany 10-06-2013 at 07:44 ---------- Poprzedni post napisany 07-06-2013 at 21:01 ----------

Jakiś pomysł ?

Opublikowano

1: podłącz w końcu VAG, sprawdź czasy wtrysku na zimnym i na gorącym

2: czy temparatura silnika na wskaźniku pokrywa się z temperaturą pokazaną na VAG?

3: sonda lambda żyje?

4: czy silnik łapie temperaturę

:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.