Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bład 0741 nie mozna go skasowac i miga kontrolka świec zaorwych.


sumoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie od jakiegos czasu zaczela mi sie swiecic kontorlka swiec i wyskakuje mi blad 741 mimo to auto chodzi normalnie bez problemu o co chodzi z tym bledem ?? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktory to czujnik dokladnie ?? I czy polecasz nowy czy uzywke lepiej oczywiscie w sensownych pieniadzach bo nowy podejzewam ze bedzie ciut drogi ;) a jaka role spelnia ten czujnik ?? Czy mozna z tym jezdzic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pedale hamulca masz umieszczony czujnik hamulca, nie opłaca się kombinować z jakimiś używkami lub zamiennikami bo ori czujnik w ASO kosztuje w granicach 50-60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik G7/G47 znajduje się u góry pedału hamulca. Jego zadaniem jest włączanie świateł hamowania czyli "Stop" oraz informowanie o tym sterownika silnika, że się wcisnęło pedał hamulca. Jego błąd w żaden sposób nie wpływa na pracę silnika a jedynie informuje, że jest usterka istotnego dla bezpieczeństwa jazdy przełącznika bo ktoś Ci może wjechać w tył samochodu jeśli nie będą się włączać światła hamowania. Niejednokrotnie światła hamowania przy tej usterce działają sprawnie a wypaleniu uległ styk przełącznika, który powinien dawać sygnał do sterownika, że wcisnąłeś pedał haulca i sterownik takiego sygnału nie otrzymuje w czasie kiedy powinien. Nie musisz kupować nowego przełącznika. Wystarczy, że obecny wyjmiesz i zdemontujesz jego obudowę a zapewne zobaczysz wypalony któryś z jego styków. Wtedy wystarczy styk przeszlifować pilniczkiem i ewentualny jego ubytek nadlać cyną za pomocą lutownicy i przełącznik będzie działał jak nowy. Do wyboru masz zatem albo trochę wkładu własnego czasu i przy okazji poznania budowy wewnętrznej przełącznika albo wkład finansowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak jak kolega sztomel napisał. U mnie były poprostu zaśniedziałe te styki, po wyczyszczeniu jest ok. Ogólnie to prosta konstrukcja i rozbieralna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...