Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór elementów do wymiany paska rozrządu.


Gilbert1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy, więc traktujcie mnie z przymrużeniem oka :kox:

Zakupiłem swoją Audi A4 Avant (1999r.) 24 Maja 2013r. z przebiegiem 185tyś. i chciałbym dobrać jak najlepsze części rozrządu. Przeglądałem nasze kochane allegro, ale coś nie chce mi się wierzyć, że za niecałe 400zł zbiorę do kupy wszystkie dobre elementy rozrządu. Więc kieruję do Was pytanie co będzie odpowiednie do naszych "kochanek"? :naughty:

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

P.S.

Moja A4 nie kopci, zbiera się dobrze więc szybkie pytanko czy filtr Kenchta w połączeniu Motul 8100 X-Cess 5W-40 (VW 502 00 / 505 00) będzie odpowiednie? A tak w ogóle nie wiem co tam pływa, więc trzeba będzie przepłukać go Motul Engine Clean? Czy na żywca zalać go świeżym olejem z nowym filtrem?

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie gra z tym olejem a zwłaszcza z ilością bo ja leje 3.8L i mam idealnie max ale nie sprawdzałem konfiguratora czy się tyczy klekotów czy jakoś zawężone jest szukanie bo ja do swojego 1Z leje Motula 8100 5W40 i śmiga aż miło :wink: bierze mi olej w normie ale leje pełny syntetyk ze wzgl. na turbinę :wink:

Mi mechanik składał rozrząd na pasku Gates rolki SKF oraz pompa również SKF

Mechanik mi odradzał pasek Boscha i żeby wyłącznie brać pasek albo Gates'a albo Continentala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też przeszedłem z 10W na 5W Motul XClean, miał wycieki jak go kupiłem, porobiłem gdzie leciało i teraz możesz śniadanie jeść. Co do rozrządu proponuję kupić zestaw rozrządu w jednym pudełku bo w taki zestaw jest kompletny razem ze szpilką i śrubą rolki warto też to wymienić - ja wymieniam na GATESA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich traktorzystów

przyszła u mnie pora na wymianę rozrządu i zastanawiam się nad takim zestawem -

ROZRZĄD POMPA VW PASSAT B5 AUDI A4 A6 GOLF AFN AHU (3407306438) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

pasek znam ale nie znam firmy INA oraz producenta pompy DOLZ

u mnie w miasteczku krzyknęli za zestaw bez pompy 340 zeta więc myślę że cena jest atrakcyjna

czy ktoś by mógł się wypowiedzieć na ten temat

z góry dziękuję za wszystkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich traktorzystów

przyszła u mnie pora na wymianę rozrządu i zastanawiam się nad takim zestawem -

ROZRZĄD POMPA VW PASSAT B5 AUDI A4 A6 GOLF AFN AHU (3407306438) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

pasek znam ale nie znam firmy INA oraz producenta pompy DOLZ

u mnie w miasteczku krzyknęli za zestaw bez pompy 340 zeta więc myślę że cena jest atrakcyjna

czy ktoś by mógł się wypowiedzieć na ten temat

z góry dziękuję za wszystkie sugestie

Jak chcesz na allegro to poszukaj goscia danielloss lub napisz sobie do niego [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...